דקדוק באנגלית (Grammar) – כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול!

ישנם תלמידים ששומעים את המונח דקדוק באנגלית ומיד מתמלאים בחרדה. המציאות מלמדת אותנו כי למידה היא לא עניין קל, בטח כאשר זה נוגע לשפה שאותה אנו לא מכירים. אם את הדקדוק בעברית אנו לא מכירים על בוריו, דקדוק בשפה האנגלית זה כבר סיפור אחר. חשוב להגיד כי חשוב להכיר את הדקדוק כדי לבנות את המשפטים בצורה נכונה. אם לא תבנו את המשפטים בצורה נכונה יהיה קשה עד כמעט בלתי אפשרי להבין אתכם. אז מאיפה מתחילים? יש כמה דברים שחובה להכיר כאשר מתחילים ללמוד דקדוק. ריכזנו לכם את כל המידע כדי שתוכלו להוציא את המקסימום מהלימודים. אם כבר לומדים דקדוק בשפה האנגלית מוטב כי תעשו זאת פעם אחת באופן יעיל ואפקטיבי. הרי מנסים ללמד אתכם את הדקדוק בשפה האנגלית מבית הספר, ככל הנראה ללא הצלחה מרובה.

כללי דקדוק או אוצר מילים?

אין באמת צורך לבחור בין אוצר מילים לבין כללי דקדוק. כל מי שלמד אנגלית בבית הספר יודע כי מוטב ללמוד את שני התחומים בצורה טובה. ללא אוצר מילים, לא תהיה לכם היכולת להשתמש בכללי הדקדוק שאותם למדתם. אך באותה נשימה אפשר להגיד כי ללא דקדוק, תתקשו להשתמש באוצר המילים בצורה טובה. לכן ברגע שאתם מכירים את שתי העולמות יהיה לכם קל לשלב בניהם בצורה אפקטיבית. היתרון של כללי הדקדוק הוא שמדובר על תבנית קבועה שלא משתנה. לעומת זאת המילים משתנות כל הזמן, מה שמצריך מכם להמשיך ללמוד מילים חדשות ללא הפסקה. אנו מציעים לכם להתחיל ללמוד כללי דקדוק באנגלית, ולאחר מכן להתפנות לטובת העשרת אוצר המילים.

דוגמאות לחלק מכללי הדקדוק באנגלית

דקדוק באנגלית היא מערכת מורכבת עם כללים והנחיות רבות. הנה כמה כללים בסיסיים:

מבנה משפט:

למשפט חייב להיות נושא (על מי או על מה המשפט) ופרדיקט (מה הנושא עושה או הוא).
משפטים בדרך כלל עוקבים אחר הסדר של נושא-פעל-אובייקט (SVO), אך וריאציות אחרות אפשריות.

חלקי הדיבור:

באנגלית יש שמונה חלקי דיבור עיקריים: שמות עצם, כינויים, פעלים, תארים, מילות ערך, מילות יחס, מילות חיבור וסימני ביניים. כל אחד משרת תפקיד מסוים במשפט.

שמות עצם:

שמות עצם משמשים לשמות של אנשים, מקומות, דברים או רעיונות.
הם יכולים להיות יחיד או רבים, וחלקם משנים את צורתם בעת הצגת החזקה (למשל, הוספת 'ים' או ').

כינויים:

כינויים מחליפים את שמות העצם כדי למנוע חזרה.
הכינויים הנפוצים כוללים הוא, היא, זה, הם, אנחנו, אתה, אני, הוא, היא ואנחנו.

  • I
  • you
  • he
  • she
  • it
  • they

פעלים:

פעלים מבטאים פעולות, מצבים או התרחשויות.
הם יכולים לשנות זמן (עבר, הווה, עתיד) וצורה (אינפיניטי, גרונד, חלק עבר).

שמות תואר:

שמות תואר משנים שמות עצם ומספקים מידע נוסף עליהם.
הם מתארים תכונות כמו גודל, צבע, צורה ועוד.

מילות ערך:

שמות תואר משנים פעלים, תארים ותוארים אחרים.
הם מספקים מידע על איך, מתי, איפה, או באיזו מידה מתרחשת פעולה.

מילות יחס:

מילות יחס מציגות את הקשר בין שמות עצם או כינויים לבין מילים אחרות במשפט.
מילות יחס נפוצות כוללות בתוך, על, מתחת, עם, בין ולצד.

מילות קישור:

צירופים מחברים מילים, ביטויים או סעיפים במשפט.
צירופים נפוצים כוללים ו, ​​אבל, או, כך, ובגלל.

