6 כלים שיעזרו לכם ללמוד אנגלית לבד מהבית וגם ליהנות מלימוד אנגלית

6 כלים שיעזרו לכם ללמוד אנגלית לבד מהבית וגם ליהנות מלימוד אנגלית

תוכן עניינים

בפוסט זה תרכשו כלים שיסבירו לכם איך ללמוד אנגלית לבד מהבית.

אין לכם זמן או כסף להשקיע באינספור קורסים ותוכניות למידה?

החלטתם ללמד את עצמכם משהו? ראשית, כל הכבוד! שנית, יש כמה דברים שאתם חייבים לדעת ולהכיר לפני שתתחילו ללמוד לבד!

תהליך למידה עצמית בכל נושא הוא תהליך שדורש משמעת עצמית ברמה גבוהה, על אחת כמה וכמה למידה עצמית של אנגלית! בבית הספר או בכל קורס שניקח, ידריכו אותנו בדיוק איך ללמוד, מה ללמוד, כמה ומתי ללמוד! אבל מה נעשה כשאנחנו מעוניינים ללמוד לבד?

מי ידריך אותנו? בכתבה הזו תוכלו למצוא כלים ללמוד אנגלית באופן עצמאי, בדרך אפקטיבית ונכונה שתיזכר אצלכם לטווח הארוך.

1 – ללמוד אנגלית מהבית יש להציב יעדים ומטרות

ללמוד אנגלית מהבית יש להציב יעדים ומטרות

החלטתם ללמוד אנגלית מהבית? לבד? אז הצבתם את המטרה הראשונה שלכם בתהליך, היו גאים בעצמכם!

חשוב מאד בתחילת תהליך למידה עצמית בכל תחום ובאנגלית בפרט, להציב לעצמכם יעדים ומטרות שחשוב לכם להשיג לאורך כל שלב בתהליך.

קודם כל, הכינו רשימה של מטרות המאקרו אותן תרצו להגשים בסוף התהליך (לדוגמה: שאדע לדבר אנגלית בצורה שוטפת בלי לפחד, שיהיה לי בטחון בשימוש בשפה).

נוסף על כך, הכינו רשימה של יעדי המיקרו אותם תרצו להגשים לאורך התהליך (לדוגמה: בשבוע השני ללמידה אני רוצה לדעת 40 מילים חדשות שלא הכרתי לפניכן).

ההבדל בין המטרות ליעדים הוא שהמטרות הן היעד הסופי שלכם – מה תרצו להגשים ולקבל מכל התהליך.

לעומת זאת, היעדים הם ה"מיני" מטרות שלכם –  אליהם תרצו להגיע מידי יום/שבוע/חודש (נתון להחלטתכם). 

2 – לוח זמנים

על מנת להגיע למטרה שלכם עליכם לנהל לוח זמנים מסודר ומאורגן שיעזור לכם להתנהל בצורה הכי נכונה ומותאמת אליכם.

לוח הזמנים שלכם צריך להכיל את היעדים והמטרות שלכם על פי תאריכים, את המשימות עליכם לעשות מידי יום וכמובן את שגרת היומיום שלכם.

כך תוכלו למנוע התנגשות בין משימות היומיום למשימות שלכם בתהליך הלמידה.

3 – ללמוד אנגלית מהבית סדר וארגון זה חשוב

בתהליך בו "אני מלמד את עצמי אנגלית" אתם חייבים לאמץ את אחד הכלים החשובים ביותר שיקל על הלמידה שלכם בצורה משמעותית ושמו הוא סדר וארגון.

עליכם להיות מאורגנים מאד בלמידה שלכם ברמה הטכנית: כתבו לפי נושאים/קטגוריות/כרונולוגיה או כל צורת למידה וכתיבה שעושה לכם ארגון בראש.

כמו כן, עליכם להיות מסודרים: דפים נקיים (ללא קרעים, קשקושים, כתמים וכדומה), צבעים שיבליטו את הנושאים, המשפטים והמושגים החשובים שיעזרו ויקלו עליכם בתהליך. 

4 – למידה משמעותית 

מה זה למידה משמעותית? זה מושג שכולכם חייבים להכיר במיוחד כשאתם מלמדים את עצמכם אנגלית!

בשביל שתהליך הלמידה יהיה אפקטיבי, נכון ויישמר לכם בזיכרון לטווח הארוך, עליכם להפוך את תהליך הלמידה מלמידה רגילה ללמידה משמעותית.

מה זה למידה משמעותית? למידה משמעותית היא למידה בה החומר הנלמד מתקשר לחייו הפרטים, רגשות, דעות, מחשבות, סיפורים אישיים של הלומד וכדומה.

לדוגמה: אני בחרתי ללמוד אנגלית דרך שיר, אני אבחר שיר שאני מאד אוהבת ומעלה בי זכרונות כל פעם שאני שומעת אותו.

