5 טיפים ללמוד לדבר אנגלית

5 טיפים ללמוד לדבר אנגלית

במאמר זה נחשוף מתוך השיטה של ספיזי איך ללמוד לדבר אנגלית לבד: מהם הצעדים החשובים ביותר שכל תלמיד צריך לבצע בדרך לרכישת השפה האנגלית והיכולת להתבטא בביטחון ואיך נכון לגשת לתהליך לימוד אנגלית איכותי ואפקטיבי.

זה לא סוד שישראלים רבים מרגישים שהאנגלית שלהם לוקה בחסר, יותר מכך, למעלה מ82% מהישראלים טוענים שאינם דוברים אנגלית באופן שוטף, בעקבות שאלות של מתעניינים רבים, השיטה של ספיזי חושפת את "מפת הדרכים לאנגלית שוטפת" , מפה פשוטה המכילה בסה"כ חמישה צעדים לביצוע, אך אל תתנו לפשטות לבלבל אתכם, כדי להצליח נדרשת התמדה ועקביות כמו כל מטרה אחרת בחיים.

צעד ראשון: הגדר מה זה ללמוד לדבר אנגלית שוטפת מבחינתך

אם לא תדע מה היעד שלך, מלכתחילה, הסיכוי שתגיע אליו הוא נמוך, לכן חשוב מאוד בשלב הראשון להגדיר מה המטרה שלך ומהי מבחינתך אנגלית שוטפת. מבחינת הקונצנזוס העולמי, אנגלית שוטפת משמעותה:

"היכולת לדבר אנגלית בצורה חלקה מבלי תקיעות או הססנות שמפריעה לשטף ההבנה והדיבור", ובכן, ישראלים רבים נמצאים במצב שהם מצליחים להבין אנגלית לא רע, אך כאשר הם צריכים לדבר אין להם את שטף הדיבור הראוי וכך קורה שהם נתקעים לאחר משפט או שניים.

צעד שני: "Get out there and speak English"

אם הבנת את הכותרת של השלב הזה, מצוין, ואם לא.. פשוט אמרנו "תתחיל לדבר אנגלית עכשיו". חשוב להבין, לאנגלית שוטפת יש 2 עמודי תווך קריטיים, מנטאלי ופיזי.

הצד המנטאלי זה המקום של שיפור אוצר מילים, קליטה והבנה של השפה המדוברת, להתחיל לחשוב באנגלית במקום לתרגם בראש וכו'.. הצד הפיזי הוא חשוב לא פחות וזה אימון שרירי הפה והלסת כך שתדע להוציא צלילים (ובהמשך מילים ומשפטים) של השפה האנגלית בצורה טבעית, נינוחה ומדויקת. בפועל, בלתי אפשרי להשיג אנגלית שוטפת בלי לצאת ולשוחח באנגלית, כמה? כמה שיותר.. לשם כך יש בתוכנית של ספיזי פלטפורמות לתרגול דיבור השפה, גם מול מחשב לקבלת משוב דיגיטלי, וגם מול בן אדם.

צעד שלישי: למד להתמודד עם הלחץ בשיחה באנגלית

כל תלמיד שלנו שקפץ למים והתחיל לשוחח באנגלית, דיווח על פחד ולחץ לא ברורים בניסיונות השיחה הראשונים שלו, ותלמידים רבים מדווחים שגם לאחד עשרות שיחות הם עדיין מרגישים אי נוחות ברגע שצריך להיכנס למוד של "לדבר רק אנגלית".

רגשות אלה הן טבעיות ומובנות לחלוטין, כל אדם שצריך להתבטא בשפה אחרת משפת האם שלו חש אי נוחות כזו או אחרת, וזה בדיוק המקום ללמוד לקבל את אי הנוחות הזו, עם הזמן והתרגול היא תלך ותפחת בהדרגה, אך זה יקרה רק אם נקבל את זה שהיא קיימת, ולמרות זאת נקפיד להמשיך לתרגל ולהתמיד, למה זה הצעד השלישי?

כיוון שישראלים רבים פוחדים מהתחושה הזו ובעקבותיה מחליטים לוותר על המטרה שלהם, לעומת זאת מי שלומד "לחיות עם זה בשלום", בסופו של דבר מתגבר על תחושות אלו אחת ולתמיד ומצליח להגיע לשיחה שוטפת באנגלית בקצב מהיר יותר ממה שאי פעם חלם.

