בגרות באנגלית

בגרות באנגלית

זה לא סוד שבגרות באנגלית היא אחד המבחנים החשובים ביותר שנצטרך לבצע במהלך החיים שלנו, בגרות זו פשוט קובעת ממש את העתיד שלנו במידה ונרצה להמשיך ללימודים אקדמיים או אם נרצה לעבוד מעבר לים.

החשיבות של השפה האנגלית פוגשת אותנו בחיי היום יום אם זה בבית הספר, בטלוויזה ואפילו בעסקים, כאשר נרצה לסגור עסקה גדולה חשוב שתהיה לנו אנגלית עסקית משובחת.

קודם כל תנו לי להרגיע אתכם ולהגיד שבגרות באנגלית היא לא מדע טילים וברגע שמתרגלים את השפה ומבינים לעמוק את הנושאים ואיך אפשר ללמוד הכל נהיה פשוט יותר.

לפני שנקפוץ לכל השיטות בואו נבין רגע לאיזה רמות מחולקת הבגרות באנגלית.

מדוע בגרות באנגלית כל כך חשובה?

השפה האנגלית נחשבת לשפה אוניברסלית, שפה בעלת חשיבות אשר כמעט בכל מקום בעולם לא נצליח להסתדר בלעדיה, עליית האינטרנט בחיינו והפיכת החיים שלנו לכפר גלובלי תרמו מאוד לחשיבות השפה וההבנה שלה, זוהי שפה שאנחנו חייבים לדעת ולהכיר לדבר אנגלית ולכתוב ברמה הגבוהה ביותר מהסיבה הפשוטה שהיא תלווה אותנו כל חיינו (אלא אם כן נסענו לאי בודד) בדיוק בגלל זה הבגרות היא כל כך חשובה.

בגרות באנגלית 3 יחידות

אנגלית 3 יחידות זוהי הרמה הבסיסית ביותר שממנה מתחילים כולם, היא מורכבת משאלונים פשוטים יחסית (A,B,C) הבחינה כוללת קטע שמיעה אחד ושני קטעים של הבנת הנקרא, בכל שנה תבצעו שאלון אחד, ככה שבכיתה י׳ב תהיה לכם אפשרות לבצע השלמות.

שאלוןהסבר
שאלון Aזמן המבחן 1:15 ומחולק – 70 נק׳ הבנת הנקרא 30 נק׳ פרק שמיעה
שאלון Bזמן המבחן 1:30 ומחולק – 2 קטעים של הבנת הנקרא
שאלון Cזמן המבחן 1:30 ומחולק – 70 נק׳ הבנת הנקרא 30 נק׳ פרק כתיבה וחיבור

בגרות באנגלית 4 יחידות

אז ניחשתם נכון בגרות 4 יחידות מורכבת משאלונים C, D, E זוהי הרמה הבינונית במבחן באנגלית, חוץ מהבנת הנקרא והבנת הנשמע תצטרכו לדעת כיצד לכתוב בצורה נכונה, דבר נוסף הוא שכאן אתם תלמדו על יצירה באנגלית ובמהלך הבגרות תבחנו עליה עם שאלות ייעודיות, חשוב שתכירו שזו הרמה המינימלית הנדרשת מכם כדי להתקבל למוסדות לימוד אקדמיים.

שאלוןהסבר
שאלון Cזמן המבחן 1:30 ומחולק – 70 נק׳ הבנת הנקרא 30 נק׳ פרק כתיבה וחיבור
שאלון Dזמן המבחן 1:30 ומחולק – 70 נק׳ הבנת הנקרא 30 נק׳ פרק כתיבה וחיבור
שאלון Eזמן המבחן 1:15 ומחולק – 70 נק׳ הבנת הנקרא 30 נק׳ פרק הבנת הנשמע

בגרות באנגלית 5 יחידות

בהמשך לשני היחידות הקודמות גם כאן אנחנו ממשיכים עם רמת הקושי שכבר עולה בהרבה עם שאלונים E,F,G כאן תצטרכו כבר לשלוט באנגלית ברמה הטובה ביותר היא דורשת מכם, הבנת הנקרא ברמה גבוהה וכן גם הבנת השנמע, כתיבת חיבור מפורט וניסוח במילים גבוהות הרבה יותר.

שאלוןהסבר
שאלון Eזמן המבחן 1:15 ומחולק – 70 נק׳ הבנת הנקרא 30 נק׳ פרק הבנת הנשמע
שאלון Fזמן המבחן 1:30 ומחולק – 60 נק׳ הבנת הנקרא 40 נק׳ פרק כתיבה וחיבור
שאלון Gזמן המבחן 1:45 ומחולק – 60 נק׳ הבנת הנקרא 40 נק׳ פרק כתיבה

טיפים להצלחה במבחני הבגרות

אז קודם כל חשוב שתכירו שהכל מתחיל בתרגול תרגול ועוד תרגול ברגע שתתרגלו מספיק יהיה לכם יותר פשוט לגשת לדברים ולהתחיל לפתור בעיות.

  • אנסינים – פתרון אנסינים היא דרך מעולה לצלוח את בחינות הבגרות היא משפרת באופן משמעותי את הקריאה שלכם באנגלית ומרחיבה את אוצר המילים.
  • אין כמו שמיעה – לשמוע אנגלית עוזרת מאוד להבנה שלה, אני חייב לציין שאצלי באופן אישי אוצר המילים התפתח מצפייה בהמון סרטים וניסיון להבין לשייך מילה לטקסט על המסך – חשוב לציין שבקרוב נצא עם אפליקציה ללימוד אנגלית דרך מוזיקה אז יש למה לצפות.
  • קריאה של ספרים – ספרים מעולם לא היו טובים יותר ומרחיבים את הדמיון אז למה לא לעשות את זה גם באנגלית, קודם כל זה מרחיב את אוצר המילים שלנו, עוזר לנו לקרוא יותר מהר ועוזרת בפיתוח מיומנות דקדוק.
  • פשוט לדבר אנגלית – פשוט דברו אנגלית בחיי היום יום שלכם, עוזר לתרגל את השפה עוזר בהבנת הנשמע, כל עוד יש לכם אפשרות לדבר באנגלית פשוט דברו, עם חברים, משפחה ובעבודה.

שאלות נפוצות

אהבתם את הכתבה, ספרו לחברים
מה למדנו בשיעור זה
כתבות נוספות

יתרונות ללמוד אנגלית

לימוד שפה חדשה הוא תמיד רעיון מצוין. זה מספק לך יתרונות מדהימים שמגיעים עם הגיבוי של המדע! אחת השפות השימושיות ביותר ללימוד היא אנגלית. 1.5

קבלו עכשיו הדרכת וידאו שתאפשר לכם לקבל כלים לשיפור האנגלית שלכם בחינם.