ספיזי לימוד אנגלית
מהם היתרונות בלימוד אנגלית למבוגרים ולמה זה חשוב?
כתבות נוספות

יתרונות ללמוד אנגלית

לימוד שפה חדשה הוא תמיד רעיון מצוין. זה מספק לך יתרונות מדהימים שמגיעים עם הגיבוי של המדע! אחת השפות השימושיות ביותר ללימוד היא אנגלית. 1.5

איך לשפר את אנגלית

איך אני יכול לשפר את האנגלית שלי? זוהי שאלה שאני מקבל המון בימים האלה, הרבה אנשים מרגישים שהם הגיעו לתחושת מיצוי בשפה ואין להם יותר

קבלו עכשיו הדרכת וידאו שתאפשר לכם לקבל כלים לשיפור האנגלית שלכם בחינם.

מהם היתרונות בלימוד אנגלית למבוגרים ולמה זה חשוב?

לימוד אנגלית למבוגרים הפכה בשנים האחרונות לנושא הכי חם, יותר ויותר מבוגרים מבינים שהם גם רוצים ללמוד שפה חדשה וגם צריכים ללמוד.

אנגלית מוגדרת בתור השפה הבינלאומית. לא רק שהיא השפה הבינלאומית באופן רשמי, אלא שהיא גם מדוברת ומשומשת ברוב מדינות העולם. במדינות שונות אנגלית מוגדרת בתור השפה הראשונה (ולפעמים גם הרשמית) של אותה המדינה כמו למשל בניו-זילנד, אוסטרליה, ארצות הברית, בריטניה ועוד. כמו כן, במדינות אחרות אנגלית אינה מוגדרת בתור השפה הרשמית או הראשונה של המדינה, אך עדיין תושבי המדינה משתמשים בשפה הזו ואף למדים אותה כבר מגיל צעיר כמו למשל בישראל, צרפת, גרמניה, הולנד ועוד. 

בארץ, מלמדים אותנו אנגלית כבר מגיל קטן, בדרך כלל מכתה ב' ועד לכתה יב'. אנו נבחנים בלי סוף; הכתבות, מבחנים, בחנים, מבדקים – מה לא? דורשים מאיתנו לתרגל אוצר מילים, לחזור עשרות פעמים על כתיבת מילים ולקרוא כל הזמן. 

חלקנו מסיימים בית ספר עם אנגלית ברמה גבוהה (שאלו בדרך כלל הילדים בעלי הקליטה המהירה לשפות). חלקנו מסיימים בית ספר עם אנגלית ברמה בינונית, כזו שתעזור לנו להסתדר בחו"ל וזהו. אחרים מסיימים בית ספר עם אנגלית ברמה בסיסית והרגשה של חוסר ביטחון להשתמש בשפה. 

אנו שואלים את עצמנו: למה אני לא מצליח ללמוד אנגלית כמו שצריך? למה אני לא טוב באנגלית? למה אני לא מצליח לקלוט את זה? למה אני לא זוכר את המילה הזו? אני הרי מתרגל עשרות פעמים!

אז בואו נעצור שניה הכל! זה לא שאנחנו לא טובים, זה לא שאנחנו לא יודעים, זה לא שאנחנו לא זוכרים, זה לא שאנחנו לא משתפרים… לפעמים זה לא אנחנו. מכירים את המשפט תלמידים טובים זה מורה טוב? זהו משפט דו כיווני. 

לא תמיד אנחנו הבעיה, יכול להיות שלימדו אותנו לא נכון, לימדו אותנו בצורה שאינה מתאימה לנו,  למדו אותנו בלי מספיק השקעה והכוונה – יכולות להיות עשרות סיבות ל"למה אני לא טוב באנגלית". 

אבל "לא טוב" אומר "מסוגל להשתפר"!!!! אל תשכחו את זה. אותן תהיות שמעלות בכם מוטיבציה ללמוד, אותן חששות שמובילות אתכם למקום הבלתי מנוצח – אותן בדיוק אתם צריכים!

אז בתור אנשים מבוגרים, אנחנו מבינים כבר את חשיבותה של האנגלית בחיינו. האנגלית מקיפה אותנו 24 שעות ביממה שבעה ימים בשבוע. האנגלית משמשת אותנו כמעט בכל תחום ועם הזמן זה רק הולך וגובר. 

אחרי שהבנו את חשיבותה של האנגלית הבנו שזה סופר חשוב שנדע לתקשר בשפה למטרות שונות.

איך ניתן להתחיל ללמוד אנגלית בגיל מאוחר?

בואו נתחיל בזה ש"גיל הוא רק מספר" והוא אינו מונע הכל מאתנו, במיוחד לא למידת משהו חדש. כאשר אנו מעוניינים ללמוד משהו מכיוון שהבנו את משמעותו בחיינו, כל שעלינו לעשות הוא לבחור את הנושא הספציפי בו נרצה להתמקד (לדוגמה בחרתי ללמוד אנגלית, התמקדתי באנגלית מדוברת), נמצא את הקורס והמרצה המתאימים לנו, את משטח הלמידה המתאים לנו, נתרגש, המוטיבציה והעניין שלנו יעלו וסוף סוף נוכל להתחיל ללמוד! 

קראו את הפוסט שלנו בנושא קורס אנגלית למתחילים שיעזור לכם לעשות את הצעדים הראשונים בלימוד השפה.

אז מה הם בעצם היתרונות בלימוד אנגלית למבוגרים שאין לילדים

ראשית, לאנשים בוגרים קל יותר לשלוט בעצמם. כמה פעמים ראיתם ילדים יושבים בשיעור ומתחילים לדבר בניהם? לספור את החורים שעל התקרה? לרוץ לשירותים? לצחוק בקול? לצעוק לעבר המורה? אני בטוחה שראית לפחות אחד מהמקרים פעם אחת (אולי אפילו מקרוב). 

לעומת ילדים צעירים, למבוגרים ניתנת יכולת השליטה העצמית. אדם מבוגר המחליט ללמוד כל דבר ובמיוחד את השפה האנגלית, מבין את חשיבות הלמידה לחייו ומבין שעליו לקחת ברצינות את הלימודים. 

ההבנה "שלקחת ברצינות" אומרת לא להשתולל, להתרכז בשיעור, לשאול שאלות, לתרגל – מביאה את המבוגר ללמידה נכונה, שקטה ואפקטיבית יותר בהשוואה לילד הצעיר שיושב בשיעור. 

שנית, אנשים בוגרים יכולים לבחור את מה שהם מעוניינים ללמוד. בשונה מתלמיד בבית הספר שעליו נכפה החומר הנלמד ללא שום התחשבות בדעתו (דבר המוביל למרד מצד התלמיד, חוסר הקשבה, חוסר עניין – אבל זה כבר נושא בפני עצמו), אדם בוגר יכול לבחור את החומר בו הוא רוצה להתמקד ואותו הוא רוצה ללמוד. אפשרות בחירה זו יוצרת מציאות טובה יותר לאדם הבוגר הלומד. 

כאשר אנו בוחרים את החומר החדש בו נבחר להתמקד וללמוד, נוצר אצלנו עניין גבוהה יותר, מוטיבציה רבה יותר ללמוד. מוטיבציה ועניין שניהם מובילים ללמידה משמעותית הרבה יותר (למידה שמקשרת את חומר הלמידה לחיי הלומד והופכת למשמעותית הרבה יותר עבורו) אצל הלומד, ולמידה משמעותית מובילה לזכירת החומר לטווח הארוך (ולא לטווח הקצר כמו בלמידה רגילה). 

מה הם החסמים בלימוד אנגלית למבוגרים וכיצד נוכל לשבור אותם?

כמו שאתם כבר בטח מכירים, ישנם מספר חסמים שעוצרים אותנו מללמוד אנגלית כמו שצריך. 

