יתרונות ללמוד אנגלית

יתרונות ללימוד אנגלית

לימוד שפה חדשה הוא תמיד רעיון מצוין. זה מספק לך יתרונות מדהימים שמגיעים עם הגיבוי של המדע!

אחת השפות השימושיות ביותר ללימוד היא אנגלית. 1.5 מיליארד אנשים מדברים היום אנגלית. ברחבי העולם, אנגלית היא ברירת המחדל של מדינות ותעשיות מרכזיות. אולי אפילו תופתעו מכמה מהמדינות שהופכות נגישות יותר עבורכם רק בשביל ללמוד את השפה. היתרונות של לימוד אנגלית הם עצומים ועצומים.

היום, נחקור תשע מהיתרונות המדהימים הללו שתוכלו לרכוש מלימוד אנגלית. חלקם עשויים אפילו להפתיע אותך!

יתרונות ללימוד אנגלית

שומר על המוח חד

לימוד כל שפה שומר על המוח שלך פעיל ומאתגר. למעשה, המוח שלך משנה את הפעילות החשמלית ואת גודלו בעת לימוד שפה חדשה. לא משנה באיזה גיל אתה מתחיל, יש יתרונות ללימוד שפה חדשה. כשאתה מחליט ללמוד אנגלית, אתה נותן לעצמך אימון קפדני במיוחד בגלל אופיו המסובך.

אנגלית היא שילוב של מספר מקורות כמו גרמנית, לטינית וצרפתית. לדוברים עם שפות האם הללו יהיה יתרון מסוים בלמידה. בינתיים, דוברים מאזורים כמו יפן יכלו למצוא את עצמם עוברים מכשולים נפשיים כדי להבין ולשלוט בעיקר בצלילים לא מוכרים. בנוסף, כשאיות של מילים משתנים ברחבי העולם דובר האנגלית, די קשה להשיג את ההגייה הנכונה של מילים.

אם אתה לא מאמין לנו, פשוט לך תבקש מאדם אמריקאי ואנגלי להגיד 'אלומיניום'. אז אם אתם מחפשים לפתח יותר שרירים נפשיים, אנגלית היא בחירה מצוינת.

אפשרות להרוויח יותר כסף

לעולם אין אולי שפה גלובלית, אבל אנגלית היא אפשרות ברירת המחדל לאינספור צורות תקשורת ברחבי העולם. זו הסיבה שאחד היתרונות של לימוד אנגלית הוא שהיא מגבירה משמעותית את פוטנציאל הקבלה שלך לעבודה. זה לא רק אישור מושך בקורות החיים שלך, אלא שהוא גם הוכח סטטיסטית כמגדיל את פוטנציאל הגיוס שלך.

בשנת 2014, אלו שנכנסו לכוח העבודה עם שליטה בשפה שנייה ציפו לקליטת שכר נוספת של 10% עד 15%.

בשלושת התחומים הספציפיים הללו, אנגלית היא השפה הרצויה:

 1. עֵסֶקים
  הגלובליזציה דחפה את השפה לאזורים בעולם שאם לא כן, אולי לא תגיע. סקר שנערך לאחרונה בלינקדאין חשף כי 90% ממנהלי משאבי אנוש, מנכ"לים ומנהלי ארגונים (CMO) טענו שעובדים דוברי אנגלית מועילים לעסקים שלהם. הם כנראה טוענים שכן, כי ההשפעה של האנגלית על עולם העסקים מורגשת זמן רב. כיום, זה עמוד התווך במגזר העסקי.
 2. מַדָע
  המדע הוא גם קהילה המתמקדת בעיקר באנגלית. עם מונחים חדשים ומאמרים שפורסמו ככל הנראה יופיעו באנגלית, היתרונות של לימוד אנגלית הם עצומים.
 3. אינטרנט
  החל משתי מדינות דוברות אנגלית (בריטניה וארה"ב), לאינטרנט תמיד היה יתרון לדוברי אנגלית. יתרון אחד בלימוד אנגלית הוא הגישה ל-55% מהתוכן הזמין היום באינטרנט. כיום, זה הביא את הקהילה הדיגיטלית לשפה האנגלית והופך את הכרתה למעשה למפתח לאינטרנט.

