לימודי אנגלית ברחבי האינטרנט

האופוריה של לימודים באינטרנט, למה זה לא כל כך קל כמו שאנחנו חושבים ומדוע זה כבר מחליף את הכיתות ובתי הספר שלנו?
הסוד הוא להתמיד למשך זמן קצר ואפקטיבי.

לימוד אנגלית, קורס אנגלית, קורס לימוד אנגלית, ספיזי

מוסדות הלימוד התחילו בשנת 1760 עם מהפכת התעשייה, ומטרתם הייתה פשוט תכלס ללמד אותנו מקצוע פרקטי ולחנך אותנו לעבודה מתמשכת לאורך זמן כדי שנוכל להחזיק בעבודות של המפעלים ונהיה מהנדסים לשם תחזוקה לאותו מפעל.

היום כולנו יודעים שכבר אותן מוסדות כבר לא מחזיקים בשנת 2020 כאשר המידע רץ מהר וזמין בכל מקום מי שורד במגרש הם רק אלו שהחליטו להפוך את הדרך לימוד לחוויה ואתגר.

ההחלפה של מוסדות הלימוד הישנים במוסדות לימוד אינטרנטיים כבר בעיצומה ועמה מגיעות שיטות לימוד חדשניות שנועדו כדי לגשר על הפער של מרוץ המידע.

נכון אומנם זה נשמע קל ״ללמוד לדבר אנגלית דרך האינטרנט״ אבל זה גם מאוד מחייב. השעות הנוחות והלימוד העצמי והשיטות המיוחדות כולן מאוד נוצצות לחלק רחב מהאוכלוסייה השאלה היא לכמה זמן באמת נצליח לשבת מול המחשב או הטלפון במהלך היום ואיך אפשר להפוך את הלימוד אנגלית לאפקטיבי יותר ?!

אז הנה 5 הטיפים הטובים ביותר ללמוד קורס אנגלית אינטרנטי אונליין בצורה עצמאית\לבד:

א. תלמדו דרך נושאים שאתם אוהבים:

זוכרים את המצקוע הזה בבית הספר שהכי אהבתם בתור ילדים ? ספורט, מתמטיקה, היסטוריה וכו.. וגם במקרה הייתם הכי טובים בו?

למה זה ? כי יש קשר מאוד ישיר מדרך החוויה שבה אתם לומדים לדברים שאתם לומדים הכוונה מאוד פשוטה אם אתם לומדים 60 שעות רצוף כדי להצליח במבחן כי לא הקשבתם למורה כל השנה כנראה שאחרי שתעברו את המבחן (בקושי) אתם תשנאו את המורה ואת המבחן לנצח. ברגע שיצרתם לעצמכם הקשר שלילי לנושא הלימוד יהיה לכם ממש קשה ללמוד אותו לכן תעשו דבר מאוד פשוט כשאתם ניגשים לכל שיטת לימוד, במיוחד אם זו שיטה ללמוד אנגלית שעוזרת לכם להרחיב את אוצר המילים שלכם.

פשוט תמצאו את הנושאים שאתם כן אוהבים בה! לדוגמה אני ממש אוהב לצפות בסדרות מתח אז אני מוודא שלפחות אחת בשבוע יש סדרת מתח שאני צופה בה לגמרי באנגלית ומכריח את עצמי ללמוד מילים חדשות ככה שלאורך זמן אני מוצא בזה תוצאות מדהימות. וכך כל פעם כשאני ניגש ללמוד משהו חדש אני מייד מקשר את זה לתכנים שאהבתי בסדרה.

ב. תפתחו משמעת עצמית:

הדרך הנכונה ביותר ללמוד לאורך זמן היא כן, כמו הכותרת פשוט לפתח משמעת עצמית איך מפתחים משמעת עצמית מאוד פשוט. קודם מחליטים אח״כ שמים יעד של זמן לצורך העיניין החלטתם שאתם רוצים ללמוד אנגלית מדוברת ועכשיו הגעתם לקורס חדש. בדקו מה משך הקורס ותתכננו לעצמכם טבלה מסודרת של משך הקורס אותו תרצו לעשות עם יעדים לדוגמה: עוד 90 יום בדיוק תהיה לי רשימה של 900 מילים חדשות ביום באנגלית שלא הכרתי משמע אני צריך ללמוד 10 מילים בכל יום ולהשתמש בטכניקות השונות שהקורס מלמד אותי לזכור אותם (אם אין לכם טכניקה טובה הנה מתנה ממני אליכם – שיעור פרקטי איך להרחיב את אוצר המילים שלך באנגלית).