קריאות ביניים:

קריאות ביניים מבטאות רגשות עזים ולעיתים קרובות עוקבות אחריהן סימן קריאה.
דוגמאות כוללות וואו, אוי, אוי והוד.

זמנים:

באנגלית יש זמני פועל שונים (למשל עבר, הווה, עתיד) המציינים מתי התרחשה פעולה.

הסכם נושא הפועל:

הנושא והפועל במשפט חייבים להסכים במספר (יחיד או רבים).
לדוגמה, "היא שרה" (יחיד) ו"הם שרים" (ברבים).

סימני פיסוק:

שימוש נכון בסימני פיסוק, כגון נקודות, פסיקים, נקודות פסיק ומרכאות, חיוני לבהירות ולמשמעות.
שימוש באותיות רישיות:

השתמש באות רישיות באות הראשונה של משפטים, שמות עצם וכותרות.

סוגי משפטים:

משפטים יכולים להיות הצהרתיים (הצהרות), חקירה (שאלות), ציווי (פקודות) או קריאה (הבעת רגש חזק).

הֶסכֵּם:

ודא הסכמה בין כינויים לקודמים שלהם במגדר ובמספר (למשל, "הוא" עבור זכר יחיד, "הם" עבור רבים).

מדוע תלמידים מפחדים מדקדוק?

האמת? שאין ממש תשובה חד משמעית לשאלה הזאת. הסיבה לחשש יכולה להיות ההשוואה בין כללי דקדוק באנגלית לבין כללי הדקדוק בעברית. חלק נכבד מהתלמידים נוטה לחשוב כי כמו שהם מתקשים בעברית, כך מן הסתם הם יתקשו באנגלית. אך ברגע שמבינים כיצד ללמוד את הדקדוק בשפות השונות יהיה אפשר להצליח בענק. אפשר אפילו להגיד כי ברגע שמשננים את כללי הדקדוק יהיה אפשר לשלוט בהם בצורה מעולה. דקדוק באנגלית לא חייב להיות מפחיד, וזה לא משנה מאיזה סיבה החלטתם ללמוד אותו. מה שאתם צריכים לעשות זה רק להבין כיצד תוכלו ללמוד דקדוק כמו שצריך. לאחר מכן תראו כי השד לא נורא כמו שאתם דמיינתם אותו בתחילת הדרך. המדריך הבא נכתב כדי לעשות לכם סדר, ולהנחות אתכם כיצד לפעול במקרה הזה.

מהי נוסחת הקסם ללמוד דקדוק?

החלטתם כי הגיע הזמן ללמוד דקדוק באנגלית? הכנו לכם את נוסחת הקסם שתאפשר לכם למקסם את הלמידה. כמובן שלכל אחד יכולים להתאים כללים אחרים, לכן תראו זאת בתור המלצה חמה. אך אפשר להגיד בפה מלא כי המון תלמידים שמיישמים את השיטה הזאת נוחלים הצלחה מרובה. תלמידים שעד לפני כמה זמן היו מתקשים מאוד בכל מה שנוגע לכללי הדקדוק שולטים בהם ביתר שאת. אין סיבה שגם אתם לא תמצאו את עצמכם בדיוק בסיטואציה הזאת.

  • השלב הראשון הוא השלב שבו אתם לומדים ומכירים את כללי הדקדוק. רק אחרי שאתם מכירים ומבינים לעומק את כללי הדקדוק השונים תוכלו להתקדם. אל תפסחו על אף כלל כי בסופה של הדרך זה עלול לפעול לרעתכם כאשר תסתכלו על השורה התחתונה. מי שממהר ללמוד את כל כללי הדקדוק עשוי למצוא את עצמו עושה טעויות שטויות. אם כבר לעשות טעויות מוטב כי תהיה סיבה לעשות אותן.
  • השלב השני יהיה לשנן את כל כללי הדקדוק פעם אחר פעם ללא הפסקה. תעשו לעצמכם מנהג ללמוד את כללי הדקדוק בערב לפני שאתם הולכים לישון. בכל פעם תוכלו להוסיף עוד כלל חדש שאותו למדתם יום קודם לכן. ברגע שאתם משננים, אל תשכחו לחזור על כללי הדקדוק שאותם למדתם בהתחלה. זוהי הדרך להבין את כללי הדקדוק, וגם לשלוט בהם בצורה משביעת רצון. מי שלא משנן ימצא את עצמו מתקשה לזכור את מה שהוא למד.
  • השלב השלישי הוא השלב שבו אתם מתרגלים את הכללים שאותם למדתם. כך תוכלו לבצע בדיקת דקדוק באנגלית בצורה של מבחן או כל אמצעי אחר. תזכרו כי אתם צריכים להקשות על עצמכם בכל פעם מחדש כדי שתוכלו לראות את רמת ההבנה. אל תביאו לעצמכם כל פעם מבדקים באותה הרמה, כי מהם תתקשו להבין האם אתם מתקדמים קדימה. כל פעם תוכלו לעלות את הרמה בצורה הדרגתית אך באופן שייקח את עצמכם עוד צעד כלפי מעלה.