הראשון, הרגשת חוסר הבטחון שמלווה אותנו לאורך השנים. אנשים רבים (אולי אפילו הרוב?) לא משתמשים בשפה האנגלית לא כי הם אינם יודעים כיצד לתקשר בשפה, אלא כי הם חוששים להשתמש בה. 

הם חוששים שיבקרו אותם, שיצחקו עליהם, שהם ישמעו פחות טוב מחבריהם, שהם יעשו טעויות. 

ואני אומרת אז מה? אז מה אם נעשה טעויות? רק ככה לומדים לפעם הבאה! אז מה אם נשמע פחות טוב מחברינו? עם הזמן וככל שנתרגל, נשמע טוב הרבה יותר. אז מה אם יצחקו עלינו? אותם אנשים לא מבינים את הצעד הכל כך משמעותי וגדול שהחלטנו לקחת בחיים שלנו, לצחוק עלינו? הם צריכים להתייבש, ואנחנו? להתגאות. אז מה אם יבקרו אותנו? אם נחפש כל הזמן ביקורות טובות נגלה אכזבות בזו אחר זו, להפך, עלינו לשמוח שקיימים אותם האנשים שמתעסקים בלתת לנו ביקורות פחות טובות (ולמה? מה אין לכם שום דבר לעשות?) ולאמץ את ביקורתיהם על מנת שנוכל להיות טובים הרבה יותר בפעם הבאה. 

השני, חוסר ידע. כאשר מדובר בחוסר ידע, עלינו להכיר בכך ולנסות לשנות זאת. הרי, חוסר ידע הוא בר תיקון! תמיד! וזה מה שכל כך נפלא במחסום הזה. זה מחסום שהרבה יותר קל לשבור בהשוואה לראשון. 

בחסם חוסר הידע, עלינו להבין במה מדובר? האם מדובר בחוסר ידע באוצר מילים? חוסר ידע בהרכבת משפטים? חוסר ידע בדקדוק? חוסר ידע בתרבות העם המדבר בשפה? מהיכן חוסר הידע נובע? 

כאשר "נעלה על הבעיה הספציפית" שמצטיירת כחוסר ידע, נוכל לתקן אותה. אם מדובר בחוסר ידע באוצר מילים, כל שעלינו לעשות הוא להתחיל לתרגל! לפתוח מילון, טלוויזיה, סרטים, שירים, הרצאות – כל דבר שאנחנו אוהבים! ולהתחיל לאסוף מילים. 

כאשר מדובר בחוסר ידע מדקדוק, כל שעלינו לעשות הוא לצפות בשיעורים הרלוונטים (בקורס מותאם או ביוטיוב באופן חופשי) , להבין את עומק ותוכן החוקים ולתרגל אותם בבניית משפטים מתאימים. 

ללמוד קורס אנגלית אונליין היא דרך שמאפשרת לנו להתחיל ללמוד את השפה בכל זמן ובכל מקום, במידה ותרצו להתחיל הקורס שלנו של ספיזי מאפשר לנו את זה.

חוסר ידע בתרבות העם שמדבר את השפה? כל שעלינו לעשות הוא לקרוא! לקרוא כתבות, מאמרים, לצפות בסרטונים והרצאות (אפילו סרטים מספרים הרבה על תרבויות). 

קיימות בפניכם אינספור אפשרויות!

כעת, אני מקווה שאתם מבינים שהכדור בידיים שלכם. בתור אנשים בוגרים, יש לכם את יכולת השליטה העצמית, הסבלנות, העניין, המוטיבציה, ההתמקדות, שבירת המחסומים – יש לכם את האפשרות לעשות הכל. ברגע שתבינו זאת, אתם בלתי מנוצחים והשפה היא רק עוד אתגר שלקחתם על עצמכם להתחיל לימוד אנגלית למבוגרים! 

תזכרו, אתם אלופים! היו גאים בעצמכם. 

אהבתם את הכתבה, ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
מה למדנו בשיעור זה