איך ללמוד אנגלית? טיפים שיאפשרו לכם לראות תוצאות

לימוד אנגלית - ככה תוכלו ללמוד אנגלית בקלות

פעם שאלתם את עצמכם איך תוכלו ללמוד אנגלית כמו שצריך? אם עד היום לימודי אנגלית היו נשמעים מאיימים, אנו מציעים לכם לקרוא את המאמר הבא. כאן אנו נסביר לכם כיצד תוכלו ללמוד את השפה האנגלית על בוריה, וגם לראות תוצאות. ברגע שתתחילו לראות תוצאות, יהיה לכם קל מאוד להתמיד. לא תמצאו את עצמכם במצב שבו אתם צריכים להילחם על מנת להרגיש שיפור. ברגע שתראו שהמאמץ עובד, תוכלו להמשיך בדיוק מאותה הנקודה.

הטיפים שנספק לכם גם מיועדים עבור כולם! גם עבור אלה שיודעים את השפה האנגלית, אך רוצים לשפר את הידע שלהם. בסוף כל אחד רוצה לדעת אנגלית בצורה הכי טובה שיש, השפה האנגלית פותחת לא מעט דלתות בהמשך הדרך. אם אתם מרגישים כי אתם מוכרחים לשפר את האנגלית שלכם – תדעו שיש מה לעשות. גם אם אתם מכירים חלק מהטיפים, מוטב כי תיישמו את הטיפים שעדיין לא הכרתם. כך תכינו את עצמכם בצורה טובה ללימודים או לכל מקום המצריך ידע בשפה האנגלית.

תצפו בסרטים ובסדרות ללא תרגום

זה אולי נשמע לכם מוזר ומעט מבהיל, אך הטיפ הזה יכול לעשות פלאים. אם אתם תפסיקו לצפות בסרטים ובסדרות עם תרגום זה יכול מאוד לסייע. בהתחלה זה יהיה מעט קשה, אך עם הזמן תוכלו לראות שיפור ניכר. פתאום תתחילו להבין כל מיני מילים שעד כה לא ידעתם את משמעותם. ברגע שתעמידו את עצמכם עם הגב אל הקיר, ולא יהיה תרגום תמונת המצב תהיה שונה. תהיו מוכרחים לנסות להבין את המילים הקשות על פי ההקשר שלהן. זה מה שהופך את האפשרות הזאת לאפשרות שחובה ליישם אותה. סיבה נוספת היא שהאפשרות הזאת לא מצריכה מכם מאמץ רב. כיום ברוב הפלטפורמות ישנה אפשרות להוריד את התרגום בלחיצת כפתור אחת. הכי חשוב שהסדרה או הסרט יהיו כאלה שמעניינים אתכם. 

תתחילו לדבר עם אנשים באנגלית

אל תחששו מהתגובה של אנשים ליכולות הדיבור שלכם באנגלית. עליכם לצאת מנקודת הנחה כי לא מעט אנשים נמצאים בדיוק במצב שבו אתם נמצאים. ברגע שתתחילו לדבר עם אנשים באנגלית, יהיה לכם קל לשחרר לא מעט מחסומים שמונעים מכם להתקדם. אם תדברו באופן קבוע עם אנשים באנגלית, יהיה לכם קל להשיג את מבוקשכם. ברגע שלא תדעו מילה כזאת או אחרת, תנסו לחפש אותה על מנת להכיר אותה. עם הזמן ככל שתמשיכו לדבר באנגלית, כך תוכלו לראות את השיפור מגיע. תתחילו להעשיר את אוצר המילים שלכם, אוצר מילים שככל הנראה היה דל מאוד בתחילת הדרך. בהתחלה תוכלו לשוחח באנגלית עם אנשים שקרובים אליכם ועם הזמן תתחילו לעשות זאת עם כולם.

התחילו מהבסיס ועם הזמן תתפתחו

לא מעט מהאנשים חוששים מהשפה האנגלית בגלל טראומות שונות שמלוות אותם. יש כאלה שמספרים לא מעט סיפורים על מקרים לא נעימים בבית הספר או במקומות שונים. על מנת שתוכלו ללמוד אנגלית, אסור לכם לחשוש או לפחד מהשפה עצמה. ברגע שיהיה לכם אנטי כלפי השפה, לא תוכלו להתקדם בעת הלמידה שלה. אנו מציעים לכם להתחיל תמיד מהבסיס, מהמקום שבו אתם נמצאים באותה נקודת זמן. ככל שעובר הזמן, כך תוכלו להעלות את הרמה ולנסות ללמוד דברים חדשים. כך גם הביטחון שלכם יגדל בהתאם, והתוצאות לא יאחרו להגיע.

