מה זה לימודי אנגלית מדוברת ומה הם הטיפים שיעזרו לך להתגבר על המבוכה שלך כשאתה מנסה לדבר אנגלית?

מה זה לימודי אנגלית מדוברת ומה הם הטיפים שיעזרו לך להתגבר על המבוכה שלך כשאתה מנסה לדבר אנגלית?

תוכן עניינים

אם גם אתם תמיד חלמתם ללמוד אנגלית מדוברת אז כדאי שתקשיבו טוב לסיפור הבא של דניאל בנשי , יזם ואיש עסקים אשר פיתח את השיטה המובילה בישראל ללימוד אנגלית מדוברת ונכון לתחילת שנת 2021 לימד למעלה מ8000 ישראלים איך לדבר אנגלית שוטפת.

אז הנה כמה טיפים ללימוד אנגלית שמגיעים ישירות מדניאל ומצוות המנטורים של ספיזי (באנגלית Speasy כמובן פירוק של המילים Speak & Easy):

לימוד אנגלית מדוברת קורס אונליין

טיפ ראשון הוא דווקא לאלו שנתקלים בלימוד אנגלית מאפס:

אם אתם קוראים יקרים נמצאים במצב שאתם צריכים ללמוד אנגלית מאפס, אז הטיפ הבא עלול מצד אחד הרתיע אתכם, אך מצד שני עם כל כך הרבה סיפורי הצלחה קשה להתווכח, אז מומלץ ליישם.

הטיפ הראשון הוא כזה, הפכו את הסביבה שלכם לסביבה דוברת אנגלית, זה מתחיל מהדברים הפשוטים, קחו את הטלפון הנייד שלכם, כנסו להגדרות > שפה, ושנו את השפה מעברית לאנגלית בקלות , מרגע זה ואילך אתם תאלצו את המוח שלכם לזרום עם השפה האנגלית, בימים הראשונים זה עלול להיות מאתגר, אך לאחר מכן – המוח הנפלא שלכם יתחיל לקלוט את המסרים ולחיות את השפה טוב יותר, רק בזכות הדבר הקטן הזה.

טיפ שני מתחילים בלימוד אנגלית מדוברת

טיפ נוסף למתחילים נמצא ממש במילה TIP באנגלית, והטיפ הזה כמובן קשור לבסיס של כל שפה וזה לימוד מילים בסיסיות באנגלית, או אוצר מילים ראשוני באנגלית . כאן חשוב מאוד להימנע מטעות נפוצה, רוב האנשים לומדים מילים שקיבלו מבתי ספר כאלה ואחרים, ולרוב אלו מילים פחות שימושיות..

לעומת זאת תלמידים שלומדים אנגלית מהר בשיטה של ספיזי ללימוד אנגלית תוך 42 יום , פשוט מתחילים ללמוד את האוצר מילים השימושי ביותר קודם, וכך מגיעים למצב שיש להם "רק" 1000 מילים בארסנל, אך הם כבר מבינים אנגלית מדוברת כמעט לגמרי, וכמובן שולטים ב80% מהשיחה היומיומית באנגלית.

בואו נחזור לTIP, כדי ללמוד הרבה מילים באנגלית בפרק זמן קצר כדאי קודם לרכוש את היכולת להפוך את המילה לתמונה (בדמיון כמובן), או באנגלית TIP שזה Turn Into Picture , על פי השיטה של ספיזי לאנגלית שוטפת. זו טכניקה אחת מבין עשרות טכניקות שונות שמאפשרות ללמוד אוצר מילים מהר, בין אם זה מילים בסיסיות באנגלית או בין אם זה לימוד אוצר מילים למתקדמים או אפילו אוצר מילים באנגלית לפסיכומטרי.

הטיפ השלישי למאמר זה, הוא פשוט להנות מתהליך הלימוד.

הרבה אנשים חווים תסכול מלימוד אנגלית וזה בעיקר כי הם מרגישים שהם במבחן, הם מרגישים שהם "חייבים" ללמוד אנגלית כדי להצליח בחיים וכמובן שיש בזה מן האמת, אך מחקרים מראים כי לגשת לתהליך לימודי במטרה להנות ממנו תורם להצלחה באופן משמעותי.

כאשר שאלנו את דניאל בנשי מספיזי, "אם אתה חייב להצביע על דבר אחד בלבד שהופך את השיטה של ספיזי לכל כך מוצלחת ויוצר תוצאות עבור תלמידים, מה זה היה?", תגובתו היתה כך:

"זו שאלה מצוינת, וזה כמובן לא פשוט לי לקחת עשרות טכניקות לימוד שונות שאיגדנו לשיטה אחת ולהוציא משם משהו אחד שהוא הכי חשוב, אבל אענה בכל זאת..

אם אני צריך לבחור מה הדבר החשוב ביותר עבור התלמיד, זה יהיה לעבור תהליך לימוד חווייתי , מהנה ואפילו מרגש. למה? כי ברגע שאנו חווים משהו ברגש.

אנחנו זוכרים אותו פי כמה וכמה יותר טוב, למעשה אותה חווייה נצרבת לנו בזיכרון ארוך הטווח והיא תישאר בתת המודע שלנו לנצח, וברגע שאנו לומדים אנגלית מדוברת, הדבר החשוב ביותר הוא להטמיע את המידע שלמדנו בתוך תת המודע, כך שבסוף התהליך המהנה ואפילו במהלכו.

תלמיד שחשב לפני הקורס שאין סיכוי שהוא יצליח לדבר אנגלית שוטפת, פתאום מרגיש ורואה בעצמו שהוא מדבר אנגלית בלי מאמץ, כי השפה נלמדת בצורה נכונה ויושבת אצלו כמו שצריך בתוך תת המודע. ראיתי את זה קורה אצל כל כך הרבה חבר'ה, וכמובן שזה לא הדבר היחיד..

אבל לשאלתכם – להנות מהדרך זה חלק בלתי נפרד מלימוד אנגלית מדוברת, והאמת, לדעתי זה חייב להיות חלק מכל תהליך לימוד משמעותי."

אז חברים יקרים, אם הזדהתם עם טיפ אחד לפחות מבין השלושה שניתנו כאן במאמר, ואם אתם צריכים לימוד אנגלית למתחילים, או אולי יש לכם כבר בסיס ומה שחשוב לכם זה דווקא לימוד אנגלית למתקדמים.

אנו מזמינים אתכם לראות את השיטה המלאה ללימוד אנגלית דרך תכנית Speasy – פשוט לדבר אנגלית, התוכנית מורכבת משיעורי אנגלית אונליין ומכילה את כל מה שצריך כדי לשפר אנגלית ולהרגיש שסוף כל סוף אתם יכולים לשלוט באנגלית כמו שתמיד חלמתם.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
לימוד אנגלית לילדים

לימוד אנגלית לילדים

לימוד אנגלית לילדים מדוע חשוב לתחיל ללמוד אנגלית מגיל צעיר, כל המידע כאן בפנים. האם אי פעם תהיתם לעצמכם מה היה קורה אם הייתם יודעים

5 טיפים איך ללמוד אנגלית לבד אונליין

5 טיפים ללמוד לדבר אנגלית

במאמר זה נחשוף מתוך השיטה של ספיזי איך ללמוד לדבר אנגלית: מהם הצעדים החשובים ביותר שכל תלמיד צריך לבצע בדרך לרכישת השפה האנגלית והיכולת להתבטא

קבלו עכשיו הדרכת וידאו שתאפשר לכם לקבל כלים לשיפור האנגלית שלכם בחינם.