איך לשפר את האנגלית

המון אנשים שואלים את עצמם איך לשפר את האנגלית שלהם? אף אחד לא נולד עם אנגלית ברמה גבוהה, מדובר על עניין שנרכש עם הזמן. יש כאלה שרוכשים את הידע וההבנה באנגלית עוד בבית הספר, אחרים יעדיפו לעשות זאת לאחר מכן. אין ספק כי בקיאות בשפה האנגלית היא קריטית, בטח אם אתם רוצים לפתוח לעצמכם דלתות רבות בעתיד. ידע באנגלית יאפשר לכם לעבוד בכל מקום עבודה שתרצו, מעבר לכך ניתן יהיה לטוס לחו"ל ללא חשש. כל הדברים שיכולים להגביל אתכם ייעלמו ברגע שתהיה לכם הבנה ושליטה בשפה האנגלית. אם הגעתם לכאן סימן שאתם רוצים לשפר את האנגלית שלכם, אך אינכם יודעים כיצד לעשות זאת. מהסיבה הזו ריכזנו לכם 7 טיפים שילמדו אתכם איך לשפר את האנגלית על כל גווניה, בין אם תרצו לשפר את הדיבור או את הקריאה. נדגיש כי אתם מכירים את עצמכם הכי טוב, לכן תוכלו לבחור את הדרך הנכונה לכם. הטיפים הללו הם טיפים כלליים, כל מה שנותר זה רק לבחור את אלה שיקדמו אתכם.

איך לשפר את האנגלית לבד בבית

זוהי יכולה להיות משימה קשה לנסות לשפר את האנגלית לבד בבית, אך מדובר על משימה שהיא בגדר האפשרית. כדי שזה יקרה חובה עליכם לגייס את כל המשמעת העצמית שקיימת בכם. הרי לא יהיה מורה שיפקח עליכם או מישהו שיבדוק את המשימות שאותן אתם מבצעים. אנשים שאין להם משמעת עצמית, לא יכולים לשפר את הבקיאות באנגלית באופן עצמאי. בנוסף חשוב לבחור את דרך הלימוד המתאימה לכם, זו שבזכותה תשיגו את המטרה הרצויה לכם. ברגע שתמצאו את דרך הלימוד המתאימה, תראו מיד שיפור מהותי בבקיאות ושליטה בשפה האנגלית. לא פעם יהיה עליכם להחליף טכניקות ושיטות לימוד עד שתגיעו לבחירה הנכונה. הכינו לעצמכם סדר יום בו אתם מכניסים את הלימוד לשגרה הקיימת מבחינתכם. זה יגרום לכך שלא תפספסו שיעורים ולא תמצאו את עצמכם מגדילים את הפער.

איך לשפר את הדיבור באנגלית

לצד הרצון לדעת איך לשפר את הקריאה באנגלית, כל אחד ירצה לדעת איך לשפר את הדיבור באנגלית. הרי כאשר אנו צריכים לדבר עם מישהו ממדינה זרה, נעדיף לשוחח איתו בשפה בינלאומית. שליטה בדיבור באנגלית יאפשר לכם להשיג כל מטרה שרק תציבו לעצמכם. הדרך הכי טובה לשפר את הדיבור באנגלית תהיה פשוט לדבר בכל הזדמנות שיש לכם. תבקשו לדבר עם חברים ובני משפחה רק באנגלית, תעשו זאת בכל הזדמנות שיש לכם. ישנם המון אתרי אינטרנט שמחזקים את הדיבור ומסבירים איך לשפר את המבטא באנגלית. אך ככל שתדברו יותר, כך תמצאו את עצמכם במצב בו אתם שולטים ומצליחים לדבר בחופשיות. הבעיה העיקרית עם דיבור באנגלית נוגעת לביטחון העצמי שאינו נמצא בשיאו. הביאו את עצמכם למצב בו הביטחון העצמי שלכם גבוה, בשלב הזה גם המילים יצאו בחופשיות.

7 טיפים איך לשפר את האנגלית

בא לכם לדעת איך לשפר את האנגלית? ריכזנו לכם 7 טיפים אפקטיביים שיביאו אתכם בדיוק לתוצאה הזו. ברגע שתדעו אילו טיפים יסייעו לכם לשפר את האנגלית, ניתן יהיה לבחור בטיפים שמתאימים לכם. אין דבר יותר משמח מאשר לראות את ההתקדמות ואת ההבנה של השפה החשובה הזו.

