כיצד לבחור את קורס האנגלית המתאים ביותר עבורכם

איך לבחור קורס אנגלית

שליטה בשפה האנגלית היא אחד הכישורים הכי חשובים בעולם של היום. מתנאי קבלה לעבודות איכותיות, לביטחון העצמי שידיעת השפה מקנה, ליכולת להתמצא בחו"ל ולהזמין מנה ממלצר לא-ישראלי, ועד לחלק חשוב בהתפתחות האישית שלנו כבני אדם במאה ה22, אנגלית (או החוסר שלה) צובעים כל תחום בחיים שלנו. לא פלא שעשרות אלפי ישראלים שואלים את עצמכם "מה הקורס ללימוד אנגלית שהכי מתאים לי?".

להלן הנקודות הכי חשובות לשקול כשאתם בוחנים קורסים שונים לאנגלית:

1. האם הקורס מלמד אנגלית באותה דרך שבה מלמדים בבתי הספר?

זה לא סוד שברוב המוחלט של בתי הספר מלמדים לפי שיטות לימוד שפג תוקפן לפני עשרות שנים (אם לא מאות): שינון ולמידה בעל פה במקום הבנה של החומר, חזרתיות מיותרת על הדברים במקום שיטות יצירתיות שמנצלות את הגילויים המדעיים והפסיכולוגיים האחרונים ועוד.

הקורסים הטובים ביותר הם יותר מדעיים, טכנולוגים ויצירתיים ומשתמשים בשיטות יותר מודרניות ומותאמות למאה ה22: למידה באמצעות שירים, תוכנות לתרגול אוצר מילים, שיעורי וידאו מוקלטים או בלייב וכו'.

2. האם יש קשר עם תלמידים אחרים בקורס?

בסופו של דבר כולנו רוצים לדעת אנגלית פרקטית, כזו שנוכל להשתמש בה בחיי היומיום בתחומים השונים בחיינו. לכן, הדבר החשוב ביותר הוא תרגול האנגלית עם אנשים אחרים; ואפילו יותר טוב, תרגול עם אנשים ברמות שונות: כאלה שטובים יותר מאיתנו שיתקנו אותנו, יסבירו וילמדו אותנו דברים, אנשים ברמה שלנו וכאלה שאנחנו נתקן נסביר ונלמד אותם (עד כמה שנוכל).

הקורסים הטובים ביותר הם אלה שמספקים פלטפורמה שמקלה על התלמידים למצוא חברים לתרגול ונותנת להם שיטה שבעזרתה הם יוכלו לתרגל בצורה הטובה ביותר על מנת להשיג את מטרתם: לשלוט בשפה האנגלית.

3. האם הקורס נותן מענה על קשיי הלמידה השונים?

בואו נהיה כנים, הסיבה שרבים מאיתנו עוד לא שולטים באנגלית היא לא כי היא מסובכת אלא כי אנחנו מסובכים. לרבים מאיתנו יש אמונות מגבילות בנוגע לעצמנו, לאנגלית, ליכולת שלנו ללמוד; רבים מאיתנו מאיתנו לא לימדו מעולם איך ליצור הרגלים בריאים של למידה, איך לשמור על ריכוז, איך לתכנן תוכנית למידה מנצחת ואיך להתמיד ולהתמודד עם אתגרים ותסכולים.

הקורסים הטובים ביותר לאנגלית הם אלו שנותנים כלי פרקטיים ומוכחים לפיתרון הבעיות האלה ומלמדים איך לשמור על מוטיבציה, איך לגשת למידה, איך להפסיק לפחד לעשות טעויות (כי מזה לומדים) וכו'.

4. האם הקורס מלמד איך ללמוד?

יש שתי אפשרויות: 

או שתוציאו עשרות אלפי שקלים על קורס ארוך ובלתי-נגמר שילמד אתכם כל מה שתצטרכו לדעת על אנגלית לכל החיים שנה אחרי שנה,או שתמצאו קורס טוב שילמד אתכם איך ללמוד (כמובן בנוסף לזה שהוא ילמד אתכם גם אנגלית בצורה מקצועית וטובה), ככה שגם תלמדו אנגלית ויהיה לכם בסיס חזק ואחר כך תוכלו להמשיך ללמוד כמה שתרצו ותצטרכו בעצמכם.

אהבתם את הכתבה, ספרו לחברים
מה למדנו בשיעור זה
כתבות נוספות

יתרונות ללמוד אנגלית

לימוד שפה חדשה הוא תמיד רעיון מצוין. זה מספק לך יתרונות מדהימים שמגיעים עם הגיבוי של המדע! אחת השפות השימושיות ביותר ללימוד היא אנגלית. 1.5

קבלו עכשיו הדרכת וידאו שתאפשר לכם לקבל כלים לשיפור האנגלית שלכם בחינם.