ללמוד אנגלית

לימוד אנגלית, קורס אנגלית, קורס לימוד אנגלית, ספיזי

דניאל בנשי

מייסד שיטת ספיזי

מה היא הדרך הטובה ביותר ללמוד אנגלית ולהרחיב את אוצר המילים שלך באנגלית כמה טכניקות מרכזיות הישר משיטת ספיזי - פשוט לדבר אנגלית -שיטת T.I.P

לימוד אנגלית, קורס אנגלית, קורס לימוד אנגלית, ספיזי

שיטת T.I.P - Turn Into Picture (להפוך כל מילה באנגלית לתמונה)

הטכניקה של ״טיפ״ מורכבת משלושה שלבים:

1. בשלב הראשון אנחנו הופכים את המילה לתמונה נהפוך את המילה עצמה לתמונה לדוגמה דמיינו שאתם במטוס ומגיעה אליכם הדיילת ואומרת לך ״fasten your seatbelt" והיא מסמנת לכם לסגור את החגורה של המטוס בכך שהיא לוקחת את שתי הידיים שלה ומקרבת אותם כמו שתי אגרופים שנוגעים זה בזה. אתם לא צריכים באמת להבין מה כל מילה אומרת אבל הבנתם את מה שהיא רוצה ממכם עכשיו כל מה שאתם צריכים לעשות זה את הפעולה ההפוכה = אחרי שהבנתם מה היא רוצה פשוט תהפכו את האירוע הזה לתמונה שצרובה אצלכם בראש רק התמונה בלי סאונד.

2. בשלב השני אנחנו הופכים את המשמעות של המילה לתמונה אחרת. מה הכוונה ?! עכשיו אמורות להיות לנו שתי תמונות בראש. אחת הסאונד של אותה דיילת שקישרנו לתמונה אחרת – ״סיטבלט – seatbelt" (=תמונה של רקדנית בלט כדי לזכור את הצליל) והשניה התמונה הרגילה שיש לנו של החפץ או הסימן שגורם לנו להיזכר במשמעות המילה.

3. בשלב השלישי כל שעלינו לעשות הוא לקשר בין שני התמונות לדגומה דיילת שמסמנת לנו להדק את החגורה במטוס אבל היא לבושה כמו רקדנית בלט בצבע ורוד עם שמלה קצרצרה ונעלי בובה. מצחיק? נכון מאוד ככה בדיוק היינו לומדים כשהיינו ילדים. היינו יוצרים משחקים בראש שלנו וכל הזמן משתמשים בדמיון שלנו.

אני יודע שלחלקכם אולי קשה להשתמש בדמיון, אבל זה חלק מהתרגול עצמו. הדמיון הוא כמו שריר לכל דבר כאשר לומדים לעבוד איתו עם הזמן הדברים מתחילים לקרות באוטומט והזיכרון מתחיל לקבל צבע הרבה יותר צעיר ומעניין מה שגורם לכם לזכור את המילים החדשות שלמדתם באפקטיביות ובכיף עם ״ההומור העצמי שלכם״ שבנינו הוא הכי מצחיק (;

המון בהצלחה,

דניאל בנשי.

מעוניינים לקבל ממני עוד תכנים חינמים ללימוד אנגלית והמטעת שפה חדשה? היכנסו לעמוד היוטיוב שלנו:

https://www.youtube.com

או לעמוד הפייסבוק שלנו:

https://www.facebook.com/speasyil

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn