תרגול אנגלית לבד מהבית 6 טיפים להצלחה

שאלתם את עצמכם איך אפשר לתרגל אנגלית מהבית? ללמוד כל תחום באופן עצמאי זוהי משימה לא קלה, בטח כאשר מדובר על תחום לא פשוט כמו אנגלית. למידת שפה חדשה באופן עצמאי מצריכה לא מעט הכנה מוקדמת, רק כך תוכלו להוציא מהלמידה את מירב התועלת. לא תרצו למצוא את עצמכם במצב שבו אתם מנסים ללמוד, אך מדשדשים באותו המקום. איך לתרגל אנגלית לבד מהבית? המאמר הבא נכתב על מנת לתת לכם טיפים ועצות להצלחה.

אחרי שתקראו את המאמר, תוכלו למצוא את עצמכם במצב שבו הלמידה תהיה קלה. תוכלו למצוא את עצמכם מוציאים מהלמידה את המקסימום ומקבלים ממנה את מירב התועלת. לא רק שתצליחו לתרגל אנגלית בצורה טובה, תעשו זאת מבלי שיהיה עליכם לצאת מהבית. פתאום תוכלו לראות איך החלום הכי גדול שלכם, לדעת אנגלית, קורם עור וגידים לנגד עיניכם. תוכלו לשלוט בשפה האנגלית על בוריה ותבינו כי השד כבר לא כל כך נורא.

מהם היתרונות של תרגול אנגלית לבד מהבית?

  • לתרגל אנגלית ללא לחץ: לא מעט אנשים אינם מצליחים ללמוד אנגלית בגלל הלחץ שמופעל עליהם. ללמוד שפה זרה במסגרת של שיעור זה לא עניין קל. יש כאלה שיצליחו להבין את השפה האנגלית רק כאשר לא יופעל עליהם לחץ להצלחה.
     
  • המשיכו בשגרת החיים הרגילה:  כאשר אתם לומדים אנגלית לבד מהבית, אתם יכולים להמשיך בשגרה הרגילה. תוכלו ללמוד את החומר בזמן הפנוי שיש לכם, ולדאוג כי הלמידה לא תיפגע באף עניין שחשוב לכם.
  • לא תצטרכו לשלם סכומים גבוהים: להתחיל לתרגל אנגלית במוסד כזה או אחר זה לא עסק זול. לעיתים מדובר על הוצאה של כמה אלפי שקלים לקורס מקיף. הרצון ללמוד מהבית באופן עצמאי נובע בין היתר על מנת לחסוך את הכסף ולהשקיע אותו במקומות אחרים.
  • תלמדו בקצב שמתאים לכם: לכל אחד מאיתנו יש יכולות למידה שונות. אך במהלך שיעור קשה מאוד לבצע התאמה מלאה לכל אחד מהתלמידים. כאשר אתם לומדים לבד מהבית, אתם יכולים לוודא כי הקצב של ה למידה מתאים לכם. לא תמצאו את עצמכם נשארים מאחור.
  • סביבת הלמידה משפיעה עליה: יש כאלה שלא מרוכזים כאשר הם יוצאים מהבית. לכן הם רוצים לדעת איך לתרגל אנגלית לבד מהבית כי זה מה שעושה להם טוב. זוהי הסביבה שבה הם יכולים ללמוד בצורה אפקטיבית, וגם כמובן להגיע אל התוצאות הרצויות.
  • תתמקדו בדברים שבאמת מעניינים אתכם: לא כולם רוצים ללמוד בדיוק את אותם הדברים. נמאס לכם ללמוד במקומות שמלמדים אתכם דברים שלא מעניינים אתכם? ברגע שאתם קובעים איך יראו השיעורים, תוכלו לדאוג שהחומר שיועבר בשיעור יהיה חומר שמעניין אתכם ויביא אתכם אל התוצאות הרצויות.

