לימוד אנגלית למבוגרים – אף פעם לא מאוחר מדי ללמוד אנגלית

מהם היתרונות בלימוד אנגלית למבוגרים ולמה זה חשוב?

אנגלית היא השפה הכי חשובה בעולם, כולם צריכים לשלוט לה בצורה טובה. מי שלא ישלוט בשפה האנגלית כמו שצריך ימצא את עצמו מתמודד עם קשיים רבים. בין אם מדובר על קושי בראיונות עבודה, בטיולים לחו"ל או בשיחה עם אנשים אחרים. כל אחד מאיתנו יכול למצוא את עצמו נאלץ לדבר באנגלית בכל מיני סיטואציות שונות. אין תחושה יותר מתסכלת מאשר להרגיש כי אינכם יכולים להבין שפה מהותית כל כך. אך מה אתם עושים כאשר אתם צריכים ללמוד בגיל מבוגר? לימוד אנגלית למבוגרים יהיה קשה יותר בהשוואה ללימוד אנגלית לצעירים. היכולת של צעירים לקלוט שפה חדשה גבוהה יותר מול היכולת של מבוגרים. האם זה אומר כי מבוגרים לא יכולים ללמוד אנגלית? כמובן שלא. מבוגרים יכולים ללמוד אנגלית, גם כאלה שאמורים להתחיל ללמוד אנגלית מהרמה הכי בסיסית.

מדוע הרבה מבוגרים לא יודעים אנגלית?

המון מבוגרים נאלצים להירשם לקורסים על מנת להשלים פערים שהתעוררו לאורך השנים. מה הסיבה שבגללה מבוגרים רבים אינם בקיאים בשפה האנגלית? כמובן שלכל אחד יכול להיות את הסיפור האישי שלו שבגללו הוא לא שולט בשפה האנגלית. עם זאת ברוב המקרים הסיבה היא שבעבר המודעות הייתה פחות גבוהה מאשר היום. זה לא שהשפה האנגלית לא הייתה חשובה, היא הייתה חשובה בדיוק באותה המידה. העניין היה שהיא הייתה נדרשת פחות עבור אנשים פשוטים שלא נפגשים עם אנשים ממדינות אחרות. כיום המציאות שונה לגמרי, מחסומים שהיו קיימים עד לא מזמן נפרצו לגמרי. המון אנשים יכולים להרשות לעצמם לטייל בחו"ל, ולהיפגש עם אנשים ממדינות אחרות. מהסיבה הזאת המון אנשים מחפש אחר קורס אנגלית למגורים להשלמת החסר.

איך בוחרים קורס אנגלית למבוגרים?

הדרך הכי טובה ללמוד אנגלית בגיל מבוגר היא על ידי רישום לקורס. כיום ניתן למצוא המון קורסי לימוד אנגלית למבוגרים, ישנם כאלה כמעט בכל עיר. מה שאתם צריכים לעשות זה רק לבחור את הקורס שיהיה הכי מתאים והכי נכון עבורכם. איך תוכלו לדעת איזה קורס לבחור מבין מבחר הקורסים שעומדים לרשותכם? קיימים כמה פרמטרים שיסייעו לכם לבחור את הקורס האידיאלי.

  • קורס אנגלית למבוגרים אמור להיות קורס שמיועד רק עבור מבוגרים. הרי המבוגרים לומדים בקצב אחר ובצורה שונה כאשר משווים אותם לצעירים. לפיכך תרצו לדעת כי הקורס הוא קורס שיתאים את עצמו למי שאמור ללמוד בו. אם הקורס לא יהיה מיועד רק עבור מבוגרים יהיה מאוד קשה להגיע אל התוצאה הרצויה.
  • בעת בחירת הקורס יהיה עליכם לוודא כי הוא תואם לזמן הפנוי שלכם. תרצו לדעת כי אתם לא צריכים להתפנות במיוחד כדי להגיע לשיעורים השונים בקורס. לימוד אנגלית למבוגרים אמור להתבצע במקביל לשגרת החיים הרגילה כפי שאתם חיים אותה. אם הקורס יהיה תקוע בשעות שלא יהיו מתאימות לכם זה ימנע מכם להגיע אליו.
  • מבחינתכם תרצו לדעת כי את הקורס מעבירים מורים מנוסים בקורסי אנגלית למבוגרים. המורה שמעביר את הקורס הוא המנטור שאמור להנחיל לכם את הידע הנדרש. אם לא תתחברו למורה או אם לא תתרשמו ממנו, יהיה לכם מאוד קשה להשיג את התוצאה הנדרשת. לכן תשאלו את עצמכם פעם אחר פעם מי הוא המורה שמעביר את הקורס שאליו אתם נרשמים.
  • קורסי לימוד אנגלית למבוגרים אמורים להיות כאלה שתוכלו לעמוד בעלויות שלהן. המציאות היא שלכל קורס יש את המחיר שלו בהתאם לפרמטרים שונים שחובה להכיר. לפני שאתם עושים צעד כזה או אחר תבחנו היטב את המחיר שאותו תדרשו לשלם. השוואת מחירים בין קורס אנגלית למבוגרים אחד לאחר יכולה לסייע להוזלת העלויות.

מתי יהיה מאוחר מדי להתחיל ללמוד אנגלית?