צעד רביעי: Double down on your strengths

ובעברית, תנצל בכל העוצמה את החוזקות שלך, כל אדם הוא ייחודי ושונה, והמוח שלו קולט ומעבד מידע באופן שונה, לכן בצעד הזה חשוב שכל תלמיד התנסה כבר בכמה וכמה טכניקות לימוד שונות, והוא כבר יודע מה עובד לו טוב יותר ומה פחות, אדם אחד ירכוש אוצר מילים מצוין על ידי קריאה מהירה של טקסטים שנמצאים בקורס, ואדם אחר יצליח בעזרת טכניקות של לימוד ממוסיקה או הטמעת השפה על ידי סיפור ומטאפורה.

חשוב לדעת שבשלב מאוד מוקדם בתוכנית לימוד איכותית, התלמיד מקבל כלים לזהות מהן המערכות המובילות במוחו (מערכת הראייה, הדמיון, השמיעה, הרגש או התחושה), ומקבל טכניקות שונות המתאימות לכל אחת מן המערכות השונות, כך כל תלמיד מגלה את חוזקותיו ובשלב הרביעי הדבר הנכון לעשות זה "לשחק" על החוזקות האלה, ולהמשיך ללמוד אנגלית בזכות החוזקות הטבעיות שלו.

צעד חמישי: Go into a state of overlearning

צעד חמישי: Go into a state of overlearning

הצעד האחרון הוא לא לכל אחד, אך מי שרוצה להגיע לאנגלית שוטפת ברמה גבוהה, כזו שמאפשרת לו להעביר הרצאות באנגלית, לשוחח עם מומחים בנושאים שונים, להתמקצע בקריירה בינלאומית וכדומה, צריך בהחלט לעשות גם את הצעד החמישי והוא "להיכנס למצב של למידה מוגברת".

ממש כמו בתחומים אחרים בחיים, אם נניח אדם רוצה להצליח להרים משקולות של 10 ק"ג בקלות, מאמן טוב יהיה זה שבהדרגתיות יגרום לו להתאמן גם עם משקולות של 12 או אפילו 15 ק"ג, מדוע? כיוון שלאחר שהוא הרים בהצלחה 15 ק"ג, המשקולת של ה10 תהיה קלה ופשוטה לביצוע.

וזה בדיוק מה שקורה עם תלמידים שמחליטים לאתגר את עצמם, הם מכינים הרצאה באנגלית, עושים שיחת ביזנס עם מנטור, "דוחפים" את עצמם לרמה הבאה, אך בשלב מסוים מבלי לשים לב, שיחה יומיומית באנגלית הופכת אצלם לדבר שבשגרה, שהם יכולים לעשות בקלות וללא כל מאמץ.

אם חשוב גם לכם להגיע לרמת אנגלית שוטפת, להצליח לדבר אנגלית בביטחון ולאחוז בשפה בצורה טובה ומקיפה, אנו מזמינים אתכם להתבונן בשיטה של ספיזי שמיום ליום מוכיחה את עצמה כשיטה האפקטיבית ביותר ללימוד אנגלית מדוברת בישראל.

הצטרפו עוד היום לסדנא שלנו וגלו את השיטה הסודית של דניאל בנשי שמלמד ישראלים לדבר אנגלית שוטפת בצורה קלה ונעימה גם מבלי להיות גאונים או בעלי זיכרון, ומבלי לחרוש חודשים ושנים בשביל להצליח להרכיב משפט כמו שצריך.  

למעבר לסדנא לחצו כאן.

אהבתם את הכתבה, ספרו לחברים
מה למדנו בשיעור זה
כתבות נוספות

יתרונות ללמוד אנגלית

לימוד שפה חדשה הוא תמיד רעיון מצוין. זה מספק לך יתרונות מדהימים שמגיעים עם הגיבוי של המדע! אחת השפות השימושיות ביותר ללימוד היא אנגלית. 1.5

קבלו עכשיו הדרכת וידאו שתאפשר לכם לקבל כלים לשיפור האנגלית שלכם בחינם.