10 היתרונות הבריאותיים המדהימים של לימוד שפה שנייה

לימוד שפה שנייה

לדעת וללמוד שפות הוא אחד הדברים הטובים ביותר שאתה יכול לעשות כדי להתפתח מקצועית ואישית. אבל זה לא תמיד היה ידוע. בעבר אנשים חשבו שלמידת מספר שפות במקביל היא בעייתית למוח. חלקם אפילו האמינו שזה עלול לגרום להתפרצויות סכיזופרניות או הפרעת אישיות מרובה. אבל היום אנחנו יודעים על היתרונות הגדולים של לימוד שפה שנייה. הם כוללים שיפור בהתפתחות המוח והגברת היכולות, כגון יצירתיות וקבלת החלטות. אבל זה לא הכל!

המשך לקרוא כדי ללמוד על כמה מהיתרונות המדהימים ביותר של להיות רב לשוני.

גודל מוח מוגדל

הראשון מבין 10 היתרונות הבריאותיים שלנו בלימוד שפה שנייה הוא שהוא מגדיל את נפחם של אזורים שונים במוח! בשנת 2012, מדענים גילו שתרגול שפה תכוף מייצר גודל היפוקמפוס גדול יותר ועובי קליפת המוח גדול יותר. ההיפוקמפוס הוא המבנה המוחי שמשימתו העיקרית היא זיכרון. משתתפי המחקר למדו שפה אינטנסיבית במהלך שלושה חודשים. אם אתה רוצה לשנות את מבנה המוח שלך, עיין במאמר זה כדי לגלות כיצד ללמוד שפה תוך שלושה חודשים.)

מניעת דמנציה

מחקר שנעשה על כמעט 700 אנשים הגיע למסקנה שדו-לשוניות יכולה לעכב את התקדמותן של מחלות כמו אלצהיימר למשך כמעט 5 שנים. כתבנו מאמר על דו לשוניות ואלצהיימר אם אתה מעוניין ללמוד עוד.

הגיל הממוצע להופעת דמנציה במבוגרים הוא 70, והרפואה המודרנית יכולה לדחות זאת רק משישה לשנים עשר חודשים. עבור דו-לשוניים, התסמינים הראשונים של מחלות אלו מתגלים בגיל ממוצע של 75.

כישורי מתמטיקה טובים יותר

אתה עשוי לחשוב שמתמטיקה ושפה זרה הם שני מקצועות שונים שאין להם כל השפעה אחד על השני. אבל הם למעשה קשורים יותר ממה שאתה חושב. מספר מחקרים העלו כי ילדים שלומדים שפה זרה מקבלים תוצאות טובות יותר במבחני מתמטיקה (וקריאה) סטנדרטיים מאלה שלא.

גירוי יצירתיות

דיבור בשפה שאינה שפת האם שלך מאלץ אותך לעתים קרובות להיות יצירתי. לפעמים אתה צריך ליצור דמיון עם בניית משפטים כדי לעקוף דקדוק שאתה עדיין לא שולט. והרבה פעמים, אתה צריך להמציא אלטרנטיבה אם אתה לא יודע או לא זוכר את התרגום המדויק של המילה שאתה חושב עליה.

זה מה שמחקרים שונים הוכיחו, והסבירו שאנשים דו-לשוניים ופוליגלוטים הם יצירתיים יותר מאנשים שמדברים רק שפה אחת.

שמיעה מעודנת יותר

להיות דו לשוני יכול לשפר את יכולות ההקשבה שלך. תחשוב על זה: המוח שלך צריך לעבוד קשה יותר כדי להבחין בין הצלילים בשתי שפות או יותר.

מחקר מעניין של חוקרים מאוניברסיטת נורת'ווסטרן מצא שדיבור ביותר משפה אחת "יכול לשנות את האופן שבו החושים שלנו פועלים יחד כדי לפרש דיבור". ליתר דיוק, ראייה ושמיעה.

הגברת הביטחון העצמי וקבלת החלטות טובה יותר

רק להגיד שאתה רוצה ללמוד שפה חדשה גורם לך להיות בטוח יותר!