הגדירו לעצמכם מטרות ברורות

לימודי אנגלית זה לא עניין של מה בכך, מדובר על עבודה לכל דבר ועניין. אל תצפו כי כעבור זמן קצר תוכלו להגיע לרמה שאליה אתם שואפים להגיע. תזכרו כי בעת לימוד שפה חדשה חובה להציב בכל פעם מטרות חדשות שאותן אתם אמורים לכבוש. אם לא תהיה לכם מטרה לנגד העיניים, לא תצליחו לדרבן את עצמכם ללמוד את השפה החדשה. בכל פעם תציבו לעצמכם מטרה רחוקה אך כזאת שתהיה מספיק ראלית. בכל פעם שכבשתם מטרה אחת, תוכלו להתפנות על מנת לכבוש מטרה אחרת. פתאום תוכלו לראות איך כל הפחדים נעלמים, והמטרות הן אלה שמכתיבות את קצב העניינים.

אל תרימו ידיים – גם שקשה ממשיכים ללמוד

הכי קל להרים ידיים, בטח כאשר אתם תרגישו שלא ממש הולך לכם. אך תזכרו כי להרים ידיים זוהי הבחירה הקלה, בחירה שאתם לא אמורים לבחור בה. אנו מציעים לכם להתמיד בכל מצב, ולהבין כי ישנה מטרה שהיא זאת שאליה אתם שואפים להגיע. אף אחד לא הבטיח לכם כי הדרך תהיה קלה, אך היא לגמרי תהיה שווה את המאמץ. אם קשה לכם שלב כזה או אחר בלימודי השפה, מוטב כי תנסו להסביר לעצמכם מה קשה. אם תהיו מספיק ישירים עם עצמכם, תוכלו להתגבר על כל מכשול. כאשר תשאירו את המכשול הרחק מאחוריכם, הביטחון גם הוא יהפוך להיות עובדה מוגמרת. לא תמצאו את עצמכם במצב שבו אתם אפילו חושבים להרים ידיים.

תחזרו תמיד על מה שכבר למדתם

אל תשכחו את כל הדברים שאותם כבר למדתם. ההמלצה בהקשר הזה היא לחזור על כל מה שכבר למדתם, וכמה שיותר. הרי אם לא תחזרו על כל החומר שלמדתם, תמצאו את עצמכם שוכחים הכל. אולי תלמדו דברים חדשים, אך את כל החומר שכבר למדתם פשוט תשכחו. במצב הזה תמצאו את עצמכם עומדים במקום, ולא באמת מרגישים את השיפור. כמובן שהחזרה על החומר לא צריכה להיות כל כך אינטנסיבית. היא צריכה להיות כזאת שתשמור את כל הידע שלמדתם בראש, ותאפשר לכם ללמוד דברים חדשים.

תרשמו לקורסים אונליין באינטרנט

לימוד אנגלית אונליין מתאפשר בעיקר בזכות התקדמות הטכנולוגיה. כיום לא צריך להגיע לכיתה פרונטלית על מנת ללמוד כמו שצריך. לימודים מקוונים הם פשוטים יותר מכיוון שהם מתבצעים בסביבה שנוחה לכם. יש כאלה שמגיעים לכיתה והם ישר שוכחים את כל מה שהם למדו ולא קולטים את מה שמועבר בה. ברגע שאתם מבצעים את הלמידה מהבית דרך המחשב האישי יהיה לכם קל לעקוב אחרי כל מה שנלמד. לא תמצאו את עצמכם במצב שבו אתם מפספסים את החומר, הרי כל החומר מוקלט. תמיד תוכלו לחזור על החומר שכבר נלמד, ולהיות ערוכים לקראת השיעורים הבאים. לימוד אנגלית אונליין מביא איתו לתוצאות מעולות בהשוואה לכל פלטפורמה אחרת.

תמיד תשאפו ללמוד אנגלית לבד מהבית

הטיפים שציינו כאן הם טיפים אידיאליים עבור כל מי שרוצה להתחיל ללמוד אנגלית באופן עצמאי מהבית. אנגלית לבד מהבית זה לא דבר קל, אך הוא אפשרי. עליכם להבין כי בסוף המטרה היא זאת שאמורה לגרום לכם להמשיך בדרך ולא לעצור לרגע. מי שלא מציב לעצמו את המטרות בצורות ברורות, עלול למצוא את עצמו מפסיד לא מעט. אנו מציעים לכם גם שקשה לא להתייאש, במקרה הזה המטרה מקדשת את האמצעים. כאשר תדעו את השפה האנגלית כמו שצריך, תוכלו להוציא מעצמכם את מלוא הפוטנציאל. פתאום כל מיני דלתות שעד כה היו סגורות יפתחו בפניכם. תצליחו להגשים את עצמכם כמעט בכל מובן ובכל מקום שאליו תגיעו.

