מהו מבחן אמירם מהם המועדים תרגול + סימולציה

מבחן אמירם

לאורך החיים יוצא לנו לעשות לא מעט מבחנים מכל מיני סיבות שונות. יש כאלה שעושים מבחנים מטעם העבודה, אחרים עושים מבחנים מטעם הלימודים. מה שבטוח זה שיהיה עליכם להתכונן לכל מבחן בצורה הנכונה כדי להביא את היכולות שלכם לידיי ביטוי. אחד מהמבחנים החשובים ביותר שיהיה עליכם לעבור הוא מבחן אמירם. מבחן אמיר"ם הוא מבחן שנועד על מנת להעריך את רמתכם באנגלית. כך יהיה ניתן לסווג אתכם לרמה הנדרשת בעת הלימודים האקדמיים שלכם. את המבחן ניתן לעשות בדרכים שונות כדי לקצר את כמות הקורסים באנגלית שתצטרכו לעשות. יש כאלה שמשיגים פטור מלימודי אנגלית במהלך התואר רק בגלל שהציון שלהם במבחן היה גבוה. כמו שאתם מבינים מדובר על מבחן חשוב במיוחד, כזה שישפיע רבות על הלימודים האקדמיים שלכם.

מי צריך לעשות מבחן אמירם במהלך התואר?

על מנת שתקבלו את התואר בסוף הלימודים יהיה עליכם להגיע לרמה של פטור באנגלית. לרמת הפטור יש להגיע עד לסיומה של השנה השנייה, יש כאלה שמקבלים הארכה באופן פרטני. חשוב שתבינו כי לא תוכלו לקבל את התואר כל עוד לא תגיעו לרמת פטור באנגלית. השליטה באנגלית היא חשובה לכל אורך התואר, בטח אם מדובר על תארים שדורשים לקרוא קטעי מידע באנגלית. הדרך הארוכה להגיע לרמת פטור באנגלית היא לעבור 4 קורסים (קורס אחד בכל סמסטר). עם זאת ישנה אפשרות לעשות מבחן אמירם כדי לקצר את התהליך, ולהגיע לרמה הרצויה. מי שמקבל ציון גבוה במבחן יכול לדלג על חלק מהקורסים או אפילו להגיע למצב של פטור מבעוד מועד. לאותם סטודנטים תהיה אפשרות לשלב קורסים אחרים או לנצל את הזמן הפנוי לטובת דברים אחרים.

מהו ההבדל בין מבחן אמירם למבחן אמיר?

ישנה נטייה לחשוב כי מבחן אמירם זהה לגמרי למבחן אמיר. אך ישנם הבדלים מהותיים בין המבחנים האלה, כאשר לכל אפשרות יהיו את הפלוסים שלה. בשורה התחתונה שני המבחנים האלה נועדים כדי לסווג את רמתכם באנגלית באותה נקודת זמן. אז מה גורם למבחנים האלה להיות שונים אלה מאלה? ההבדל הראשון הוא שמבחן אמיר"ם הוא מבחן שמתבצע במחשב, בעוד מבחן אמיר הוא מבחן ידני. מעבר לכך הרמה של מבחן אמירם היא רמה משתנה, כזאת שמתאימה את עצמה לרמתו של הנבחן. מבחן אמיר מכיוון שהוא מבחן ידני הוא ברמה אחידה, כזאת שלא משתנה בין הנבחנים השונים. אם לא די בכל ההבדלים האלה, מבחן אמיר קצוב בזמן לכל פרק בעוד במבחן אמירם תהיה לכם אפשרות לעבור בחופשיות בין עמודי הבחינה.

מבחן אמירם לדוגמא ומה צריך לדעת?

ישנה חשיבות מכרעת לדעת כיצד המבחן נראה על מנת שלא תופתעו בזמן אמת. הרי כל מבחן הוא שונה, המבחן הזה לא בהכרח יהיה דומה למבחנים אחרים שיצא לכם לעשות אותם. ראשית חשוב שתבינו כי המחשב נעשה במחשב, אתם לא יכולים לעשות אותו באופן ידני. מי שרוצה לעשות מבחן ידני לסיווג רמת האנגלית יידרש לעבור מבחן אמיר שנעשה בצורה אחרת. המבחן עצמו מחולק לפרקים, כאשר המעבר בין פרקים שונים יעשה לאחר קריאת ההוראות. ברגע שתופיעו לכם שאלה תהיה לכם אפשרות לבחור תשובה אחת מבין ארבע תשובות. כדי לבחור את התשובה הנכונה יהיה עליכם לסמן את המספר שמופיע בסמוך לתשובה. לאחר מכן תוכלו ללחוץ על מקש האנטר כדי להתקדם לשאלה הבאה. אין מה להיבהל, ההוראות בתחילת הבחינה יהיו ברורים הרבה יותר.