שפה מצויינת עבור טיולים

אם אתה חושב שאנגלית יכולה לקחת אותך רק למקומות כמו ארה"ב, בריטניה וקנדה, יש לנו חדשות נהדרות: יש יותר מ-50 מדינות דוברות אנגלית ברחבי העולם. וזה לא נחשב לכל העולם. בערים רבות, במיוחד באירופה, אנגלית היא כמעט שפה שנייה לא רשמית שבה תיירים מהווים חלק ניכר מהקהילה. אפילו במקומות כמו סין שבהם כמה מיליונים מתוך 1.3 מיליארד במדינה דוברים את השפה יש לך סיכוי טוב לפגוש את דוברי האנגלית בערים שלה.

פשוט תסתכל על כמה מהיעדים ברחבי העולם שבהם אתה באמת יכול להרגיש את היתרונות של לימוד אנגלית:

 • אנטיגואה וברבודה
 • אוֹסטְרַלִיָה
 • איי הבהאמה
 • ברבדוס
 • בליז
 • גרנדה
 • גיאנה
 • ג'מייקה
 • ניו זילנד
 • סנט לוסיה
 • טרינידד וטובגו

בנוסף, אלו הן רק חלק מהמדינות שמשתמשות רבות באנגלית:

 • שבדיה
 • הולנד
 • דנמרק
 • סינגפור
 • מלזיה
 • דרום קוריאה
 • ארגנטינה

עוזר לך להתקבל לבתי ספר טובים

כמו מועמדות לעבודה, אחד היתרונות הטובים ביותר של לימוד אנגלית הוא ההזדמנויות החינוכיות. אם אתה רוצה גישה לכמה מבתי הספר הטובים ביותר כמו הרווארד, סטנפורד, אוקספורד, קיימברידג' או MIT, אז ידיעת אנגלית מספקת לך יתרון מדהים. ההערכה היא שכ-2 מיליארד אנשים ברחבי העולם ילמדו אנגלית במהלך העשור הקרוב.

אם אתה רוצה להיחשב ברצינות, זה עוזר להבין את שפת האם. זה לא אומר שדוברים שאינם דוברי אנגלית לא יזכו להתקבל; זה פשוט נהיה הרבה יותר מאתגר.

לכתוב הרבה יותר טוב

אחת הדרכים הטובות ביותר להבין שפה חדשה היא כתיבה. ככל שאתה כותב יותר, כך אתה מקבל יותר חשיפה לשפה החדשה. זה עוזר להבנת הספר שלך ובסופו של דבר ליצירתיות שלך. במסגרת כיתתית, כתיבה עוזרת לנהוג ביסודות של שפה חדשה. תחשוב אחורה על ימי החינוך המוקדמים שלך. באיזו תדירות כתבת את האלפבית ואת המשפטים הבסיסיים שלך? כך גם כשלומדים כבוגרים. בתורו, המאמץ הקבוע הזה יעזור לך לקחת את המילים הפשוטות הללו ולבנות את הידע שלך. מילים פשוטות יהפכו למורכבות יותר ובקרוב יהיו לך את המילים התיאוריות הדרושות כדי להפוך לכותב יצירתי.

בדומה להפוך למוזיקאי, לא תבין את הכלי שלך עד שתנסה אותו שעות על גבי שעות. אותו דבר לגבי אנגלית. התחל לכתוב עוד היום, ותראה את היתרונות בקרוב.

תהנה מספרות קלאסית וסרטים בשפת האם

במהלך מאות השנים האחרונות, רבות מיצירות הקולנוע והספרות הקלאסיות בעולם נוצרו באנגלית. למרות שאתה יכול לקבל גישה לעותקים מתורגמים, משהו תמיד נוטה להרגיש "כבוי" לגבי המוצר הסופי. אותו הדבר ניתן לומר על יצירות קלאסיות המתורגמות לאנגלית. תרגומים מופרכים מסוג זה מקשים להעריך כמה מיצירותיהם הגדולות של אמנים דוברי אנגלית, משיקספיר ועד סטיבן קינג. מהיצ'קוק ועד סקורסזה, כדי להרגיש באמת יצירה גדולה של קולנוע או ספרות, עדיף לחוות אותה בשפת האם שלה.

באופן דומה, אחד היתרונות של לימוד אנגלית הוא ההבנה שלך בתרבות הפופ. אם אתה לומד מכמה מהסרטים המרכזיים של היום, אתה מיד נותן לעצמך נושא שקשור למיליוני אנשים. יש לקוות שזה יאפשר לך גישה לעוד הזדמנויות דיבור ותרגול.

הטבות הגירה

אם אינך דובר אנגלית, זה עלול לגרום לך לחסרון משמעותי. בארצות הברית, כדי להיות אזרח, עליך לעבור מבחן באנגלית. עם זאת, זה לא רק להיכנס למדינה שבה אנגלית מועילה.

