ספיזי לימוד אנגלית

קורס אנגלית למתחילים – מה חשוב שנדע ונכיר לפני שאנחנו מתחילים

קורס אנגלית למתחילים מה צריך לדעת לפני שמתחילים

תוכן עניינים

קורס אנגלית למתחילים נחשב לאחד הקורסים הכי פופולריים בשנים האחרונות. עם זאת, כל קורס משתנה בין אחד לשני. אז איך בכל זאת יודעים מה הקורס הנכון בשבילי? מה אני צריך למצוא בקורס אנגלית למתחילים?

מה אני צריך לוודא עם עצמי לפני שאני מתחיל כל קורס אנגלית למתחילים

הדבר הראשון שעליכם לקחת בחשבון לפני שאתם נרשמים לקורס אנגלית הוא שיש לכם את הרצון ללמוד ואת היעד להגיע אליו.

בכל תהליך חדש של למידה נחווה קשיים, על אחת כמה וכמה בקורס אנגלית למתחילים.

לימוד שפה מלווה בחששות ופחדים שלא בהכרח נמצא אותם במקומות אחרים; מחסומים פסיכולוגיים, חששות ופחדים אמיתיים שאנחנו לא תמיד מצליחים להבין למה הם עוטפים אותנו. 

ומה אם אגיד לכם שאתם לא תמיד צריכים להבין מה מקור הבעיה, ומה הסיבה שעולה בכם החשש  כדי להצליח לדלג מעליו!

וזה נכון, לא תמיד אנחנו צריכים להגיע לשורש הבעיה כדי לפתור אותה. מספיק, כמו שאמרתי, שיש לכם את הרצון האמיתי ללמוד ואת היעד אליו אתם מכוונים. אותם הרצונות והיעדים שמעלים בכם את המוטיבציה, את ההתרגשות, את המחשבות של "מעניין איך יראה העתיד שלי כשאני סוף סוף אדע אנגלית"! הרצון והיעד האלו יספיקו כדי לתת לכם דחיפה להתחיל את הדרך בצורה נכונה וטובה. 

אחרי שיש לכם גם את הרצון וגם את היעד שיעזרו לכם לדלג מעל המכשול של החששות (שלפעמים מרגישים יותר ממה שהם באמת), עליכם לקחת בחשבון את הדבר השני: לא כל קורס אנגלית מתאים לכל אחד

ברחבי האינטרנט נמצא עשרות אם לא מאות קורסי אנגלית למתחילים שמציעים אינספור דרכים ושיטות שונות ללמידה. אבל פעם חשבתם, מה אם לא קורס מתאים לכם? תזכרו בעבר שלכם, שהייתם תלמידים בבית הספר, האם עלתה אי פעם בלבבכם ההרגשה ש"אני לא מתחבר למורה הזו"? "המורה הזו היא יותר מידי בשבילי"? "המורה הזו לא מבינה אותי"? 

ועכשיו אני שואלת אתכם, מה ההבדל בין מורה לאנגלית לקורס אנגלית למתחילים? אולי (ואני די בטוחה שזה נכון) לא כל קורס יתאים לכם כמו שלא כל מורה תבין אתכם? 

אז לפני שאתם מחליטים שזהו הקורס, עליכם לבדוק האם באמת הקורס הזה הוא שמתאים לכם, הוא זה שיכוון אתכם אל התוצאות אליהם את שואפים ומייחלים. 

כמו כן, עליכם לבדוק את עלות הקורס, משך הקורס, דרישות הקורס מכם (משימות, השקעה עצמית, שיעורי בית, זמן ביום וכדומה), סילבוס הקורס (האם הקורס מקיף את כל מה שאתם מעוניינים בו, האם מקיף יותר מידי? קצת מידי?), האם יש מענה חי ושוטף של צוות הקורס לשאלות ובעיות (אז מה אם זה קורס אינטרנטי, האם יש תמיכה לאורך תהליך הלמידה העצמית שלכם?), האם צורת הלמידה היא טובה ונכונה בשבילי, האם צורת הלמידה מעשירה את החוויה שלי וגורמת לי ליהנות מתהליך הלמידה?.

אילו נקודות עליי לקחת בחשבון לפני שאני רוכש קורס

בנוסף, עליכם לקחת בחשבון מספר נקודות הכרחיות לכל קורס אנגלית למתחילים, כאלו שמאד יקלו עליכם אם יהיו בקורס אותו בחרתם לקחת. 

ראשית, מענה שוטף של מורים מקצועיים לאנגלית לשאלות ובעיות שיעלו לכם לאורך הקורס. כשיהיו לכם שאלות, ואני מבטיחה לכם, יהיו לכם שאלות מידי יום ואפילו כמה פעמים ביום אתם חייבים שיהיה שם מישהו שידע לתת לכם את ההכוונה והתשובה הנכונה! {מומלץ שהמורים יהיו דוברי אנגלית כשפת אם (ואם אפשר דוברי אנגלית שפת אם)}.

שנית, מומלץ שהקורס יהיה קורס חווייתי כך שיוביל ללמידה משמעותית אצל התלמיד. תחשבו שניה, למה אתם נגשים לקורס אנגלית למתחילים כשבעצם למדתם אנגלית בבית הספר כמעט 10 שנים רצופות? כנראה כי התהליך, המורה או שיטת הלימוד לא היו נכונים בשבילכם. 

