אותיות abc באנגלית כמה יש וכיצד לתרגל

מה זה אותיות באנגלית? אוסף של סימנים? פעם תהיתם לעצמכם כמה אותיות יש בשפה האנגלית? האם כמות האותיות שונה משפה לשפה? ואם כן, מדוע? האם אותיות הן קדומות? האם אותיות השתנו עם הזמן? 

לפני כל השאלות הללו, בואו נסביר שניה מה הן אותיות? מהי אות על פי ויקיפדיה: "אות היא סימן המייצג צליל בכתיבה." בעצם, אותיות הן סימנים בכתיבה המסמנים לנו צלילים בדיבור. לכל שפה כמובן, יש צלילים המרכיבים אותה וסימנים (אותיות) בהתאם. 

תקשורת מתבססת על שפה, שפה מורכבת ממשפטים, שמורכבים מילים, שמורכבות מאותיות. יחד עם זאת, תקשורת מאגדת בתוכה כמובן גם טון, הגהה, ביטוי, מבטא, כוונה ועוד. עם זאת, חשוב לזכור ולהבין, אותיות הן הבסיס (הבסיסי ביותר!) לכל שפה. 

הרי איך נוכל להרכיב משפטים ללא מילים? ואיך נוכל להרכיב מילים ללא אותיות? הבנתם את הכוונה שלי.

האלפבית בשפה האנגלית מורכב מ26 אותיות, בשונה מעברית אין אותיות סופיות. כל 26 האותיות באלפבית של השפה האנגלית נשארות באותה הצורה בכל זמן נתון ובכל מילה.

טבלה של מילים באנגלית

אותיות גדולותאותיות קטנותהגייה בעברית
Aaאֵיי
Bbבי
Ccסי
Ddדי
Eeאי
Ffאֵף
Ggג׳י
Hhאֵיץ׳
Iiאַי
Jjג׳י
Kkקיי
Llאֵל
Mmאֵם
Nnאֵן
Ooאוו
Ppפי
Qqקיו
Rrאַר
Ssאֵס
Ttטי
Uuיו
Vvוי
Wwדאבליו
Xxאֵקס
Yyואי
Zzזד

עם זאת, האותיות מתחלקות לשני סוגים: אותיות עיצור ואותיות ניקוד.

לדעת את האותיות באנגלית זהו נושא חשוב מאוד ככה קודם גל ניתן להגדיל את אוצר המילים באנגלית, לכל מי שרוצה להתחיל ללמוד את השפה, אם אתם מתחילים ועושים את הצעד הראשון שלכם, תוכלו לקרוא כאן את הכתבה בנושא קורס אנגלית למתחילים.

אותיות עיצור

בשפה האנגלית קיימות 21 אותיות עיצור. כלומר, אותיות שלא משמשות כאותיות ניקוד אלא שהן מקבלות את הצליל על פי "הוראתה" של אות הניקוד המשפיעה עליהן (בדרך כלל אות הניקוד הקודמת לאות העיצור). 

אותיות העיצור הן:  b, c, d, f, g, h, j, k, l, m, n, p, q, r, s, t, v, w, x, y, z.

אותיות ניקוד

אותיות ניקוד באנגלית

בשפה האנגלית מתוך כל אותיות הABC קיימות רק חמש אותיות ניקוד. כלומר, אותיות שמשמשות בתור מנחות לצליל וביטוי נכון של המילה. אותיות הניקוד מחליטות על הצליל גם של עצמן (משפיעות גם אחת על השניה), וגם של אותיות העיצור. חשוב לציין כי האות y משמשת לפעמים גם כאות ניקוד כצליל י', אך היא אינה נחשבת אחת מאותיות הניקוד הרשמיות של השפה האנגלית.

אותיות הניקוד הן: a, e, i, o, u.

מהם הצלילים הנפוצים ביותר של אותיות הניקוד?

בדרך כלל, נראה את האות A כצליל קצץ או סגול. את האות E נראה כצליל סגול. את האות I נראה את הצליל חיריק. את האות O נראה בחולם ואת האות U כצליל קמץ או חולם מלא. 

לדוגמה המילה: big – ביג – גדול. 

האות B קיבלה את הצליל של I (חיריק) וG נשארה ללא צליל ניקוד, על כן מבטאים את המילה "ביג".


מהן אותיות העיצור הנפוצות ביותר בשפה אנגלית?

גם באנגלית, כמו בכל שפה, נראה אותיות נפוצות יותר ונפוצות פחות. לדוגמה בשפה העברית האותיות א', ו', וי' נפוצות מאד, אנחנו כמעט בכל משפט נתקל באותיות ו' או י'. 