איפה אני מתחיל?

למה אתה רוצה ללמוד אנגלית? לפני שתתחיל, או תחזור ללימוד אנגלית, שאל את עצמך שאלה אחת. מדוע אני רוצה ללמוד אנגלית? האם זה בגלל שאתה רוצה, או בגלל שמישהו אחר רוצה שתעשה זאת? כמו כל החלטה בחיים, לימוד אנגלית חייב להיות משהו שאתה רוצה לעשות.

להציב מטרות

אם אתה יודע מדוע אתה רוצה ללמוד, הגדרת יעדים היא קלה. לדוגמא, אולי אתה רוצה לנסוע למדינה דוברת אנגלית. גדול. המטרה שלך יכולה להיות ללמוד "אנגלית עסקית". אולי אתה כבר יודע הרבה משפטים שימושיים, אבל אתה רוצה לשפר את כישורי ההאזנה וההגייה שלך. לא משנה מה המטרות שלך, כתוב אותן.

הכינו סדר יום

כמה זמן אתה צריך ללמוד כדי להשיג את המטרות שלך? תשובה זו שונה עבור כל תלמיד. הדבר החשוב הוא להיות מציאותי. אם אתה עובד 60 שעות בשבוע, אל תתכנן להשקיע עוד 40 שעות בשבוע בלימודי אנגלית. התחל לאט, אבל למד בקביעות. השתמש בחומר מאתגר, אך לא קשה מדי. גלה מה מתאים לך. לאחר שלמדת מספר שבועות, התאם את לוח הזמנים ללימודים בהתאם. האם אתה לומד הכי טוב בלילה, או באוטובוס בדרך לעבודה? האם אתה אוהב ללמוד לבד במקום שקט, או עם חברים ומוזיקת ​​רקע?

כשמתחילים ללמוד אנגלית חשוב להתחייב


לימוד אנגלית דורש הרבה מוטיבציה. אף אחד לא הולך לקחת את הנוכחות שלך כשאתה לא בכיתה. אם אתה בטוח שאתה מוכן להתחיל ללמוד, התחייב. לחץ כאן לחתימה על חוזה למידה עם עצמך.

תהנו ללמוד אנגלית!

הדברים שאנחנו עושים הכי טוב בחיים הם הדברים שאנחנו נהנים לעשות. אם אתה לא נהנה ללמוד אנגלית, אתה לא לומד בדרך הנכונה!

אתה יכול להיות סטודנט רציני שנהנה בו זמנית. הכן את תוכנית התגמולים שלך בכדי לתת לעצמך תמריצים להישאר במשימה.

אזנו בין ארבע המיומנויות העיקריות – הקשבה, דיבור, קריאה, כתיבה

רוב התלמידים רוצים לתקשר טוב יותר באנגלית. אם זו אחת ממטרותיך, חשוב ללמוד איזון בין ארבע המיומנויות העיקריות.

הקשבה, דיבור, קריאה וכתיבה הם הכישורים העיקריים (המאקרו) שאתה צריך כדי לתקשר בכל שפה.

להיות טוב מאוד רק באחת מהמיומנויות הללו לא יעזור לך לתקשר. למשל אתה צריך להיות מסוגל לקרוא טוב לפני שאתה יכול לכתוב טוב.

אתה צריך גם להיות מסוגל להקשיב לפני שתוכל לדבר. זה עוזר לחשוב על מיומנויות תקשורת אלה בשתי קבוצות.

 • INput <<<
  • Listening (in through your ears)
  • Reading (in through your eyes)
 • OUTput >>>
  • Speaking (out through your mouth)
  • Writing (out through your hand)

ללמוד אנגלית קלט ופלט

זה פשוט. תחשוב על זה ככה. ראשית יש לך קלט. הבא יש לך פלט. ראשית אתה מקשיב למישהו ששואל אותך שאלה. שנית אתה מדבר ונותן להם את תשובתך. תחילה קראת מכתב ממישהו. אחרי זה אתה כותב להם בחזרה. אלה דוגמאות לתקשורת. קלט ופלט לא בהכרח נעים לפי סדר מסוים. לפעמים אתה מדבר קודם ואז מקשיב. לפעמים אתה כותב על משהו שאתה שומע.