הציבו לעצמכם מטרות ראליות

לא מעט תלמידים אינם מצליחים ללמוד במוסדות לימוד שונים רק בגלל המטרות הגרנדיוזיות. אם אתם מלמדים את עצמכם לבד מהבית, חובה עליכם להציב תמיד מטרות ראליות. עדיף שתציבו לעצמכם מטרות שתוכלו להשיג תוך זמן קצר, ומיד לאחר מכן תציבו לעצמכם מטרה חדשה. התקדמות איטית אך עקבית תביא אתכם למצב שבו תלמדו אנגלית בצורה מעולה. לא תמצאו את עצמכם מתקשים יתר על המידה, ובכל פעם שתכבשו מטרה חדשה תתמלאו אדרנלין. זה הדבר הכי חשוב שאתם צריכים לדעת בהקשר של איך לתרגל אנגלית לבד מהבית. יש כאלה שמציבים לעצמם מטרות גדולות ורחוקות, והם רק מחמירים את המצב. ברגע שהמטרות יהיו כאלה שניתן לכבוש אותן, תמיד יהיה לכם את הכוח להמשיך קדימה.  

אל תחששו לעשות טעויות ואל תפחדו מכישלון

איך לימודי אנגלית לבד מהבית? עליכם להבין כי הכישלונות והטעויות אמורים להיות החברים הכי טובים שלכם. לא פעם תמצאו את עצמכם מתקשים בשאלה מסוימת או לא מבינים נושא מסוים. זה לגמרי טבעי! מדובר על שפה זרה, שאינכם מכירים אותה על בוריה. אין לכם ממה להיכנס לפאניקה, ואין לכם בכלל ממה לחשוש. יש עוד המון אנשים שנמצאים בדיוק במצב שלכם, ויש כאלה שנמצאים במצב רע פי כמה. תנסו ללמוד מכל טעות ותנסו לתקן כל כישלון. רק כך תוכלו למצוא את עצמכם עולים במהרה על דרך המלך ומשיגים את היעדים הרצויים. מי שלא נכשל ומי של טועה, גם לא ימצא את עצמו במצב שבו הוא מצליח.

הרחיקו מעצמכם פיתויים שמסיחים את הדעת

אחת מהבעיות המרכזיות של למידה מהבית היא ריבוי הפיתויים. כל מיני דברים קטנים שעלולים להסיח את דעתכם בזמן הלמידה. כל הסחת דעת קטנה תוציא אתכם מפוקוס, ותביא אתכם למצב שבו הלמידה לא תהיה אפקטיבית. אז מה עושים? פשוט מרחיקים את כל הדברים שעלולים להסיח את דעתכם, ובכך מונעים את הבעיה עוד לפני שהיא מגיעה. אל תהיו חכמים בדיעבד, כי זה עלול להיות כבר מאוחר מידיי. ככל שתקדימו תרופה למכה, כך תוכלו לראות איך הלמידה בבית באופן עצמאי מצליחה בענק. תמצאו לעצמכם סביבת למידה שקטה ונוחה, כזאת שתאפשר לכם להוציא את היכולות שלכם כלפי חוץ. תנסו לדמות סביבת למידה של כיתה רק שהלמידה עצמה תהיה בתוך הבית.

אתרים ותוכנות עזר

לרשימה שדיברנו עליה עכשיו אשר כוללת מגוון רחב של אלמנטים ועזרים שיעזרו לכם לתרגל אנגלית לבד מהבית, מצטרפים גם תוכנות עזר, אתרים ואפליקציות לתרגול אנגלית שיעזרו לכם לשפר את הרמה שלכם ולהצליח עוד יותר, האפשרות להשתמש באתרי עזר ותוכנות היא חזקה מכיוון שאפשר לפתוח אותם מכל מקום באמצעות הטלפון שלנו.

  • Rosetta Stone  – תוכנה מעולה שתעזור לכם בתרגול באנגלית לבד, האתר מתמקד בעיקר בלימוד של אוצר מילים ושיפור הגייה שלכם באמצעות סיפורים ופעילויות אותן תצטרכו לבצע והכל קורה באווירה קלילה ממש ומאוד נוחה ונעימה, למי שלא מכיר את התוכנה זה בסדר, תנו לנו להריג אתכם ולהגיד שזו חברה מאוד ותיקה ומוכרת בתחום ככה שהם יודעים מה הם עושים, התוכנה כשלעצמה מאוד נוחה וקלה לתפעול ככה שאתם תסתדרו מהר מאוד.
  • Gramarly – אני בטוח שרובכם הגדול שמתעניין באנגלית בטוח ראה פרסומים של התוכנה בפייסבוק או ביוטיוב כאשר אתם גולשים בפיד שלכם, המהות העיקרית של התוכנה היא לעזור לכם עם שגיאות דקדוק וטעויות בכתיבה, נגיד שאתם כותבים במחשב או בטלפון שלכם אז לגרמרלי יש תוכנה חימנית אותה תוכלו להתקין והיא תעזור לכם באיות וכתיבה נכונה.