ג. תיצרו סביב עצמכם קהילה תומכת:

התחביבים של האנשים סביבך לרוב הם גם התחביבים שלך, אם הסביבה שלך דוברת אנגלית כנראה שגם אתה תהיה דובר אנגלית מאוד מהר ותוכל ללמוד אנגלית לבד, בלי הרבה עזרה מגורמים חיצוניים אם תתמיד בכך. וזה הסוד לכל דבר אבל לא תמיד יש סביבנו את האנשים האלה אז אני ממלית להתחיל פשוט מהטלפון, קחו את הטלפון האישי שלכם ותהפכו אותו למכונת אנגלית. הורידו אפליקציות חינמיות למשחקים באנגלית ותהפכו את כל ההגדרות של הטלפון לאנגלית זה יצור סביבכם את הקהילה הראשונית ויתן לכם פוש אדיר כשאתם נמצאים בקורס. וזה יכול להיות בכל קורס לא רק קורס אנגלית אונליין.

ד. תהפכו לחכמים יותר:

חח בשבלב הזה יכול להיות שקראתם את הכותרת ואמרתם ..כן מעולה אחלה טיפ תודה…

אבל אני באמת מתכוון לזה! בנוירופלסטיקה של המוח אפשר ממש לראות שתגובות וזכרונות של אנשים נוצרים לאו דווקא מדברים שבאמת קראו אלא ממה שאנחנו בחרנו לשים אליו לב, משמע השיח הפנימי שאנחנו מייצרים לעצמנו והאמונות שאנחנו תופרים ומספרים לעצמנו באמת קובעות את התוצאה הסופית. אם מחר תקומו בבוקר ותחליטו שאתם יותר חכמים ויש לכם יום מעולה ורק תחפשו סיבות למה היום הזה כל כך טוב המוח שלכם בצורה אוטומטית ישלח אותות חשמליים שייצרו סביב הזכרונות של אותו יום תחושה טובה וברגע ששילבתם תחושה טובה אוטומטית הגברתם את תשומת הלב שלכם למקרה והזיכרון שלכם מאותו יום יהיה חד יותר נסו את זה כבר עכשיו! אז אם המנגון הזה עובד ככה במוח שלנו למה שלא נבחר לספר לעצמנו שאנחנו חכמים יותר ונתחיל לחיות יותר בעירנות ומודעות מה שישליך על הזכרון שלנו ועל הקורס שאנחנו לומדים.

ה. תשכחו את כל מה שכתוב:

אני לא אוהב להתחכם בכותרות יותר מידי אבל הנה התחכמתי איך אני אגיד את זה קצר וקולע – אם המטרה שלכם היא ללמוד בצורה אפקטיבית יותר לכל תחום בחיים שפות, אנגלית, מנהל עסקים.. הטיפ החשוב ביותר הוא אשכרה לשכוח את כל מה שאתם יודעים. אני לא אוהב להיות פילוסוף וזה כבר הצד היותר פילוסופי של הכתבה הזו אבל אין לי דרך אחרת להסביר את זה יותר טוב: ״כוס מלאה אי אפשר למלא״. נכון שאין לנו שטח מוגבל באיחסון במוח כמו במחשב אבל לחלוטין עובדתית הרבה יותר קשה לנו ללמוד כשהאגו שלנו אומר לנו ״לא ללמוד אנגלית כי אני כבר מכיר את זה..״ ״אני כבר יודע…״ ״אויש נו עוד פעם השיטה הזו ניסיתי…״

עכשיו תנו לי לשאול אתכם שאלה אם הייתם יודעים לא הייתם כבר מצליחים בתחום אותו אתם רוצים ללמוד? כנראה שכן. אז למה שלא תתנו לאגו שמונע ממכם לקבל מקום חדש דווקא לתת לכם להכיל מידע חדש ולא רק ״לאמת״ את מה שאתם כבר יודעים כי אם כך הדבר אל תתחילו בשום קורס כי שום מורה לא יוכל לעזור לכם.