מדוע אוצר מילים רחב באנגלית הוא כל כך חשוב?

מדוע אוצר מילים רחב באנגלית הוא כל כך חשוב?

אז מדוע אוצר המילים תופס מקום כל כך חשוב בשפה האנגלית? ובידיעת שפה בכלל? פעם שאלתם את עצמכם מה חשוב יותר? דקדוק או אוצר מילים? רובנו, עונים בלי להסס "דקדוק" מה זאת אומרת, הרי איך אני אדע להשתמש בשפה אם לא אדע את החוקים? ואני אומרת: אוצר מילים.

תנו להסביר את עצמי בכך שאתן לכם דוגמה מעולה שתגרום לכם להבין בדיוק מדוע "אוצר מילים" הוא התשובה לשאלה שהעלתי מקודם. 

קחו לדוגמה, אדם רעב שמעוניין לאכול תפוח. הוא אדם בוגר, ישראלי, הנמצא בארצות הברית למטרות עסקים. אותו אדם נכנס למכולת ומעוניין לקנות תפוח. הוא מחפש ולא מוצא היכן יש תפוח, על כן הוא שואל את המוכר: "I apple want" שבתרגום פשוט אומר: "אני תפוח רוצה". 

נכון שנשמע כאילו הוא אינו יודע את חוקי הדקדוק של השפה האנגלית, וכי האנגלית שלו קצת "צולעת". עם זאת, מוכר החנות הבין אותו בצורה ברורה לגמרי: הוא רעב והוא מעוניין בתפוח. 

ועכשיו אני שואלת אתכם שוב, מה חשוב יותר: דקדוק או אוצר מילים? כנראה שעכשיו תבינו מדוע עניתי שאוצר מילים.

מה הגיע לפני מה? המחשבות קדמו לשפה? או השפה קדמה למחשבות?

האם אנו חושבים מכיוון שיש לנו שפה המאפשרת לנו לחשוב? או האם יצרנו את השפה על מנת לבטא את מחשבותינו?  זוהי שאלת הביצה והתרנגולת, שאלה שכנראה לא נוכל לקבל עליה תשובה חד משמעית. אין דרך להוכיח אותה למרות שישנם מאות תאורטיקנים המנסים לתת עליה תשובה. 

דוגמה נוספת שאני רוצה להשתמש בה שתמחיש את חשיבות אוצר המילים:

האם אתם מכירים תינוק? ילד צעיר שטרם מרכיב משפטים שלמים? ילד? בן דוד? אח? נכד? ובכן, חשבו רגע ביחד איתי. אותו הילד, אומר לאימו: "אמא, אמ-אמ (שבשפת התינוק אמ-אמ=אוכל)" אז בעצם הוא אומר לאימו שמבינה אותו בבירור: "אמא, אוכל". הרי שהילד לא הרכיב משפט דקדוקי תקין, נכון?  הוא עוד לא בן 6 וטרם הלך לבית הספר ללמוד את חוקי השפה והוא אפילו אינו בוגר ובשל מספיק כדי לקלוט מהם חוקי הדקדוק מהסביבה בה הוא חי.

למרות זאת, אימו הבינה אותו בצורה ברורה לגמרי: הוא רעב והוא רוצה לאכול. אז כן, הוא אינו יודע את חוקי הדקדוק של שפת האם שלו, ועדיין! הוא משתמש באוצר מילים בסיסי על מנת לתאר את רצונותיו ותחושותיו.

במה תורם לי אוצר מילים באנגלית? 

בכל שפה, חשוב שיהיה לנו אוצר מילים רחב על מנת שנוכל לתקשר בצורה טובה יותר. איך נדע לקרוא בשם של משהו מסוים אם לא נדע את שמו? איך נוכל להסביר את עצמנו אם לא נדע לקרוא לבעיה בשמה? לרצון בשמו? מה יעזרו לנו חוקי הדקדוק באותו הזמן? 