האם קשה לעבור את המבחן בציון גבוה?

המבחן הוא לא מבחן קל, בטח אם אתם מגיעים עם פערים מסוימים בידיעת השפה האנגלית. אך עליכם לקחת בחשבון כי יש כל מיני שיטות שונות שיכולות לעזור לכם להתכונן למבחן. המשמעות היא שגם אם כרגע אתם לא מוכנים למבחן, תוכלו להתכונן אליו כמו לכל מבחן אחר. אם תתכנונו כמו שצריך למבחן, אין סיבה שלא תקבלו ציון גבוה שאמור לספק אתכם. נדגיש כי אין חובה לקבל ציון פטור מאנגלית כדי להנות מהפריבילגיות של המבחן. גם ציון מתחת לציון פטור יעניק לכם דילוג על כמה קורסים שהיו גוזלים מכם זמן רב. כך שאם אתם חושבים שתוכלו להוציא ציון סביר, אין סיבה שלא תיגשו לעשות את המבחן. כל עוד תלמדו אליו כמו שצריך, גם תוציאו ציון מעולה.

מבחני אמירם איך מתכוננים?

כמו שהבנתם ישנה חשיבות עליונה להתכונן למבחן אמירם לפני שניגשים לעשות אותו. אם תיגשו לעשות את המבחן מבלי שהתכוננתם אליו, לא תוציאו את הציון המקסימלי מבחינתכם. המטרה של מרבית האנשים שניגשים למבחן היא לנסות להוציא פטור או לפחות להתקרב לציון פטור. הטיפים שנספר לכם עליכם כאן נכונים גם לאלה שעושים מבחן אמיר לסיווג רמת האנגלית.

 • תתכננו נכון את הזמן הפנוי שעומד לרשותכם לפני שאתם ניגשים למבחן. כדי שתוכלו להוציא את הציון הרצוי יהיה עליכם להתכונן למבחן עצמו. מהסיבה הזאת מוטב כי תיקחו את הזמן לעבור על החומר שאותו תצטרכו לדעת. אם תזכרו מאוחר מידיי זה עלול לפעול לרעתכם מבחינת התוצאה הסופית. התחילו להתכונן למבחן עצמו מספר שבועות לפני שיגיע המועד לעשות אותו.
 • הדבר העיקרי שחשוב לעבור עליו כאשר ניגשים למבחנים באנגלית זה אוצר מילים. ככל שאוצר המילים שתכירו יהיה רחב יותר, כך תוכלו לצלוח מהמורות שונות. תוכלו להבין את מה שכותבים לכם, ויהיה לכם פשוט לקרוא את השאלות. מי שלא ידע כמות גדולה של מילים בעל פה, ימצא את עצמו מתקשה מאוד בביצוע המבחן.
 • ברחבי הרשת תוכלו למצוא כמות גדולה של מבחנים לדוגמה. המבחנים האלה הם מבחנים משנים קודמות, כאלה שיהיו דומים מאוד למבחן שתעשו. על מנת שתוכלו להבין מה הרמה הנוכחית שלכם ועד כמה השתפרתם תוכלו לעשות אותם. זוהי גם דרך מעולה לתרגל את החומר לקראת המבחן שאותו תעשו בעצמכם.
 • מי מכם שיש לו זמן פנוי יכול להירשם לקורס שמלמד לקראת מבחן אמירם. מדובר על קורס שבו תוכלו להכיר כל מיני טכניקות שונות שיסייעו לכם לעבור את המבחן. הקורסים האלה הם לא קורסים באנגלית, מדובר על קורסים ייעודיים למבחנים כאלה. כמובן שיש גם קורס אמיר ועוד רשימה ארוכה של קורסים למבחנים אחרים.

האם אפשר לשפר את הציון במבחן אמירם?

עשיתם מבחן אמירם ולא קיבלתם את הציון שאותו רציתם לקבל? אתם בטוחים כי אתם יכולים להוציא ציון גבוה יותר מאשר הציון שקיבלתם? התחושות האלה הן תחושות הגיוניות שמלוות את כל מי שעושה מבחני אמירם ואמיר. מי שחושב שהוא יכול לשפר את הציון שהוא קיבל יכול לעשות מבחן נוסף. עם זאת קיימים מועדים ספציפיים במהלך השנה, כך שיהיה עליכם להמתין עד למבחנים הבאים. מעבר לכך אתם צריכים לדעת כי ברוב מוסדות הלימוד הציון הגבוה הוא הציון שמתקבל. אך חשוב שתבחנו את העניין הזה בהתאם להנחיות של מוסד הלימוד שבו אתם לומדים או מתכננים ללמוד. זוהי הדרך שלכם להימנע ממצב שבו אם תקבלו ציון נמוך מהמבחן הראשון, הוא זה שיתייחסו אליו. 