יתרה מכך, הניסיון לנהל שיחה עם דובר שפת אם, במיוחד כאשר אתה מתחיל לראשונה (אז אתה באמת מחוץ לאזור הנוחות שלך), גורם לך להיות אמיץ יותר וגורם לך להרגיש בטוח יותר בעצמך. ככל שתעשה את זה יותר, כך תרגיש יותר בנוח לקחת סיכונים ולקבל החלטות קשות. אם אתה צריך קצת עזרה להתגבר על הפחד שלך לדבר ולמצוא את הביטחון העצמי שלך, עיין במאמר זה.

זיכרון חד יותר

אם אתה רוצה לשפר את הזיכרון שלך, אין דבר טוב יותר מאשר לתרגל וללמוד שפה.

לימוד שפה מצריך ביצוע תרגילים מנטליים שונים. מחקרים שונים הוכיחו שאנשים דו-לשוניים טובים יותר בלזכור שמות, כתובות, אפילו רשימות מכולת. מחקר אחר, שבדק את הזיכרון של ילדים חד-לשוניים ודו-לשוניים, הגיע לאותן מסקנות.

טווח קשב מתארך

מחקר שנערך על ידי מדענים מאוניברסיטת יורק מצא שאנשים שעוברים לעתים קרובות משפה אחת לאחרת מראים סימנים טובים יותר של שליטה על המיקוד שלהם. הם מסוגלים להגביל הסחות דעת בצורה יעילה יותר מאשר עמיתיהם החד-לשוניים.

חוקרים מאוניברסיטת פומפאו פברה בספרד אישרו שאנשים הדוברים יותר משפה אחת טובים יותר בהתבוננות בסביבתם ובהתמקדות במידע רלוונטי. אנשים דו-לשוניים יכולים גם לעבור ממשימה אחת לאחרת ביתר קלות, לפי פרסום זה.

הערכה של תרבויות אחרות

לימוד שפות שונות עוזר לך ללמוד על תרבויות שונות משלך.

אין דבר טוב יותר מאשר להיפתח לעולם כדי להיות מסוגל להבין דרכי חשיבה חדשות ותרבויות חדשות. היתרונות הללו של לימוד שפה שנייה יעשירו את חייך, ואף יכולים להפוך אותך לאדם טוב יותר.

הבנה טובה יותר של שפת האם שלך

כולם יודעים שאנשים בקיאים ביותר בשפת האם שלהם. אבל אני בטוח שאתה עדיין עושה כמה שגיאות דקדוק או כתיב לפעמים. אני יודע שכן. למרות שזה נראה מנוגד לאינטואיציה, אתה יכול למעשה לשפר את השפה הראשונה שלך על ידי לימוד שפה שנייה (או שלישית!

לימוד שפה שנייה עוזר לך להבין את המבנה של השפה שלך ואת הכללים שלה, כי אתה אף פעם לא באמת חושב על שפת האם שלך לפני שאתה יודע שפה אחרת. והמעטים שכן לא מצליחים להבין את זה עד הסוף בלי שתהיה להם שפה אחרת להשוות את זה אליה.

לסיכום

אלו היו רק כמה מהיתרונות החשובים ביותר של לימוד שפה שנייה. לא רק לבריאותך אלא גם למען התרבות והרווחה הכללית שלך. אז אם פתחתם ברעיון ללמוד שפה חדשה, עכשיו יש לכם עשר סיבות טובות לעשות זאת!

אם אתה יודע על יתרונות אחרים של לימוד שפה שנייה או של רב לשוני, ספר לנו בתגובות!

אהבתם את הכתבה, ספרו לחברים
מה למדנו בשיעור זה
כתבות נוספות

יתרונות ללמוד אנגלית

לימוד שפה חדשה הוא תמיד רעיון מצוין. זה מספק לך יתרונות מדהימים שמגיעים עם הגיבוי של המדע! אחת השפות השימושיות ביותר ללימוד היא אנגלית. 1.5

קבלו עכשיו הדרכת וידאו שתאפשר לכם לקבל כלים לשיפור האנגלית שלכם בחינם.