מהם היתרונות של לימודי אנגלית אונליין?

מהם היתרונות של קורס אנגלית באונליין?

תוכן עניינים

בכתבה של היום נבין מה החשיבות של ללמוד קורס אנגלית אונליין ומה ההיתרונות שנוכל להפיק מאופן לימוד זה.

רבים כבר מבינים שאנגלית משמשת בתור השפה הבינלאומית. כל אדם המעוניין ליצור קשר עם אחר ממדינה שונה הדוברת שפה שונה, מתקשר בעזרת השפה האנגלית. אנגלית משחקת תפקיד ראשי בלימודים אקדמאיים (ואפילו בבתי הספר התיכוניים!), בעולם העסקים, באינטרנט, במדע, ברפואה, בטכנולוגיה – כל כך הרבה עולמות שונים שהשפה המשותפת להם היא האנגלית! 

למרות שחלקנו אולי היינו רוצים, אי אפשר להתחמק מהצורך בלהבין ולדבר אנגלית. גם האדם הפשוט, שאומנם לא מתעסק באף אחד מהעולמות האלו… לא יצליח "להתחמק" מהשפה האנגלית. לדוגמה: כשאנחנו טסים לחו"ל, מאד חשוב לנו שיבינו אותנו ושנוכל לתקשר עם הסביבה (הרי זה מאד מפחיד כשלא מבינים אותך, נכון?) ואנו נעשה זאת בעזרתה של האנגלית.

אנחנו לומדים אנגלית כ12 שנים בבתי הספר, ועדיין רובנו מסיימים את בית הספר מעט מבולבלים (וחלקנו יותר מזה)… אני יכולה להגיד לכם שאת האנגלית שלי אני למדתי עצמאית, ולא בבית הספר (אבל אולי זאת רק אני?). מאוחר יותר, אנחנו מבינים כמה חשובה האנגלית ואף מתבאסים שלא השקענו בזה כמו שצריך בעבר. מפה לשם… אנחנו מחפשים דרכים שונות לשפר את האנגלית שלנו, וחלקנו מגיעים לקורסי האנגלית באונליין.

אז מה הם היתרונות של לימוד אנגלית באונליין? 

1. למידה בכל מקום ובכל זמן – בשונה מקורסים פרונטליים, קורסי אנגלית אונליין מאפשרים לכם לבחור מתי תלמדו, כמה זמן תלמדו ומהיכן תלמדו. לדוגמה: שלומי, אב לתאומים בני 3 חודשים נשאר לעזור לאישתו בבית. בזמן שהיא והתינוקות ישנים, הוא החליט ללמוד כדי לנצל את הזמן לטובה בצורה יעילה. שלומי פתח את המחשב, נכנס לקורס, והתחיל לצפות בשיעורים. מתי ששלומי יתעייף או שהילדים יתעורר (המוקדם מבניהם) שלומי פשוט עוצר את השיעור וממשיך בזמן אחר. 

הגמישות הזו שיש בקורסי האנגלית באונליין לא קיימת בקורסים פרונטליים! מה שמאפשר לכל אדם להינות בצורה נוחה מתהליך לימוד האנגלית. 

2. שיפור ריכוז – בקורסי אנגלית פרונטליים אנחנו נמצאים בכיתה, יחד עם עוד 10 סטודנטים לפחות, מול המרצה, הלוח והמקרן. תוך כדי שהמרצה מנסה להעביר את כל החומר הרלוונטי בזמן שהוקצב לו (ולפעמים אפילו בריצת מרתון) אנחנו מוצאים את עצמנו לפעמים לא מרוכזים. מסתכלים על הקירות, התקרה, הלוח, חושבים על משימות שבשגרה, סופרים את הזמן ולפעמים חולמים בהקיץ. כל כך קשה להתרכז כאשר השיעור מלווה ברעשים מחוץ ומבפנים, בלחץ, ובאינספור גירויים הנמצאים בסביבה.

לעומת זאת, קורסי אנגלית באונליין מאפשרים לנו להתרכז בצורה הרבה יותר טובה. ראשית אנחנו מחליטים מתי ללמוד כך שנבחר ללמוד כאשר אנו בעלי מוטיבציה ללמידה ובעלי רמת ריכוז מספקת. שנית, כל מה שעלינו לעשות הוא להתיישב בחדר שקט, עם אוזניות ומחברת ופשוט לצפות בשיעורים ולהתקדם בקצב שלנו. נכון שבמצב כזה הרבה יותר קל להתרכז?