קשה למצוא עבודה גם אם אתה יודע לדבר אנגלית. בלעדיו, שוק העבודה הופך להיות הרבה יותר צר. זה גורם ללחץ על הכספים ועל איכות החיים הכללית שלך. יתר על כן, זה הופך את ההסתדרות היומיומית שלך למאמצת להפליא. תארו לעצמכם שצריך ללכת למכולת, לתחנת האוטובוס ואפילו לבית החולים בלי להבין אנגלית.

עבור משפחות מסוימות, לא כל דור מדבר אנגלית עם הגעה לארץ חדשה. אם זה המקרה, ערבבו את המשפחה. למד את הדור המבוגר קצת אנגלית וראה את ימיו משתפרים על ידי היכולת לעזור בשיעורי בית ופעילויות משפחתיות אחרות.

במידה ואתם רוצים להתחיל ללמוד לדבר אנגלית שוטפת, רצוי שתתרגלו את כל מה שעברנו עד עכשיו וכבר יהיה לכם יתרון גדול על כל השאר.

משפר את המיקוד

מחקרים אחרונים מאשרים את מה שרובנו חשבנו במשך זמן מה: למוחות דו לשוניים יש תשומת לב ומיקוד טובים יותר מאחרים. הישג זה מיוחס בעיקר לראיות שנראה כי מוכיחות קשר בין משימת החיים של מעבר בין שפות לבין כישורי ריכוז משופרים.

המיקוד המשופר שלך מגיע כנראה מגישה כפולה. כדי ללמוד שפה חדשה בהצלחה, אתה צריך לשים לב ללימודים שלך כמו גם לאנשים שאתה מדבר איתם. אחד בלי השני כנראה לא יפיק את הרמקול הגדול ביותר. כדי להפוך בצורה נכונה דובר אנגלית מעוגל היטב, נדרשים שני החלקים. זה נכון במיוחד בעת נסיעה. כפי שדיברנו, האנגלית משתנה בהתאם לאזור שבו אתה נמצא. עם תשומת לב נכונה לפרטים, אפילו הדיאלוגים הקשים ביותר לא יעיפו אותך.

אתה בעל יתרון ללמוד מילות סלנג באנגלית

לומר שלאנגלית יש כמה דיאלקטים לבחירה יהיה אנדרסטייטמנט. ישנם חמישה סיווגים בינלאומיים המשמשים לייעוד השפה האנגלית:

 1. אנגלית עולמית
 2. אנגלית צפון אמריקאית
 3. אנגלית אמצע אטלנטית
 4. דרום אסיה אנגלית
 5. מזרח אסיה אנגלית

גם אם תבחר באזור אחד, זו תהיה משימה לכל החיים לנסות להבין כל ניב. עם זאת, על ידי הבנת אנגלית אתה נותן לעצמך יתרון מועיל. מתיירות ועד מעבר לאזור חדש בעולם, ידיעת אנגלית עוזרת. אולי לא תוכל להבין הכל בפידג'ין בהוואי או בקאג'ון, אבל הבנה של אנגלית כללית אמריקאית תעזור לך להבין מה נאמר ברחבי המדינה. אותו הדבר ניתן לומר על דוברי אנגלית של Geordie ו-Manx בבריטניה.

בעוד שסלנגים מסוימים עדיין עשויים להקשות אפילו לדוברי אנגלית שפת אם, ידיעת אנגלית מועילה למדי להבנת העולם סביבך. חינוך, תעסוקה וקהילות הופכים נגישים יותר ככל שאתה לומד ומבינים יותר אנגלית.

אהבתם את הכתבה, ספרו לחברים
מה למדנו בשיעור זה
כתבות נוספות

לימוד אנגלית למתחילים

אנגלית היא השפה החשובה ביותר בעולם, זוהי הסיבה שבגללה כולם רוצים ללמוד אותה. עם כל עוד לא מדובר על שפת אם, ישנו קושי מסוים בחלק

חודשי השנה באנגלית

יש חודשים באנגלית שנשמעים כמעט כמו בעברית ולכן קל לזהות אותם ולהבין על איזה חודש מדובר, בואו נסקור אותם כעת.

מבחן אמי"ר

מתלבטים איזה תואר ללמוד? מדעי המחשב? פסיכולוגיה? אולי רפואה? לא משנה באיזה תחום תבחרו, עד שלא תבצעו בחינת מיון כלשהי באנגלית (אמיר, אמירם או פסיכומטרי)

קבלו עכשיו הדרכת וידאו שתאפשר לכם לקבל כלים לשיפור האנגלית שלכם בחינם.