כך, אשלב את זכרונותיי האישיים לתהליך הלמידה ואהפוך את הלמידה שלי לתהליך למידה משמעותית יותר (עבורי). לכל אחד יהיה תהליך למידה משמעותית שיהיה משמעותי ומותאם עבורו

5 – משך למידה מותאם

לכל אחד מאיתנו יש יכולות שונות. חלקנו יכולים לרוץ 10 ק"מ בלי להתאמץ, חלקנו יכולים לישון 12 שעות רצוף, אחרים יכולים לקבל 100 במבחן מבלי ללמוד… אבל לכל אחד מאיתנו יש גבולות משלו.

כמו שהגוף שלנו לא ימשיך לרוץ יותר ממה שהוא מסוגל – כך גם המוח.

אתם בטוח מכירים את ההרגשה הזו שאתם מתיישבים על הכיסא צמוד לשולחן ומנסים ללמוד, אבל כל דבר שקורה (אפילו זבוב על הקיר!)

מפריע לכם ללמוד? כל נשימה לא נכונה? רעב מזויף? עייפות לא מוסברת? הכל מפריע ללמידה! בתהליך בו אתם מלמדים את עצמכם אנגלית משמעת עצמית היא המפתח לריכוז.

על כל אחד מאיתנו להתאים את זמן הלמידה ליכולת שלו, למה שהמוח שלו מאפשר לו.

מכירים את המושג "כל המוסיף גורע"? כך גם בלמידה! אם תלמדו 3 שעות זה לא בהכרח יהיה אפקטיבי יותר משעה!  עליכם לשים לב שמועד ומשך הלמידה מתאימים לכם. 

במידה ואתם רוצים לעלות את הרמה שלכם ולהתחיל לדבר אנגלית מדוברת תוכלו להתחיל ללמוד את זה בקישור הבא – https://speasyil.com/learn-english/learning-spoken-english/

6 – חשיפה תמידית לשפה 

איך למדנו את שפת האם שלנו? איך אנחנו יודעים טוב כל כך עברית מבלי שעשינו ולו מאמץ אחד ללמוד את השפה? היינו חשופים אליה בגיל קריטי לרכישת שפה.

כעת, כשאתה רוצה ללמד את עצמך אנגלית בבית עליך לעשות כל שביכולתך על מנת להכניס כלים של רכישת שפה לתהליך הלמידה העצמית של אנגלית שהתחלת.

הכלי החשוב ביותר בתהליך רכישה של שפה הוא חשיפה.

עליכם להיות חשופים לשפה ככל שניתן (אפילו 24 שעות ביממה).

איך תוכלו להיחשף לשפה בצורה תמידית? דרך שירים, סרטים, תוכניות טלוויזיה, הרצאות, שיחות עם משפחה וחברים, ספרים ואפילו תוכלו לשנות את הטלפון והמחשב שלכם לשפה האנגלית!

אתם בטח שואלים את עצמכם, אבל בשיר אני רק שומע אותו, להרצאה אני רק מקשיב… לא מתרחשת שום פעולת למידה מהצד שלי – זה מעולה!

גם חשיפה לשפה בצורה פסיבית (ללא אקטיביות מצדכם) תעזור לכם ללמוד את השפה האנגלית מהר יותר בתהליך תת-מודע שיתרחש במוח שלכם. 

אז זכרו, עליכם להציב יעדים ומטרות, לנהל לוח זמנים, להיות מסודרים ומאורגנים כמה שאפשר, להפוך את תהליך הלמידה ללמידה משמעותית בשבילכם, להתאים את מועדומשךהלמידה אליכם ולנסות להיות חשופים לשפה כמה שיותר!

ברגע שתאמצו את 6 הכלים האלה לתהליך "אני מלמד את עצמי אנגלית" תהיו צעד אחד קרובים יותר להגשים את המטרה שלכם (שהיא ללמוד אנגלית לבד) בצורה נכונה, אפקטיבית ויעילה הרבה יותר!

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
לימוד אנגלית לילדים

לימוד אנגלית לילדים

לימוד אנגלית לילדים מדוע חשוב לתחיל ללמוד אנגלית מגיל צעיר, כל המידע כאן בפנים. האם אי פעם תהיתם לעצמכם מה היה קורה אם הייתם יודעים

5 טיפים איך ללמוד אנגלית לבד אונליין

5 טיפים ללמוד לדבר אנגלית

במאמר זה נחשוף מתוך השיטה של ספיזי איך ללמוד לדבר אנגלית: מהם הצעדים החשובים ביותר שכל תלמיד צריך לבצע בדרך לרכישת השפה האנגלית והיכולת להתבטא

הסיפור האישי של דניאל בנשי:

הסיפור האישי של דניאל בנשי

היי חברים יקרים, קוראים לי דניאל בנשי, ועד לפני כמה שנים גם אני הייתי נתקע באנגלית. אני אספר לכם כאן בדיוק מה עשיתי כדי להפוך

קבלו עכשיו הדרכת וידאו שתאפשר לכם לקבל כלים לשיפור האנגלית שלכם בחינם.