לימוד אנגלית לילדים ובני נוער

לימוד אנגלית לילדים מדוע חשוב לתחיל ללמוד אנגלית מגיל צעיר, כל המידע כאן בפנים.

האם אי פעם תהיתם לעצמכם מה היה קורה אם הייתם יודעים אנגלית מגיל צעיר? איך זה היה מתבטא אצלכם?במה זה היה מקל עליכם? איך החיים שלכם היו נראים היום במידה וידעתם אנגלית כבר בגיל צעיר? 

מעולה! זו תהייה לגמרי הגיונית ואפילו חשובה מאד! בכתבה הזו, אני אפרט לכם מספר סיבות מדוע חשוב ואף מומלץ להתחיל ללמוד שפה, ובמיוחד אנגלית כבר מגיל צעיר.

מדוע קל יותר ללמוד אנגלית בגיל צעיר?

הייתם ידעתם שתינוק יודע להבדיל בין למעלה מ10 שפות שונות? נכון הוא לא ידע לענות לכן מהי כל שפה, האם הוא שומע סינית או עברית, אבל הוא בהחלט מסוגל להבדיל בין השפות, ההברות שלהן, ולאיזו שפה שייכת כל מילה על פי הצלילים שלה. 

מחקרים מראים כי המוח של הילדים מסוגל לקלוט, ללמוד ולעבד מספר שפות במקביל והמתנה הזו נשארת איתנו עד גיל שבע בערך. החל מגיל שבע אנחנו מתחילים לאבד את היכולת ללמוד ולהשתמש במספר שפות במקביל ומתחילים להתקשות בלמידתם. 

כאן מגיע ההבדל בין רכישה ללמידה.

מהו בעצם ההבדל בין רכישה ללמידה ?

רכישה היא פעולה בה איננו עושים משהו אקטיבי למטרת למידה, כמו כן אין לנו מדריך לאורך התהליך. לדוגמה: תינוק רוכש את שפת האם שלו מהסביבה שלו. הוא אינו עושה כל דבר על מנת ללמוד עברית, עצם החשיפה לסביבה מאפשרת לו לרכוש את שפת האם שלו. 

לעומת זאת, למידה היא פעולה מודעת בה אנו עושים דברים מסוימים (כמו למשל פתרון תרגילים, כתיבת חוקים, ניהול שיחות ועוד) אקטיביים על מנת ללמוד את הנושא. עם זאת, יש לנו מדריך לאורך התהליך (כמו לדוגמה מורה או מנטור). לדוגמה: ילד בכתה ח' לומד אנגלית (ואינו רוכש אנגלית). עצם החשיפה לשפה לא מספיקה על מנת לרכוש אותה, אלא נדרש תהליך של למידה אקטיבית.

כעת, שהבהרנו את ההבדלים בין רכישה ללמידה…

בואו נבין, מדוע כדאי שנלמד אנגלית כבר מגיל צעיר?

בגילאים צעירים המוח של הילדים הוא עדיין "ספוג" כזה שסופג את רוב מה שמסביבו ללא כל מאמץ. 

נוכל לראות בבתים בהם כל אחת מבין ההורים דובר שפה שונה. האם דוברת אנגלית ומדברת עם הילדים רק אנגלית כבר מגיל קטן, לעומת זאת האב דובר עברית ומדבר עם הילדים רק בעברית. הילדים ירכשו את שתי השפות כבר מגיל קטן (כמובן במידה ונחשפו לשתיהן במידה מספקת). 

אפילו בבתים בהם שני ההורים דוברי אנגלית אך הסביבה החיצונית דוברת עברית (לדוגמה, משפחה שבבית מדברת אנגלית ובחוץ עברית) אנחנו נראה את הילד רוכש את שתי השפות מכיוון שהיה חשוף לשתיהן במידה מספקת (כן, גם שלטים ברחוב בעת היות הילד צעיר מאד ואף לא יכול לקרוא עדיין מהווים חשיפה לשפה). 