3. ליווי אישי – הרבה מאד אנשים חוששים ללמוד באונליין מכיוון שהם מרגישים שלא יסופק להם מענה לשאלות ובעיות בתהליך הלמידה. אך ההפך הוא הנכון! בדיוק בגלל העובדה שבקורסי האונליין (או לפחות בקורסים הטובים שבניהם) ישנן שעות מוגדרות לפגישות והתייעצות עם המרצים, המרצים מפנים את כל תשומת הלב שלהם אל התלמידים. לעומת זאת, מרצים בקורסים פרונטליים עמוסים בשגרת היומיום שלהם, במחשבות על המסביב, הלחץ שמלווה אותם כאשר עליהם להספיק להעביר את כל התוכן במסגרת השעה שנתנה להם, לפעמים מרגישים כאילו שהם רודפים אחרי עצמם. לכן, הרבה פעמים נראה שקשה מאד לתפוס אותם אפילו לדקה כדי לשאול שאלה. 

4. זול יותר –הנהלת קורסי האונליין אינם נדרשים לשלם בשוטף על שכירות, מחברות, עטים, מרצים, חשמל, ארנונה וכל מה שכרוך בקורס פרונטאלי. מכאן, שעלות הקורס תהיה זולה בהרבה יותר!  בקורס אנגלית פרונטלי יוצא שהתלמיד צריך לשלם את אותן עלויות, שכמובן מתגלמות במחיר הקורס, ובלימוד אונליין, אין לנו את זה, איזה כיף! 

5. תרגול ללא הגבלה – לא רק שהקורסים באונליין זולים הרבה יותר, הם גם מאפשרים לכם ללמוד כמה זמן שתרצו ומאיפה שתרצו ולחזור על השיעורים אינספור פעמים עד שתבינו! מרבית השיעורים הינם שיעורים מוקלטים דבר שמאפשר לכם לצפות בהם עוד ועוד עד שתרגישו שהבנתם את הנושא ואתם מוכנים להתקדם לנושא הבא. 

6. תוכן מקיף – בקורסים באונליין התוכן מקיף הרבה יותר מכיוון שהחומר מוקלט מראש ואינו מוגבל בזמן. על כן, מה שנראה רלוונטי וחשוב להנהלת הקורס נכנס לסילבוס ולתכני הקורס תחת שום לחץ. בהשוואה לקורסים פרונטאליים בהם קיימת הגבלה של זמן אשר מובילה את המרצים לדחוס כמה שיותר תוכן בכמה שפחות זמן (וכך הופכת את תהליך הלמידה להרבה פחות יעיל) ומכניסה גם את הסטודנטים וגם את הנהלת הקורס ללחץ מיותר.

7. רמות שונות – קורסי לימוד האנגלית באונליין מציעים מגוון רחב של רמות קורסים שונות. היום, אפשר למצוא כל פיסת מידע ועניין באינטרנט, כמו גם כל רמה של כל קורס. באונליין תוכלו למצוא רמות שונות ללימוד אנגלית. ישנם קורסי לימוד אנגלית למתחילים, קורס אנגלית למתקדמים, קורסי לימוד אנגלית לאקדמאיים, קורסי לימוד אנגלית עסקית ועוד. כל מה שתבחרו – נמצא שם ובצורה נוחה! 

רק דקה… בואו נפרט בקצרה על קורסי האנגלית ברמות השונות:

קורסי אנגלית למתחילים יתמקדו בחומר הבסיסי ביותר ובצורה הקלילה והנוחה ביותר על מנת ללמד אנגלית. הם יהיו ידידותיים הרבה יותר, נוחים ואפילו איטיים יותר בהשוואה לקורסי אנגלית אחרים.