1 תקבעו יעדים ברורים

הכל מתחיל עם מטרות ברורות אל מול העיניים שלנו, כדי שלא נתחיל ונלך לאיבוד ונהיה מתוסכלים, אנחנו צריכים להגדיר לעצמנו בדיוק מה היעדים שאנחנו רוצים לעמוד בהם איך אנחנו הולכים להשיג אותם שלכל יום בשבוע תהיה מטרה ספציפית לדוגמא:

יוםמשימה
ראשוןללמוד 10 מילים חדשות באנגלית
שנילכתוב ראיון אישי באנגלית
שלישיללמוד 30 מילים חדשות באנגלית
רביעי ללמוד מילים של שיר חדש באנגלית
חמישילדבר כל היום באנגלית עם חברים
שישילשחק משחקים באנגלית 
שבתמנוחה – גם לכם מגיע

כמובן שכל מה שרשמתי למעלה הן רעיונות כדי לתת לכם הבנה שזה באמת יכול להיות כל דבר שמקיף אותנו בחיי היום יום, ברגע שנכנסים את זה כשגרה במהלך היום, ככה זה יוטמע בנו יותר ואתם תראו איך לאט לאט האנגלית שלכם משתפרת.

על מנת שתוכלו למדוד את הצלחתכם יהיה עליכם לקבוע לעצמכם יעדים ברורים. היעדים צריכים להיות מספיק רחוקים כדי שתוכלו לעבוד על מנת להשיגם. בו בזמן היעד חייב להיות ישים, כזה שתוכלו להשיג אותו בעצמכם בשלב כזה או אחר. הצבת יעדים לא ישימים עלולה לגרום לכך שתאבדו כל אמונה עצמית.

2 אנגלית מסביבי

מה שזה אומר שאתם חייבים להקיף את עצמכם כל הזמן בשפה האנגלית, זה יכול להיות שירים באנגלית, סרטים באנגלית, לקרוא חדשות (כמובן באנגלית), ברגע שהשפה תקיף אתכם כל הזמן מסביב, יהיה לכם הרבה יותר קל להשתפר, ברגע שזה מקיף אותנו זה מחייב אותנו להתמודד עם המצב, עוד טיפ מנצח ששמעתי לא מזמן מתלמידה שלנו: היא טוענת שהיא אוהבת לבלות הרבה זמן ברשתות החברתיות, מה שהיא עשתה זה פשוט להפוך את הממשק של האפליקציות לאנגלית, ככה היא גם מקיפה את עצמה בשפה האנגלית וגם נהנית לצפות בפידים של חברים ולהתעדכן מה חדש.

זוהי יכולה להיות בקשה מעט גדולה, אך היא חשובה ומוכיחה את עצמה בכל פעם. תדאגו לדבר עם אנשים רק באנגלית, תתעסקו כל היום ברזי השפה. מי שיתעסק כל היום באנגלית ימצא את עצמו כל הזמן עם הגב אל הקיר. לא תהיה לכם ברירה, תהיו מחויבים לשפר את השליטה בשפה.

3 תראו סרטים וסדרות

יוצא לכם לראות סרט או סדרה בשפה האנגלית? תנצלו את זה על מנת ללמוד עוד קצת מילים חדשות. בהתחלה תוכלו לראות את הסרטים והסדרות עם כתוביות, בשלב מסוים מוטב יהיה להוריד גם אותם. כך כל מילה שנאמרת בסרט או בסדרה תחלחל לכם אל תוך הראש.

4 האזינו לשירים באנגלית

כמה פעמים ביום יוצא לכם לשמוע שירים? יש כאלה שבכל רגע נתון שומעים שיר כזה או אחר. תנצלו את שמיעת השירים ותחפשו שירים באנגלית שאתם אוהבים ומדברים אליכם. שמיעת שירים באנגלית על בסיס קבוע תשפר את הבקיאות בשפה.

5 נהלו יומן אישי

ביומן האישי אתם יכולים לכתוב איך עבר עליכם היום, על החוויות והרגשות שלכם, מי עיצבן אתכם ולמה, מי עזר לכם וכיצד זה גרם לכם להרגיש, הכתיבה באנגלית עוזרת לנו לשפר את הדקדוק שלנו ומרחיבה את אוצר המילים באנגלית.