בעקבות העובדה שהמוח של הילדים הצעירים סופג בצורה כמעט בלתי מודעת ומאד בקלות את מה שקורה סביבו, כך קורה גם עם שפה.

על כן, קל הרבה יותר לילדים ללמוד שפה. ככל שנחשוף אותם כמה שיותר מוקדם לשפה, כך יהיה להם קל יותר לקלוט אותה בין אם בתהליך רכישה (מומלץ, החל מגיל 0) או בתהליך למידה (החל מכניסה לבית הספר).

כמובן שכמה שיותר צעיר יותר מומלץ, כך יהיה פחות עומס וקושי אצל הילד לרכוש את השפה.

לימוד אנגלית לילדים מדוע מומלץ לדעת שתי שפות?

חוץ מהסיבות הברורות מאליהן כמו: תקשורת קלה יותר, מעמד, שיפור בטחון עצמי, קידום בלימודים, קידום בקריירה, הרגשת נוחות ובטחון בחוץ לארץ ועוד.

קיימת סיבה נוספת וחשובה לא פחות!

פיתוח יכולות קוגניטיביות

מחקרים מראים כי מוחות של אנשים דו לשוניים (בכל הגילאים) מתפתחים ומפתחים יכולות חשיבה ופתרון בעיות בצורה קלה יותר. דו לשוניים (וכמובן רב לשוניים) בעלי יכולת פתרון בעיות, יצירתיות והבנת וקליטת שפות  מתקדמות יותר מאשר חד לשוניים. 

ידיעה ושימוש בשפה נוספת לא רק נותן לכם את היתרונות הכל כך חשובים והכל כך ברורים לכולנו, אלא גם את היתרון הזה של התפתחות המוח! 

תהליך למידת אנגלית כבר מגיל צעיר יעזור לילד לקלוט את השפה יותר מהר, להבין אותה טוב יותר ואפילו להשתמש בה כבר מגיל צעיר, יכולת שתקל עליו מאד להשתלב בתחומים שונים בהמשך חייו.

כמו כן, ילדים שהופכים לתלמידים עם כניסתם לבית הספר, ככל שיתמידו בתהליך הלמידה שלהם כבר מגיל צעיר יאפשרו לעצמם להתקדם בקצב מהיר וברור יותר מחבריהם לספסל הלימודים (ואולי אפילו יגיעו לרמת דוברי האנגלית ללא כל קשר למגורים מחוץ לארץ).  

תבינו, כל מה שאנחנו מכירים מגיל צעיר הרבה פחות מפחיד אותנו כעת, והרבה פחות יפחיד אותנו בעתיד, אנו כבר רגילים אליו, מכירים אותו מזמן, אולי אפילו מנוסים בו מעט ובהחלט טובים בו הרבה יותר בין אם היו נתקלים בו פעם ראשונה באמצע החיים. כך בדיוק יקרה עם השפה האנגלית. 

קחו לדוגמה ילד ששומע אנגלית בבית וחשוף לשפה כבר מגיל 0 כאשר הוריו משוחחים בניהם ואף יחד איתו, לעומת ילד שהפעם הראשונה שהוא נתקל בשפה היא בכתה ב' כשמתחילים ללמוד אנגלית (סוף סוף!). 

אני בטוחה שאתם יכולים לתאר לעצמכם את ההרגשה שכל אחד מהילדים יחווה, מי יהיה רגוע ולא מאד יחשוש, מי עלול להיכנס ללחץ ואף להתנתק מהשיעור (ובכלל שלא נדבר על מצב של מבחנים!).

בקורס ספיזי4קידס אנחנו מתמקדים בהדרכת ההורים ולא בלימוד הילד. הרי מה יותר מבורך מהורה שיודע להנחות וללמד את הילד שלו? הרי ילדים מתחת לגילאים 6-7 לא ירצו ולא יהיו מסוגלים לשבת ללמוד. על כן, המצאנו שיטה בה אנו מדריכים אתכם, ההורים, כיצד להחדיר את השפה האנגלית בצורה נכונה ומשולבת בשגרת היומיום שלכם עם ילדיכם.