תמצאו שיטת לימוד שאתם מתחברים אליה

עוד תשובה לשאלה, איך לתרגל אנגלית לבד מהבית? היא למצוא את שיטת הלימוד שאתם הכי מתחברים אליה. קיימות כל מיני שיטות לימוד שיאפשרו לכם לתרגל אנגלית בצורה אידיאלית. אם תתחילו לעבור בין שיטות לימוד שונות, אתם עלולים לבלבל את עצמכם. תמצאו את עצמכם נכנסים למצב שבו הלמידה מהבית תראה לכם כמו משימה קשה במיוחד. אנו מציעים לכם לבחור שיטת לימוד אחת שהיא זאת שמתאימה לכם. תזכרו שמה שמתאים לאחרים לא בהכרח מתאים גם לכם. לכל אחד יש את השיטה שמבחינתו היא זאת שיכולה להעיף אותו קדימה. תוכלו כמובן לעבור בין מספר שיטות לימוד שונות עד אשר תמצאו את השיטה המועדפת עליכם. לאחר מכן תוכלו לדבוק בה לאורך כל תקופת הלימוד.

לא מסתדרים? הרשמו לקורס אנגלית אונליין

יש כאלה שעבורם למידה באופן עצמאי היא כמעט בלתי אפשרית. אין להם את היכולת לשבת כל היום, ובאמת ללמד את עצמם את כל החומר. זה לא נורא, בכל זאת יש כאלה שלא מרגישים ביטחון כאשר הם לבד במערכה. אז מה עושים? לא תצטרכו ללכת לכיתה ולהתחיל ללמוד כמו פעם, כי זה ככל הנראה לא יביא את התוצאה הרצויה. ההמלצה היא לחפש אחר קורס אנגלית אונליין שאותו תוכלו ללמוד מהבית. תוכלו להנות מלא מעט יתרונות בלמידה על ידי קורס שככל הנראה יותאם לכם. פתאום תרגישו שיש מי שנמצא מאחוריכם, אך עדיין תוכלו ללמוד מהבית. תוכלו גם להשלים את השיעורים שהחסרתם בזמן שנוח לכם. 

מילים באנגלית לתרגולתרגום המילים
Iאני
andו
angryכועס
animalבעל חיים
anotherאחר
answerתשובה, פתרון
anyכל
anyoneמישהו
anythingכל דבר
appearלהופיע
arriveלהגיע
askלשאול
ask forלבקש
atב
autumnסתיו
awayהרחק
הלאה
give backלהחזיר
badרע
bagתיק
babyתינוק
beautifulיפה
becauseבגלל ש
because ofבגלל
bedמיטה
beforeלפני
beginלהתחיל
behindמאחורי
believeלהאמין
besideלצד
bestהטוב ביותר
betterטוב יותר
betweenבין
bigגדול
birthdayיום הולדת
boardלוח
bodyגוף
boredמשועמם
boringמשעמם
bottleבקבוק
boxתיבה
boyילד
breadלחם
breakלשבור
breakfastארוחת בוקר
bringלהביא
brotherאח
buildלבנות
busאוטובוס
busyעסוק
butאבל
buyקנייה
byעל ידי
callשיחת טלפון
readקריאה
decisionהחלטה
beלהיות
canיכול
capitalהון
capital cityעיר בירה
mainראשי
capital letterאות גדולה
carמכונית
take careתשמור על עצמך
carefulזהיר
be carefulהיזהר
catחתול
catchתפיסה
stingעוקץ
understandלהבין