קורסי אנגלית למתקדמים יתמקדו בחומר המתקדם יותר, כלומר ברמה גבוהה יותר של אנגלית. חומר מתקדם יכול להתבטא במילים קשות יותר, מילים פחות נפוצות, שימוש בזמנים מסובכים יותר ועוד. קורסי אנגלית למתקדמים יכולים להיות פחות "ידידותיים" ואפילו מהירים יותר בהשוואה לקורס אנגלית למתחילים

קורסי אנגלית לאקדמאיים יתמקדו בעיקר באנגלית אקדמאית, כתיבה אקדמאית, צורה נכונה של שימוש במילים ובשפה. קורסים אלו יהיו קשים ויכללו הרבה כתיבה וקריאה ברמה מתקדמת של השפה האנגלית.

קורסי אנגלית עסקית יתמקדו בעיקר באנגלית עסקית, מילים רלוונטיות, כתיבה מיילים, הצגה עצמית, קורות חיים, משא ומתן באנגלית פנים מול פנים ובטלפון ועוד. אנגלית עסקית היא עולם ומלואו וקורסים אלו יהיו עמוסים במושגים ובתכנים חשובים ורלוונטים לעולם ואנשי העסקים. 

8. הבחירה בידיים שלכם  – בקורסים באונליין אתם בוחרים מה תרצו ללמוד. אם קיים שיעור שהוא אינו מה שרציתם ללמוד, אתם יכולים פשוט לדלג עליו! (כמובן רק במידה והוא לא הכרחי ומחייב לתהליך הלמידה שלכם). באונליין, אתם בוחרים איזה חומר תרצו ללמוד, איך תרצו ללמוד אותו ואיך יראה תהליך הלמידה שלכם בקורס. זאת בשונה מקורסים פרונטאליים בהם אפשרות הבחירה מאד מצומצמת אם היא בכלל קיימת. 

זאת בשונה מקורסים פרונטאליים מכיוון שרובם מתקדמים ברמות ספציפיות של לימוד אנגלית (רובם מתעסקים בלימוד אנגלית למתחילים) ומציעים מגוון מצומצם יותר של קורסים. 

אז כמו שכבר הבנתם… יתרונות בלימוד אנגלית באונליין קיימים בלי סוף!

שימו לב מה אסור לשכוח בנוגע לקורסי אנגלית למתחילים, למתקדמים, לאקדמאיים ואנגלית עסקית באונליין

בלימוד שפה, ובפרט בלימוד השפה האנגלית, עלינו להיות חשופים לשפה באופן שוטף. 

נדרש מאיתנו לתרגל בלי סוף וללמוד בצורה נכונה ואפקטיבית על מנת לראות תוצאות טובות בזמן קצר. על כן, תרגול "אינסופי" משמעותו תרגול יומיומי. אנו נדרשים לתרגל מידי יום ולהשקיע מספר שעות טובות (ויעילות) על מנת לראות את התוצאות אליהן אנו מכוונים. 

מה יותר טוב מקורס אונליין שיחשוף אותנו לשפה בצורה נכונה, אפקטיבית, כיפית וקלילה? 

כמו שכבר הבנו, אנו נכנסים אליו מתי שנרצה, מאיפה שנרצה, ולכמה זמן שנרצה. אנחנו אלו שמחליטים לעצמנו כמה נלמד ומתי נעצור בשביל לקחת הפסקה ולחדש כוחות. 

אז עכשיו אתם כבר מבינים כמה השפה האנגלית היא חשובה ומהם היתרונות בלימוד אנגלית באונליין… וכל מה שנותר לכם לעשות הוא לבחור את הקורס הנכון בשבילכם ולהתחיל! 

תזכרו, אם נהנים מהתהליך לומדים הרבה יותר (והרבה יותר טוב!)

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
5 טיפים ללמוד לדבר אנגלית

5 טיפים ללמוד לדבר אנגלית

במאמר זה נחשוף מתוך השיטה של ספיזי איך ללמוד לדבר אנגלית לבד: מהם הצעדים החשובים ביותר שכל תלמיד צריך לבצע בדרך לרכישת השפה האנגלית והיכולת

שאלות נפוצות

הקורס של ספיזי מיועד לנוער ואנשים מבוגרים, אך יש לנו בנוסף תוכנית לימודי אנגלית לילדים מותאמת.

כן, במהלך הקורס תצטרכו להגיש עבודות באנגלית כדי לבדוק את ההתקדמות שלכם, בנוסף יש תרגולים לחיזוק המנטליות שלכם.