ישנה נטייה לחשוב כי מגיע שלב מסוים שבו כבר יהיה מאוחר מדי ללמוד אנגלית. המציאות מראה כי לימוד אנגלית למבוגרים אפשרי בכל גיל, גם כאלה שלא הצליחו עד כה. כל מה שאתם צריכים לעשות זה רק למצוא את המקום שידרבן אתכם ללמוד אנגלית. אם תמצאו את המקום שבו השפה האנגלית תונגש לכם, תוכלו להצליח בענק. כל קורס אנגלית למבוגרים מבוסס על טכניקה שונה המשתנה כל הזמן. הדרך שבה נהגו להעביר קורסי אנגלית בעבר כבר לא רלוונטית נכון לכתיבת שורות אלה. לכן בכל פעם שתתחילו ללמוד אנגלית תתקלו בטכניקות שלא היו לפני כן. מבחינתכם מה שהכי חשוב זה שתגיעו עם רצון ללמוד את השפה האנגלית. הרצון שלכם הוא הבסיס להצלחה, לא משנה באיזה דרך תבחרו ללמוד אנגלית. מי שיש לו רצון ללמוד ולהכיר את השפה האנגלית, הגיל לא יהווה מכשול עבורו.

מה צריך לדעת לפני שמתחילים ללמוד אנגלית?

  • הלימודים לא מתקיימים רק בקורס עצמו, יהיה עליכם להתכונן ללימודים גם בבית. כל מי שמתחיל ללמוד צריך לדעת כי ישנה חובה להשקיע את הזמן הדרוש. אם לא תפנו את הזמן לטובת הלימודים תמצאו את עצמכם במצב שבו תתקשו להתקדם. זה לא משנה אם אתם עוברים קורס אנגלית למבוגרים או כל קורס אחר בכל מקצוע שהוא.
  • הקשיבו להמלצות של אנשים אחרים שנמצאים פחות או יותר באותה רמה שלכם. אם יש לכם חברים או בני משפחה שהתחילו לימוד אנגלית למבוגרים תשמעו מה הם מספרים. אותם אנשים יכולים להמליץ לכם על מוסדות לימוד שונים ועל דגשים שונים שהם הקפידו עליהם. כל טיפ שתקבלו יכול לקדם אתכם עוד צעד אל עבר המטרה שהצבתם לעצמכם.
  • העלות של קורס אנגלית למבוגרים משתנה בהתאם למרכיבים שונים. עם זאת זה שהמחיר זול זה לא אומר שמדובר על בחירה שחובה לקחת אותה. ככל שהמחיר יהיה זול יותר, כך תקבלו פחות משאבים מהמקום שבו אתם לומדים. תבחנו היטב את המחירים, אך באותה מידה תשאלו את עצמכם מה אתם מקבלים בתמורה.
  • הכינו את עצמכם לתקופה הלחוצה של הלימודים כאשר תדחו תוכניות שונות. את העבודה לא תוכלו לדחות, אך דברים אחרים שלא קשורים ללימודים תוכלו להעביר הלאה. הקורס אמור להימשך מספר חודשים בהם רצוי שתהיו מרוכזים רק בהשגת המטרה שלכם. לאחר מכן תוכלו לעשות את כל הדברים השונים שאותם דחיתם להמשך הדרך.

כמה עולה קורס אנגלית למבוגרים?

החלטתם להתחיל קורס לימוד אנגלית למבוגרים? המחירים בין מוסדות הלימודים הם שונים לגמרי. יכול להיות שבמוסד לימוד אחד תקבלו מחיר מסוים, ובמוסד לימוד אחר תקבלו מחיר אחר. כך שהשוואת מחירים בין מוסדות הלימוד השונים היא חשובה מאוד לפני הבחירה הסופית. מעבר לכך תזכרו כי כל דרישה שתהיה לכם עשויה לייקר את המחיר שאותו תמצאו את עצמכם משלמים. כיתות לימוד קטנות או מוסד לימוד מוכר הם רק חלק מהפרמטרים שמעלים את המחיר שאותו תשלמו. אך בחלק מהמקרים שווה לשלם על קורס אנגלית למבוגרים יותר, כדי לקבל בדיוק באותו המטבע. המחיר של קורס יכול להתחיל מ-5000 ש"ח עבור קורס בסיסי שמלמד את היסודות בלבד. באותה מידה ניתן להגיד כי המחיר יכול להגיע ל-10,000 ש"ח עבור קורס מקיף ויסודי.

אהבתם את הכתבה, ספרו לחברים
מה למדנו בשיעור זה
כתבות נוספות

מספרים באנגלית

בואו לתרגל איתנו איך לכתוב ולהגות מספרים באנגלית עד 100 בצורה נכונה + חוברת תרגול מתנה.

איך להגות מילים באנגלית בצורה נכונה?

אחרי שלומדים מילות חדשות בשפה האנגלית, המשימה הנוספת תהיה להגות אותן בצורה נכונה. המון ישראלים אינם הוגים את המילים בצורה תקנית, גם כאלה שבקיאים בשפה.

מזלות באנגלית

רוצים ללמוד איך לבטא את כל המזלות באנגלית ובעברית להבין את הסימנים ומה התאריכים, הטבלה למטה היא בדיוק עבורכם, תהנו.

קבלו עכשיו הדרכת וידאו שתאפשר לכם לקבל כלים לשיפור האנגלית שלכם בחינם.