איך לתרגל אנגלית לבד מהבית 6 טיפים להצלחה

1 – להציב יעדים ומטרות

החלטתם לתרגל אנגלית מהבית? לבד? אז הצבתם את המטרה הראשונה שלכם בתהליך, היו גאים בעצמכם! חשוב מאד בתחילת תהליך למידה עצמית בכל תחום ובאנגלית בפרט, להציב לעצמכם יעדים ומטרות שחשוב לכם להשיג לאורך כל שלב בתהליך. קודם כל, הכינו רשימה של מטרות המאקרו אותן תרצו להגשים בסוף התהליך (לדוגמה: שאדע לדבר אנגלית בצורה שוטפת בלי לפחד, שיהיה לי בטחון בשימוש בשפה). נוסף על כך, הכינו רשימה של יעדי המיקרו אותם תרצו להגשים לאורך התהליך (לדוגמה: בשבוע השני ללמידה אני רוצה לדעת 40 מילים חדשות שלא הכרתי לפניכן).

ההבדל בין המטרות ליעדים הוא שהמטרות הן היעד הסופי שלכם – מה תרצו להגשים ולקבל מכל התהליך. לעומת זאת, היעדים הם ה"מיני" מטרות שלכם –  אליהם תרצו להגיע מידי יום/שבוע/חודש (נתון להחלטתכם). 

2 – לוח זמנים

על מנת להגיע למטרה שלכם עליכם לנהל לוח זמנים מסודר ומאורגן שיעזור לכם להתנהל בצורה הכי נכונה ומותאמת אליכם. לוח הזמנים שלכם צריך להכיל את היעדים והמטרות שלכם על פי תאריכים, את המשימות עליכם לעשות מידי יום וכמובן את שגרת היומיום שלכם. כך תוכלו למנוע התנגשות בין משימות היומיום למשימות שלכם בתהליך הלמידה.

3 – סדר וארגון

בתהליך בו "אני מלמד את עצמי אנגלית" אתם חייבים לאמץ את אחד הכלים החשובים ביותר שיקל על הלמידה שלכם בצורה משמעותית ושמו הוא סדר וארגון. עליכם להיות מאורגנים מאד בלמידה שלכם ברמה הטכנית: כתבו לפי נושאים/קטגוריות/כרונולוגיה או כל צורת למידה וכתיבה שעושה לכם ארגון בראש. כמו כן, עליכם להיות מסודרים: דפים נקיים (ללא קרעים, קשקושים, כתמים וכדומה), צבעים שיבליטו את הנושאים, המשפטים והמושגים החשובים שיעזרו ויקלו עליכם בתהליך. 

4 – למידה משמעותית 

מה זה למידה משמעותית? זה מושג שכולכם חייבים להכיר במיוחד כשאתם מלמדים את עצמכם אנגלית! בשביל שתהליך הלמידה יהיה אפקטיבי, נכון ויישמר לכם בזיכרון לטווח הארוך, עליכם להפוך את תהליך הלמידה מלמידה רגילה ללמידה משמעותית. מה זה למידה משמעותית? למידה משמעותית היא למידה בה החומר הנלמד מתקשר לחייו הפרטים, רגשות, דעות, מחשבות, סיפורים אישיים של הלומד וכדומה.

לדוגמה: אני בחרתי לתרגל אנגלית דרך שיר, אני אבחר שיר שאני מאד אוהבת ומעלה בי זכרונות כל פעם שאני שומעת אותו.

כך, אשלב את זכרונותיי האישיים לתהליך הלמידה ואהפוך את הלמידה שלי לתהליך למידה משמעותית יותר (עבורי). לכל אחד יהיה תהליך למידה משמעותית שיהיה משמעותי ומותאם עבורו. 

5 – משך למידה מותאם

לכל אחד מאיתנו יש יכולות שונות. חלקנו יכולים לרוץ 10 ק"מ בלי להתאמץ, חלקנו יכולים לישון 12 שעות רצוף, אחרים יכולים לקבל 100 במבחן מבלי ללמוד… אבל לכל אחד מאיתנו יש גבולות משלו. כמו שהגוף שלנו לא ימשיך לרוץ יותר ממה שהוא מסוגל – כך גם המוח. אתם בטוח מכירים את ההרגשה הזו שאתם מתיישבים על הכיסא צמוד לשולחן ומנסים ללמוד, אבל כל דבר שקורה (אפילו זבוב על הקיר!)