מה הדרך הנכונה לעשות זאת, איך לא תעמיסו, נענה לכם גם על שאלות ונשמע מכם את החוויות שלכם עם ילדיכם. 

הרי מה יותר מבורך מלתת לילד שלנו את המתנה הזו שנקראת השפה האנגלית כבר מגיל צעיר? להקל עליו בכל תחום חיים אפשרי? לאפשר לו קידום בקריירה והרגשת בטחון כשאנחנו לא לידו.

מעבר לזה, שזה גם מלמד אתכם! שתי ציפורים במכה, לא?

אני מזמינה אתכם הורים יקרים לחקור את אתר האינטרנט של הקורס ואף להצטרף אלינו! 

תזכרו, אנגלית היא מתנה מעולה בכל גיל. בכל תחום חיים. בכל איזור ובכל מדינה, לכל אדם. אנגלית היא מתנה מעולה וגם ענקית החל מגיל צעיר ולהמשך החיים. 

הרי אנחנו מנסים לעשות הכל כדי להקל על הילדים שלנו, לא? לחבק אותם ולתת להם את הקרקע היציבה והבטוחה ביותר להתקדם ממנה להמשך החיים, אז למה שלא ניתן להם היכולת של לתקשר בשפה האנגלית כבר מגיל צעיר? יהיה להם הרבה יותר קל לקלוט אותה, והרבה יותר קל בהמשך החיים. 

אני מאחלת לכולנו ולילדינו הצלחה ענקית בתהליך המטורף של למידת אנגלית מגיל צעיר, ואפילו אם נוכל לקרוא לזה רכישת אנגלית!

אהבתם את הכתבה, ספרו לחברים

חוברת הדרכה לתרגול ה- abc

חוברת הדרכה מהנה וצבעונית לתרגול אותיות ה- abc עבור הילדים, רק מורידים מדפיסים ומתחילים לתרגל.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
אנגלית לסטודנטים הוא מקצוע חשוב במהלך התואר הוא יעזור לכם לעבור את הלימודים בהצלחה יתרה ולהקנות לכם כלים משמעותיים בבחינות.

אנגלית לסטודנטים

אי אפשר להתעלם מהעובדה כי השפה האנגלית היא השפה החשובה והמשמעותית ביותר בעולם. ידיעת שפות חשובה, אך בלי בקיאות באנגלית תתקשו להתקדם בחייכם. זוהי אולי

5 טיפים לשנן מילים באנגלית מבלי לחרוק שיניים

איך לשנן מילים באנגלית?

למידת שפה חדשה היא אחת המשימות הקשות והמורכבות ביותר הניצבות לפניכם. לימודי אנגלית הם בגדר חובה, בטח אם בא לכם לפתוח לעצמכם אפיקי התקדמות נוספים.

הפרעת קשב וריכוז (ADHD) בלימודים

הפרעת קשב וריכוז (ADHD) בלימודים

הפרעת קשב וריכוז היא בעיה נפוצה איתה מתמודדים אחוזים לא מבוטלים מהאוכלוסייה. הנתונים מראים כי בין שבעה עד עשרה אחוזים מבני הנוער סובלים מהפרעות קשב

איך מעבירים הרצאה באנגלית?

איך מעבירים הרצאה באנגלית?

אין דבר יותר מרגש ומאתגר מאשר לעמוד מול קהל, ולהעביר הרצאה בנושא כזה או אחר. עליכם להראות בקיאות גבוהה, וידע נרחב בתחום עליו אתם הולכים

קבלו עכשיו הדרכת וידאו שתאפשר לכם לקבל כלים לשיפור האנגלית שלכם בחינם.