האם חייב ללמוד כללי דקדוק באנגלית?

יש כאלה שמחפשים כל דרך אפשרית להימנע מללמוד את כללי הדקדוק השונים בשפה האנגלית. עם זאת כמו שבשפה העברית הדקדוק הוא חלק אינטגרלי מהשפה, כך גם באנגלית. מה שאומר שלא תוכלו לפתח שיחה בצורה תקנית מבלי שתשתמשו בכללי הדקדוק שאותם אתם לומדים. אך אין סיבה שתלחיצו את עצמכם, יש לכם את כל הזמן שבעולם ללמוד את כל הכללים השונים. בכל פעם תוכלו להוסיף לעצמכם עוד כלל חדש, ותמשיכו הלאה רק כאשר תכירו אותו על בוריו. עדיף להכיר כמות מועטה של כללי דקדוק מאשר לא להכיר את כללי הדקדוק בכלל. יש תלמידים שממהרים ללמוד את כללי הדקדוק, ובסוף הם מוצאים את עצמם מתקשים לזכור. הזיכרון הוא קריטי, אך מבלי שתתרגלו את מה שאתם לומדים יהיה קשה להשתמש בידע בזמן אמת. תנסו להביא את עצמכם לקצה גבול היכולת בכל פעם מחדש, גם מטעויות אפשר ללמוד המון.

מה עושה מי שלא מצליח ללמוד דקדוק באנגלית?

אפשר להבין את תחושת התסכול, הרי אין דבר יותר מבאס מאשר לא להכיר את הדקדוק באנגלית. הבחירה הכי קלה מבחינתכם תהיה להרים ידיים או להתקדם הלאה אל עבר דברים אחרים. עם זאת נזכיר שוב כי בלי דקדוק לא תוכלו באמת לשלוט באנגלית כמו שאתם רוצים לשלוט בה. לכן אין מצב שתרימו ידיים או שתוותרו על לימודי דקדוק באנגלית כפי שלא ויתרתם על הדקדוק בעברית. אז מה אנו מציעים לכם לעשות? יש כמה דרכים שבאמצעותן תוכלו לשפר את ההבנה של כללי הדקדוק השונים. מדובר על דרכים שמסוגלות לשנות את התמונה כולה, ולהביא אתכם למקום שבו אתם מעוניינים להיות.

התחילו מהרמה הכי בסיסית של הלמידה, גם אם זה נראה לכם מאוד פשוט. על מנת ללמוד משהו קשה יהיה עליכם להתחיל מרמה נוחה שתאפשר לכם לצבור ביטחון. ברגע שהבסיס יהיה יציב, אין סיבה שהמגדל יקרוס בהמשך. מעבר לכך תוכלו לפנות למורה פרטי שיסייע לכם עם כל מה שקשור ללימודי דקדוק באנגלית. אותו מורה יוכל לתת לכם כל מיני משימות שונות שיאפשרו לכם להכיר את השפה. אותו מורה יספק לכם תרגילים ויבצע בדיקת דקדוק באנגלית בהתאם להנחיות השונות. ברגע שתבחרו את האדם הנכון ללמוד ממנו השמיים הם הגבול. אל תשאירו את עצמכם לבד במערכה, יש לכם במי להיעזר כדי לשפר את ההבנה בדקדוק.

קורסים נוספים שלנו

מגוון רחב של שיעורי אנגלית למתחילים שיעזרו לכם כבר מהרגע הראשון ללמוד את הבסיס ולהפסיק לגמגם כאשר אתם רוצים לדבר.

אין גיל להתחיל ללמוד אנגלית, גם בגיל מאוחר, השיטה של ספיזי עובדת בצורה מיוחדת ככה שהיא מותאמת לגל גיל ולכל רמה.

לימודי אנגלית למתקדמים, לאלו מכם שרוצים להזניק את הקרייה, להתפתח בעבודה ולשדרג את חווית האנגלית שלכם לרמה חדשה.

התוכנית שתעזור לך לקבל פטור\הקלות באנגלית, בלי לשנן אלפי מילים בבאסה ובלי לשרוף מלא כסף על מועדי ב' וקורסים נוספים שרק יעמיסו עליך בתקופת הלימודים.

מעוניינים לקבל מידע נוסף?