מבחן אמירם מועדים והרשמה

חשוב שתדעו כי מבחן אמירם מתקיים בתדירות מאוד גבוהה במהלך השנה ומועדן המבחן תלוי בדרך ההרשמה שלכם, אם תירשמו דרך מאל״ו תהיה לכם אפשרות לבחור את התאריך שלכם מבין מגוון רחב של תאריכים שונים אשר תוכלו לצפות בהם במהלך ההרשמה.

אם תירשמו דרך מוסד לימודים בו תרצו ללמוד, תוכלו לגשת לתאריכים ספציפים בו בית הספר שריין את מועד ההגשה למבחן, את התאריכים תצטרכו לבדוק מול מוסד הלימודים עצמו, ניתן לגשת למבחן אמירם שוב במידה ותרצו רק לאחר 35 ימים ממועד המבחן האחרון שעשיתם.

מהם מבחני אמי"ר ואמיר"ם

מטרת הבחינה

 • להעריך את רמת הידע באנגלית של המועמדים ללימודים לתואר ראשון באוניברסיטאות ובמכללות ולשבצם לקורסי החובה באנגלית בהתאם.
 • במקרה של ציון גבוה מאוד ,ניתן פטור מקורסי החובה.

סוגי השאלות

 • השלמת משפטים ,ניסוח מחדש והבנת הנקרא.

 • כל השאלות הן שאלות אמריקאיות(בחירת תשובה אחת מתוך 4.)

ציונים

 • בין 50-150

 • פטור 134.

אין אפשרות להשתמש במילון או מילונית.

פורמט הבחינה

מבחן אמיר

נייר ועיפרון

מבחן אמירם

מבחן ממוחשב ואדפטיבי (כלומר מתאים את רמת הקושי של השאלות לרמת הנבחן .)נבחן שטעה בשאלה יקבל שאלה ברמה נמוכה יותר ,בעוד שנבחן שענה נכון על שאלה יקבל שאלה ברמה גבוהה יותר .ציון הנבחן מושפע לא רק ממספר התשובות הנכונות אלא גם מרמת הקושי שלהן.

מבנה הבחינה

 • 3 פרקים
 • 22 שאלות בכל פרק:
 • 8 שאלות השלמת משפטים
 • 4 שאלות ניסוח מחדש
 • 10שאלות הבנת הנקרא (2קטעים ,5שאלות על כל קטע השאלות מסודרות לפי רמת קושי עולה)

זמן: 20 דקות לכל פרק שעה לכל הבחינה.

זמן לפרק/שאלה

הנבחן מחליט כיצד לחלק את הזמן המוקצב לכל פרק –20 דקות –על פני 22 השאלות.

הרשמה ותוקף

דרך המרכז הארצי לבחינות ולהערכה.

אין חלוקה לפרקים, מספר השאלות מכל אחד משלושת הסוגים משתנה מנבחן לנבחן.

זמן: בממוצע שעה תלוי במספר השאלות, שכאמור משתנה מנבחן לנבחן.

זמן לפרק/שאלה

כל שאלה להבדיל מפרק מוקצב זמן נפרד:

 • השלמת משפטים –2 דקות
 • ניסוח מחדש –4 דקות
 • הבנת הנקרא –7 דקות לקריאת הקטע ו-4 דקות לכל שאלה
 • בערך פי 4 יותר זמן לכל שאלה

מתן תשובה לפני תום הזמן לא יזכה אתכם בזמן נוסף לשאלות הבאות.

הרשמה ותוקף

דרך האוניברסיטה/המכללה )או האוניברסיטה הפתוחה (שעורכת את הבחינה.תקף רק באותה אוניברסיטה.

מועדי הבחינה

הבחינה מתקיימת חמש פעמים בשנה :בפברואר ,אפריל ,יולי ,ספטמבר ודצמבר.

נקבעים ע"י המכללה )או האוניברסיטה הפתוחה (שמזמינה את הבחינה מהמרכז הארצי.

אהבתם את הכתבה, ספרו לחברים
מה למדנו בשיעור זה
כתבות נוספות

מספרים באנגלית

בואו לתרגל איתנו איך לכתוב ולהגות מספרים באנגלית עד 100 בצורה נכונה + חוברת תרגול מתנה.

איך להגות מילים באנגלית בצורה נכונה?

אחרי שלומדים מילות חדשות בשפה האנגלית, המשימה הנוספת תהיה להגות אותן בצורה נכונה. המון ישראלים אינם הוגים את המילים בצורה תקנית, גם כאלה שבקיאים בשפה.

מזלות באנגלית

רוצים ללמוד איך לבטא את כל המזלות באנגלית ובעברית להבין את הסימנים ומה התאריכים, הטבלה למטה היא בדיוק עבורכם, תהנו.

קבלו עכשיו הדרכת וידאו שתאפשר לכם לקבל כלים לשיפור האנגלית שלכם בחינם.