 הפתק של הבוקר

שיטה שאני מאוד אוהב, זה פשוט פתק לבוקר, שימו לכם כל יום פתק חדש עם מילה חדשה שאתם רוצים ללמוד, המטרה היא לדעת.

  • איך אומרים את המילה
  • כיצד לרשום את המילה

כדי לשמור על קצב טוב אני ממליץ כל יומיים שלושה להחליף מילה ככה שתוכלו גם ללמוד מילים חדשות וגם לשמור על קצב השתפרות טוב.

6 קריאה באנגלית

קפצו ככה לספרייה המקומית שיש לכם בעיר וקחו כמה ספרים טובים באנגלית שיכולים לעניין אתכם, בתור התחלה אני ממליץ לא לקחת ספרים ארוכים מדי, זה יכול להיות מאיים ודי מתיש, התחילו עם ספרים קצרים וקלילים, ומשם תתקדמו  לספרים קצת יותר ארוכים, במידה ואתם אנשים קצת יותר טכנולוגים Ebooks זה פתרון מעולה.

7 התחילו ללמוד אנגלית מדוברת

8 תלמדו עם מורים פרטיים לאנגלית

לא משנה כמה תנסו להימנע משיעורים פרונטליים, בהמון מהמקרים לא תהיה ברירה. מורה פרטי לאנגלית יצליח ללמד אתכם דברים שלא תוכלו ללמוד באף מקום אחר. תמצאו מורה פרטי שאתם מתחברים אליו, כזה שיאפשר לכם להבין איך לשפר את האנגלית שלכם.

9 תהיו סבלניים – לימוד אנגלית לוקח זמן

יש כאלה שהם חסרי סבלנות, לכן ברגע שהם לא מצליחים מיד עם מרימים ידיים. אך בואו נודה על האמת, אין קיצורי דרך בכל מה שקשור ללימוד השפה האנגלית. תהיו סבלניים, אנו סבורים כי בשלב מסוים תוכלו לקצור את הפירות על העבודה הקשה.

10 אל תהיו נעולים על שיטת לימוד אחת

יש המון שיטות ללימוד השפה האנגלית, אל תהיו נעולים על שיטת לימוד אחת בלבד. תאפשרו לעצמכם להכיר שיטות לימוד חדשות ומעניינות, כאלה שיכולות לפתוח בפניכם דלתות רבות. מי שיהיה עם ראש פתוח ימצא בשלב כזה או אחר את שיטת הלימוד המושלמת עבורו.

לסיכום

בסוף היום זה לא משנה מה המטרה שלנו לשיפור האנגלית, אם זה תסכול בעבודה או רצון להשתפר ולהתפתח, ההוכחה היא עליכם, כדי שתוכלו להתחיל לדבר אנגלית שוטפת ובביטחון, חשוב מאוד לתרגל אותה כל הזמן, ולכן אתם צריכים גוף מקצועי ואיכותי שינחה אתכם בדיוק איך לעשות את זה, אצלנו בספיזי תוכלו להתחיל ללמוד אנגלית תוך 42 יום ותהיה לכם עזרה של מורה פרטי במידת הצורך שילווה אתכם את כל התהליך, אנחנו פיתחנו שיטה שעוזרת למוח שלנו להתחיל לקלוט דברים חדשים ולקלוט אותם מהר ומה יותר טוב מלהתחיל לשפר את האנגלית שלנו בצורה הטובה ביותר.

קורסים נוספים שלנו

מגוון רחב של שיעורי אנגלית למתחילים שיעזרו לכם כבר מהרגע הראשון ללמוד את הבסיס ולהפסיק לגמגם כאשר אתם רוצים לדבר.

אין גיל להתחיל ללמוד אנגלית, גם בגיל מאוחר, השיטה של ספיזי עובדת בצורה מיוחדת ככה שהיא מותאמת לגל גיל ולכל רמה.

לימודי אנגלית למתקדמים, לאלו מכם שרוצים להזניק את הקרייה, להתפתח בעבודה ולשדרג את חווית האנגלית שלכם לרמה חדשה.

התוכנית שתעזור לך לקבל פטור\הקלות באנגלית, בלי לשנן אלפי מילים בבאסה ובלי לשרוף מלא כסף על מועדי ב' וקורסים נוספים שרק יעמיסו עליך בתקופת הלימודים.

מעוניינים לקבל מידע נוסף?