במהלך התקשורת האדם שאיתו אתה מתקשר משתמש באחת מהמיומנויות ההפוכות. לכן, על מנת להבין זה את זה, כולם חייבים להיות מיומנים בכל ארבעת התחומים. יש תלמידים שרוצים לדעת איזו מיומנות היא החשובה ביותר. מכיוון שכל הכישורים נשענים זה על זה, כולם חשובים. עם זאת, כדי לתקשר אנו משתמשים במיומנויות מסוימות לעתים קרובות יותר מאחרות.

לדוגמא, כ- 40% מהזמן שאנו מבלים בתקשורת אנו פשוט מקשיבים. אנו מדברים כ- 35% מהמקרים. כ -16% מהתקשורת נובעת מקריאה וכ -9% כתיבה. נתונים סטטיסטיים אלה מיועדים למתקשר ממוצע באנגלית. תלוי בעבודתו ובמצבו של מישהו, מספרים אלה עשויים להשתנות.

לכל אחת מהמיומנויות העיקריות הללו יש מיומנויות מיקרו.

לדוגמא, הגייה היא סוג של מיומנות דיבור שיש לתרגל על ​​מנת לשפר את התקשורת. איות הוא מיומנות המקלה על הבנת המילה הכתובה.

דקדוק ואוצר מילים הם מיומנויות מיקרו אחרות. מיקרו לא אומר שהם לא חשובים. מיומנויות מאקרו כגון הקשבה הן כלליות מאוד, ואילו מיומנויות מיקרו ספציפיות יותר. עוד על קלט ופלט

לקבלת התוצאות הטובות ביותר, צרו סדר יום המשלב את כל ארבעת תחומי הלימוד. אפשר לסוג לימודים אחד להוביל לאחר. למשל, קרא סיפור ואז שוחח עליו עם חבר. צפה בסרט ואז כתוב עליו. זה מה שמורים בכיתה אנגלית היו רוצים לעשות, נכון? ב- Speasyil.com יש שיעורים בכל 4 מיומנויות המפתח (ובכל המיומנויות הקלות), כמו גם קישורים חיצוניים רבים שיעזרו לך ללמוד הלאה.

כשמתחילים ללמוד אנגלית יש להקשיב

 • להאזין לרדיו
 • לא תמיד יש עט ביד. לפעמים זה עוזר פשוט להקשיב.

צפה בטלוויזיה באנגלית
תכנות ילדים מאוד שימושי עבור לומדי ESL.
בחר תוכניות שתיהנה מהם בשפה שלך.
זכור שחלק גדול ממה שאתה שומע בטלוויזיה הוא סלנג.

צפה בסרטים באנגלית
בחר כותרות עם כתוביות, כגון מ- ESL Videos. צפה בסרט בלי לכתוב שום דבר.

השתמש במשאבי האזנה לאינטרנט
מדי יום יש יותר ויותר מקומות להאזנה לאנגלית ברשת.

כיצד ללמוד דיבור והגייה

דבר לעצמך
כדי שתוכל להתחיל לדבר אנגלית טוב בצע את הפעולה הבאה: מדברים על כל דבר ועניין. עשו זאת בפרטיות של ביתכם. אם אינך יכול לעשות זאת בהתחלה, נסה לקרוא בקול רם עד שתרגיש בנוח לשמוע את קולך באנגלית.

הקליט את הקול שלך
זה אולי מרגיש מאוד לא נוח, אבל זה יעזור לך למצוא את נקודות ההגייה החלשות שלך. הקשיבו לעצמכם כעבור כמה ימים. אילו צלילים אתם מתקשים לשמוע?

 • השתמש בטלפון.
 • השתתף בכיתה
 • למד ניבים נפוצים

הבן את הצלילים שאין לשפה שלך
לדוגמא, בשפות רבות אין צליל "R". צלילים אלה דורשים תרגול נוסף.

הכירו בכך שמורים מאומנים להבין אתכם
כשאתה יוצא לעולם האמיתי, לאנשים ממוצעים יהיה קשה יותר להבין אותך אלא אם כן אתה מתרגל לדבר לאט ועם הגייה נכונה.

אהבתם את הכתבה, ספרו לחברים
מה למדנו בשיעור זה
כתבות נוספות

יתרונות ללמוד אנגלית

לימוד שפה חדשה הוא תמיד רעיון מצוין. זה מספק לך יתרונות מדהימים שמגיעים עם הגיבוי של המדע! אחת השפות השימושיות ביותר ללימוד היא אנגלית. 1.5

קבלו עכשיו הדרכת וידאו שתאפשר לכם לקבל כלים לשיפור האנגלית שלכם בחינם.