קורס אנגלית למתחילים ההברות

אז כדי לתקן את החוויה הקודמת, עליכם לגשת לחוויה נכונה יותר כעת! (תהליך למידה = חוויה).

למה אני אומרת את זה? כי כשאנחנו חווים כל דבר בחיים (מה שהופך אותו לחוויה, לא תמיד חיובית) התהליך שמתרחש אצלנו משמעותי הרבה יותר.

כאשר יש שילוב רגשות בתהליך של למידה, הלמידה הופכת מלמידה רגילה – ללמידה משמעותית. למידה משמעותית נצרבת אצלנו לטווח הארוך והתוצאות שהיא מביאה איתה משמעותיות ועמוקות הרבה יותר מלמידה רגילה. 

קחו לדוגמה את הרגע הזה בו שמעתם שיר שלא שמעתם כבר 10 שנים… אתם מרגישים שאתם יודעים את כל המילים של השיר (או לפחות את רובן) ואפילו אתם יכולים לשיר חלק ממנו! "אבל איך זה? לא שמעתי את השיר הזה שנים! איך אני זוכר אותו ואני לא זוכר את מה שעשיתי אתמול בבוקר?"

בדיוק בזכות הלמידה המשמעותית שהתרחשה אצלכם בזמן השמיעה של השיר הזה לפני כמה שנים. כששמעתם אותו מספר פעמים והתחברתם למילים, לקצב ולמוזיקה, הלמידה של השיר (החוויה) הפכה מלמידה רגילה ללמידה משמעותית. 

הנה עוד כמה טיפים שכתבו על איך לומדים אנגלית בצורה יעילה, אני לא רוצה שהכתבה הזו תהיה ארוכה מידי ותלכו לאיבוד.

וזה בדיוק מה שאני רוצה שתשאפו אליו בתהליך למידה של שפה בכל קורס שתקחו!

שלישית, עליכם להתעמק במה הקורס מתמקד. דקדוק, מבטא, דיבור, כתיבה? ההתמקדות בדקדוק היא אכן מאד חשובה משום שהיא עוזרת לנו להבין את מבנה השפה.

אך לא צריך להתמקד בדקדוק כדי ללמוד אנגלית בצורה נכונה, כזו שתעזור לכם לדבר אנגלית יומיומית שוטפת.

רביעית, עליכם לוודא שיש תרגול ומשימות עצמיות. קורסים שיבטיחו ללמד אתכם אנגלית אך ורק בעזרת שיעורים של שעה ביום לא בהכרח יספקו לכם את התוצאות אליהן אתם שואפים בסוף התהליך.

למידה של שפה הוא תהליך ארוך שלא חייב להיות מסורבל, אבל כן מחייב את התרגול והחשיפה היומית לשפה. 

קורסים עם תוכנית לימוד נכונה יכללו בתוכם תרגול ומשימות אשר יעצימו, יעשירו, יאיצו וישפרו את תהליך הלמידה העצמית שלכם.

משימה לא חייבת להתפרש כשיעורי בית… מה אם אגיד לכם שלצפות בתוכנית הטלוויזיה האהובה עליכם בשפה האנגלית היא משימה? בכל שעה שנוחה לכם כמו לדוגמה שעה לפני שאתם הולכים לישון? אתם דווקא תתלהבו מהרעיון של "משימה" כזו לא? אני בטוחה שכן.

אז בואו נסכם את זה בכך שהרצון והיעד הם נקודת ההתחלה שלכם בתהליך למידת האנגלית שלכם! ואחרי שהכל מסתדר, והבנתם שאנגלית זה מה שאתם רוצים ואולי אפילו צריכים ללמוד עכשיו – הגעתם לשלב של בחירת הקורס הנכון בשבילכם

בכתבה הזו, מניתי לכם בדיוק מהן הנקודות החשובות שעליכם לקחת בחשבון לפני בחירת הקורס אנגלית למתחילים אותו תבחרו לעבור. הפנימו והשתמשו בנקודות האלו! הן חשובות מאד על מנת להגיע לתוצאה הכי טובה בסוף התהליך!

אוצר מילים באנגלית למתחילים

מילים באנגליתתרגום לעברית
אחדOne
שתייםTwo
שלושThree
ארבעFour
חמשFive
ששSix
שבעSeven
שמונהEight
תשעNine
עשרTen
אדוםRed
צהובYellow
כחולBlue
ירוקGreen
שחורBlack
לבןWhite
אפורGrey
כתוםOrange
סגולPurple
ורודPink
חוםBrown
זהבGold
כסףSilver
עיגולCircle
משולשTriangle
ריבועSquare
מרובעRectangle
מחומשPentagon
טרפזTrapezium
משושהHexagon
כוכבStar
מתומןOctagon
אליפסהEllipse
מעוגלOval
מקביליתParallelogram
קוביהCube
גלילCylinder
מעויןRhombus
אמאMother
אבאFather
אחBrother
אחותSister
סבתאGrandmother
סבאGrandfather
דודUncle
דודהAunt
אחייןNephew
אחייניתNiece
ילדBoy
ילדהGirl
תינוקBaby
משפחהFamily
אישהWife
בעלHusband
כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
יתרונות ללימוד אנגלית

יתרונות ללמוד אנגלית

לימוד שפה חדשה הוא תמיד רעיון מצוין. זה מספק לך יתרונות מדהימים שמגיעים עם הגיבוי של המדע! אחת השפות השימושיות ביותר ללימוד היא אנגלית. 1.5