כן, במידה ויש לכם בעיות טכניות כגון: בעיות התחברות, שכחתי סיסמא, או בעיות טכניות עם שיעורים, יש לנו תמיכה טכנית לעזרה בנושא.

המערכת שלנו מבוססת ענן, ככה שכל עוד יש לכם אינטרנט תוכלו להתחבר אליה מכל מקום ובכל זמן עם שם המשתמש והסיסמא שקיבלתם מאיתנו בעת רכישת התוכנית.

לאחר שקנית את הקורס, הוא זמין לך לכל החיים עם כל התכנים, אין צורך לרכוש מחדש.

הכי פשוט שיש, לאחר סיום ההרשמה והתשלום לקורס תיפתח בפניך גישה מלאה לבית הספר הדיגיטלי של Speasy, מדובר באתר הקורס שלנו שיש בו את כל השיעורים, ההרצאות, התכנים והמשימות שיש בכל ההכשרה של ספיזי. האתר מסודר לפי שבועות ושיעורים שיש לעשות אחד אחרי השני צעד אחר צעד. אתה בעצם מקבל ליווי אינטרנטי צמוד של דניאל בנשי כמנחה אישי לאורך כל התוכנית.

לא. אנחנו לא לא יכולים להתחייב על זה כי אנחנו לא מכירים אותך. אם תקנה את הקורס ולא תיכנס אליו פעם אחת – ברור שלא תלמד לדבר אנגלית. גם אם תיכנס כל הזמן אבל לא תעשה את התרגולים שאנחנו נותנים כי אתה לא באמת רוצה להצליח, אתה לא תדע לדבר כמו שצריך תוך 42 יום. אבל אנחנו יכולים להגיד חד משמעית, מי שמשקיע ומתמיד עם תכנית הלימוד יכול לדבר אנגלית שוטפת תוך 42 יום, אפילו להעביר הרצאה יש רק תנאי בסיס אחד חייב לדעת את האותיות ABC, וחוצמזה כמו כל דבר בחיים זה עניין של התמדה ורצון להצליח, אם אתה חושב שמספיק לשלם על הקורס כדי לדעת אנגלית – חבל על הכסף, ואם אתה מחפש ממישהו אחר התחייבויות להצלחה שלך, גם חבל על הכסף. לא סתם נתנו תעודת אחריות יישום מלאה הסיבה "היחידה" שהקורס לא יעבוד לך היא חוסר ההתמדה שלך כי השיטה עובדת. נקודה. לא סתם נתנו לך תעודת אחריות יישום מלאה, הסיבה "היחידה" שהקורס לא יעבוד לך היא ההתמדה שלך, זה טיפ לחיים, זכור תמיד שהבנאדם היחיד שיכול לתת לך התחייבות אם תצליח במשהו או לא – זה אך ורק אתה.

מיד לאחר שתשאיר את פרטיך בעמוד הזה תועבר אל דף הסליקה המאובטח שלנו, לאחר שתסלוק את כרטיס האשראי בביטחה והמערכת שלנו תזהה שהתשלום בוצע – מיד תיפתח בפניך הגישה.

יש כמה יתרונות ברורים לקורסים דיגיטליים (כמובן בהנחה והם איכותיים כמו ספיזי) 

כל תלמיד יכול ללמוד בקצב שלו, אם לא הבנת משהו אתה תמיד יכול לחזור חזרה לאותו שיעור וללמוד שוב ולא סתם לעבור משיעור לשיעור כי זה מה שהמורה בכיתה החליט שצריך לעשות כמו שלצערנו קורה להמון ילדים בבית ספר. יתרון נוסף זה הזמינות של הקורס, אתה לא מחוייב להתארגן ליציאה ואז לנסוע בפקקים פעמיים בשבוע אלא רק לפנות לעצמך קצת זמן במהלך היום ולשבת על המחשב בנוחות שלך ובבגדים שאתה כבר לובש. היתרון השלישי הגדול, זה שאני כמנחה של הקורס לא גובה לך כסף עבור השכרת הכיתה, החשמל, הארנונה וההוצאות השוטפות של העסק, מה שבכיתה רגילה כמובן – התלמיד משלם בתוך שכר הלימוד הגבוה.. האמת שיש עוד מלא יתרונות אבל מספיק לא?