בשפה האנגלית אותיות העיצור הנפוצות ביותר הן: T, S, N, R, הגיוני לא? אנחנו רואים אותן לא מעט… horse – סוס, כבר במילה הזו קיימות שתיים מהן. מי אות העיצור הנפוצה ביותר בשפה? האות R מופיעה בכ7.5% מהמילים בשפה האנגלית. 

מהן אותיות הניקוד הנפוצות ביותר בשפה האנגלית? 

בשונה מעברית בה קיימים סימני ניקוד ייעודים המעידים על ניקוד וביטוי המילה בצורה נכונה, באנגלית, קיימות חמש אותיות ניקוד  אשר תפקידן זהה תפקיד סימני הניקוד בשפה העברית.

אותיות הניקוד הנפוצות ביותר בשפה האנגלית הן: E, A, I, O (בעצם ארבע מתוך חמש האותיות). מי אות הניקוד הנפוצה ביותר בשפה? האות E מופיעה בכ11.1% מהמילים בשפה האנגלית. 

ומה ההבדל בין האותיות ה"גדולות" לבין האותיות "הקטנות" בשפה?

תרגול (אותיות קטנות) Small Letters

מילים באנגליתתרגום
roadכביש
mapמפה
passwordסיסמא
dogכלב
catחתול
windowחלון
vehicleרכב
yellowצהוב
greyאפור

תרגול (אותיות גדולות) Capital Letters

מילים עם אותיות גדולותמילים עם אותיות קטנותתרגום המילה
Daddadאבא
Mommomאמא
Schoolschoolבית ספר
Teacherteacherמורה
Appleappleתפוח
Househouseבית
Longlongארוך
Forceforceכח
Neverneverאף פעם

זה בעצם כמו לשאול מה ההבדל בין אותיות הדפוס לאותיות הכתב בשפה העברית? כמו שאתם מבינים אין הרבה הבדל (כנראה שבלשני שפה יוכלו להצביע על ההבדלים והדקויות אבל אנשים רגילים שמשתמשים בשפה יומיומית – פחות). חשוב לציין כי יש הטוענים שאותיות מרובעות קשה יותר למוח לקרוא (לדוגמה אותיות גדולות באנגלית ואותיות כתב בעברית). לדוגמה: HEY לעומת hey, אין ספק שהרגשתם הבדל בקריאה!

נקודה נוספת שחשוב לציין היא שלאותיות הגדולות בשפה האנגלית ישנם מספר תפקידים קטנים אך חשובים:

  1. הן פותחות משפט.
  2. הן משמשות בתור האות הראשונה בשמות של מקומות, אנשים, פריטים ועוד. 

אז בעצם, הן לא לגמרי "חסרות משמעות" בשפה האנגלית. 

עכשיו אחרי שדיברנו על מה הן ומי הן אותיות האלפבית של השפה האנגלית, על משמעותן ותפקידן בשפה ובתקשורת בכלל, ובפרט שהבנו שהן הבסיס לכל שפה, 

אני אאחל לכם המון בהצלחה בתהליך הלמידה שלכם! המשיכו כך! אם אתם כאן אז אתם כבר יודעים על עצמכם שאתם תלמידים רציניים שזה המפתח הראשון בדרך להצלחה בלימוד אנגלית, ואני בטוחה שאתם מבינים שאתם לגמרי בדרך הנכונה. 

במידה ואתם מרגישים שכל הנושא הזה יחסית פשוט עבורכם ורוצים ללמוד משהו קצת יותר מאתגר, ניתן לקרוא את המאמר שלנו בנושא לימוד אנגלית עסקית.

קורסים נוספים שלנו

מגוון רחב של שיעורי אנגלית למתחילים שיעזרו לכם כבר מהרגע הראשון ללמוד את הבסיס ולהפסיק לגמגם כאשר אתם רוצים לדבר.

אין גיל להתחיל ללמוד אנגלית, גם בגיל מאוחר, השיטה של ספיזי עובדת בצורה מיוחדת ככה שהיא מותאמת לגל גיל ולכל רמה.

לימודי אנגלית למתקדמים, לאלו מכם שרוצים להזניק את הקרייה, להתפתח בעבודה ולשדרג את חווית האנגלית שלכם לרמה חדשה.

התוכנית שתעזור לך לקבל פטור\הקלות באנגלית, בלי לשנן אלפי מילים בבאסה ובלי לשרוף מלא כסף על מועדי ב' וקורסים נוספים שרק יעמיסו עליך בתקופת הלימודים.

מעוניינים לקבל מידע נוסף?