כמו שחשוב שאדע היכן למקם את המילה במשפט, כיצד להטות את המילים על פי זמנים ולאילו גופים שייכת צורת הפועל הזו. אבל הכל הולך ומסתכם בידע הכולל אוצר מילים רחב, מכיוון שהמילים הן הבסיס לשפה, איתן אני בונה את המשפטים שלי. 

שפות, הן דבר גדול המורכב מעשרות פריטים: אותיות, אוצר מילים, דקדוק, זמנים, גופים ועוד. האותיות בשפה יוצרות מילים, והמילים מרכיבות משפטים. על כן, אוצר המילים הוא הבסיס להרכבת המשפטים, ומשפטים הם הבסיס לתקשורת (גם אם הם אינם בנויים נכון דקדוקית).

רוצים להתחיל לימודי אנגלית אונליין? הגעתם למקום הנכון, אנחנו בספיזי בנינו קורס שלם רק בשביל זה, פשוט לחצו על הקישור ותקבלו מידע נוסף.

יש לי שאלה אליכם…

האם פעם טסתם לחו"ל בתור אדם שאינו יודע את השפה באותה המדינה? או יחד עם מישהו שאינו יודע את השפה באותה המדינה בה ביקרתם? אני בטוחה שיצא לכם לשמוע לא מעט ישראלים שואלים בחנות "how much?" והרי שצמד המילים הללו הוא אינו משפט תקני כלל. 

צמד המילים: "how much?" שווה ערך ל"כמה?" וכמובן שכולכם יכולים להבין שזהו לא משפט תקין, אלא לא משפט כלל. ועדיין, המוכרים בחנות הבינו את שאלת הלקוח ורצונו, וענו לו על "השאלה" הזו. 

בואו נחזור רגע לדקדוק אל מול אוצר מילים באנגלית…

אז נכון, אין ספק שכבודו של הדקדוק במקומו מונח. הדקדוק הוא הבסיסי לתקשורת תקינה ונכונה (דקדוקית!) אך הוא אינו הבסיס לתקשורת. תקשורת מתבססת על משפטים (נכונים או לא נכונים דקדוקית) מובנים שיוכלו להמחיש בצורה מספקת את רצון, דעות ותחושות הדובר. 

כעת, אני בטוחה שהצלחתי להעביר את המסר שלי חזק וברור. אוצר המילים הוא הבסיס לתקשורת. לעומת זאת, דקדוק, הוא הבסיס לתקשורת נכונה ותקינה דקדוקית. אוצר המילים הוא הבסיס לשפה, ודקדוק הוא חוקי השפה, התקשורת הנכונה. 

אני מזמינה אתכם לצאת ולחקור מילים חדשות, לתרגל מילים שאתם מכירים קצת פחות, ולהרחיב את הידע שלכם בשפה, ובעיקר – את אוצר המילים שלכם. 

אוצר המילים שלכם הוא המפתח לתקשורת שלכם בשפה. לאחר שתאספו כמות גדולה של אוצר מילים, לימדו והרחיבו את הידע שלכם בדקדוק. אותם החוקים שיעזרו לכם להשתמש במפתח שלכם בצורה נכונה ותקינה.

במאמרים הבאים אשתף איתכם מהי כמות המילים הממולצת לדעת כדי לשלוט בשיחה בשפה האנגלית ואף אמקד אתכם מאיפה כדאי להתחיל ומה הדרך הנכונה בשבילכם לעשות זאת! המשיכו לעקוב!

אני מאחלת לכם בהצלחה, בטוחה שתצליחו להרחיב את אוצר המילים שלכם בקלות עם שיטות וטכניקות נכונות שיתאימו לכם!

אהבתם את הכתבה, ספרו לחברים
מה למדנו בשיעור זה
כתבות נוספות

יתרונות ללמוד אנגלית

לימוד שפה חדשה הוא תמיד רעיון מצוין. זה מספק לך יתרונות מדהימים שמגיעים עם הגיבוי של המדע! אחת השפות השימושיות ביותר ללימוד היא אנגלית. 1.5

קבלו עכשיו הדרכת וידאו שתאפשר לכם לקבל כלים לשיפור האנגלית שלכם בחינם.