מפריע לכם ללמוד? כל נשימה לא נכונה? רעב מזויף? עייפות לא מוסברת? הכל מפריע ללמידה! בתהליך בו אתם מלמדים את עצמכם אנגלית משמעת עצמית היא המפתח לריכוז.

על כל אחד מאיתנו להתאים את זמן הלמידה ליכולת שלו, למה שהמוח שלו מאפשר לו. מכירים את המושג "כל המוסיף גורע"? כך גם בלמידה! אם תלמדו 3 שעות זה לא בהכרח יהיה אפקטיבי יותר משעה!  עליכם לשים לב שמועד ומשך הלמידה מתאימים לכם. במידה ואתם רוצים לעלות את הרמה שלכם ולהתחיל לדבר אנגלית מדוברת תוכלו להתחיל ללמוד את זה בקישור הבא – https://speasyil.com/learning-spoken-english/

6 – חשיפה תמידית לשפה 

איך למדנו את שפת האם שלנו? איך אנחנו יודעים טוב כל כך עברית מבלי שעשינו ולו מאמץ אחד ללמוד את השפה? היינו חשופים אליה בגיל קריטי לרכישת שפה. כעת, כשאתה רוצה ללמד את עצמך אנגלית בבית עליך לעשות כל שביכולתך על מנת להכניס כלים של רכישת שפה לתהליך הלמידה העצמית של אנגלית שהתחלת.

הכלי החשוב ביותר בתהליך רכישה של שפה הוא חשיפה. עליכם להיות חשופים לשפה ככל שניתן (אפילו 24 שעות ביממה). איך תוכלו להיחשף לשפה בצורה תמידית? דרך שירים, סרטים, תוכניות טלוויזיה, הרצאות, שיחות עם משפחה וחברים, ספרים ואפילו תוכלו לשנות את הטלפון והמחשב שלכם לשפה האנגלית!

אתם בטח שואלים את עצמכם, אבל בשיר אני רק שומע אותו, להרצאה אני רק מקשיב… לא מתרחשת שום פעולת למידה מהצד שלי – זה מעולה!

גם חשיפה לשפה בצורה פסיבית (ללא אקטיביות מצדכם) תעזור לכם ללמוד את השפה האנגלית מהר יותר בתהליך תת-מודע שיתרחש במוח שלכם. 

אז זכרו, עליכם להציב יעדים ומטרות, לנהל לוח זמנים, להיות מסודרים ומאורגנים כמה שאפשר, להפוך את תהליך הלמידה ללמידה משמעותית בשבילכם, להתאים את מועד ומשך הלמידה אליכם ולנסות להיות חשופים לשפה כמה שיותר!

ברגע שתאמצו את 6 הכלים האלה לתהליך "אני מלמד את עצמי אנגלית" תהיו צעד אחד קרובים יותר להגשים את המטרה שלכם בצורה נכונה, אפקטיבית ויעילה הרבה יותר!

קורסים נוספים שלנו

מגוון רחב של שיעורי אנגלית למתחילים שיעזרו לכם כבר מהרגע הראשון ללמוד את הבסיס ולהפסיק לגמגם כאשר אתם רוצים לדבר.

אין גיל להתחיל ללמוד אנגלית, גם בגיל מאוחר, השיטה של ספיזי עובדת בצורה מיוחדת ככה שהיא מותאמת לגל גיל ולכל רמה.

לימודי אנגלית למתקדמים, לאלו מכם שרוצים להזניק את הקרייה, להתפתח בעבודה ולשדרג את חווית האנגלית שלכם לרמה חדשה.

התוכנית שתעזור לך לקבל פטור\הקלות באנגלית, בלי לשנן אלפי מילים בבאסה ובלי לשרוף מלא כסף על מועדי ב' וקורסים נוספים שרק יעמיסו עליך בתקופת הלימודים.

מעוניינים לקבל מידע נוסף?