קורס אנגלית למתקדמים – מה חשוב שנדע ונכיר לפני שאנחנו מתחילים

קורס אנגלית למתקדמים – מה חשוב שנדע ונכיר לפני שאנחנו מתחילים

קורסי אנגלית למתקדמים יכולים להתמחות באינספור תחומים שונים. אך באיזה תחום אתם מעוניינים להתמחות? איזו נישה אתם מעוניינים לשפר באנגלית שלכם? מה אתם ממש רוצים להתמקצע בו? לפני שאתם נרשמים לקורס אנגלית למתקדמים, עליכם לקחת מספר דברים בחשבון.

מה עליי לוודא עם עצמי לפני שאני מתחיל כל קורס אנגלית למתקדמים

הדבר הראשון שעליכם לוודא לפני שאתם נרשמים לקורס אנגלית הוא שיש לכם את הרצון לאתגר את עצמכם. קורס אנגלית למתקדמים לא משתווה כלל לקורס אנגלית למתחילים. החומר שונה, כמות הזמן וההשקעה הם אחרים והתחומים הם לגמרי עולם אחר. לכן, עליכם לא רק לרצות לדעת אנגלית ממש טוב, אלא גם ממש לרצות את האתגר שאתם מציבים בפני עצמכם.

אל תקבילו אתגר לקושי. קושי היא מילה בדרך כלל מילה עם מובן שלילי שבהכרח לא מתארת את החוויה של האתגר! "בחוויה קשה" אנחנו לא נחווה תחושת סיפוק, חיוך ואפילו נעימות אחריה. חוויה קשה היא חוויה שאנחנו בדרך כלל לא רוצים לעבור, אבל עוברים כי אין ברירה. 

לעומת זאת, אתגר הוא תחת הקטגוריה "חוויה טובה"! כשאצליח לעבור את האתגר שאני מציב בפני עצמי, אני ארגיש תחושת סיפוק, תחושה טובה, אפילו אעלה חיוך קטן. אתגר הוא חוויה שאני רוצה לעבור, ולא שאני צריך לעבור. 

הבדל קטן שמשנה את הכל!

אז אחרי שאתם מוודאים שיש בכם את הרצון לחוות ולעבור את האתגר שהצבתם לעצמכם, עליכם לוודא מספר נוסף של דברים.

ברחבי האינטרנט נמצא כל דבר. ממידע על מתכונים, תסמיני מחלות ועד להיסטוריה של דמויות ממלחמת העולם השנייה! אבל איך אני יודע בדיוק מה לחפש? הרי הכותרת שרובנו כותבים בגוגל היא כללית למדי כמו "קורסי אנגלית למתקדמים". אבל איך תבדילו ותאתרו את הקורס שמתאים לכם?

אתם תמצאו אינספור קורסים שאפילו בינם לבין עצמם שונים! חלק יתמקדו במבטא, האחרים באנגלית אקדמית, כתיבה ספרותית – מה לא? היום, אפשר למצוא ה-כ-ל באינטרנט.

אז לפני שאתם מחליטים שזהו הקורס שמתאים לכם, כי הוא היה אחד מבין הראשונים בעמוד החיפוש בגוגל, עליכם לוודא שהוא באמת מכיל את התחום והעומק שאתם מחפשים.

נוסף על כך, אתם חייבים לבדוק שעלות ומשך הקורס, הדרישות מכם בקורס ותוכנית הקורס (הסילבוס) מתאימים לכם ולמה שאתם מחפשים. כמו כן, יש לוודא שיש מי שיענה לכם על שאלות באופן שוטף, ושהם ברמה גבוהה מספיק לענות לתלמידי אנגלית מתקדמים. גם, הייתי מציעה לכם לבקש שיעור ניסיון במידה וקיים. שיעור ניסיון יעזור לכם להבין אם הרמה של הקורס, התוכנית, הסגנון וצורת הלמידה ואם הם מתאימים לכם.

אילו נקודות אני צריך לקחת בחשבון לפני שאני רוכש כל קורס

אתם צריכים לקחת בחשבון מספר נקודות חשובות מאד לכל קורס אנגלית למתקדמים, כאלו שמאד יקלו עליכם אם הקורס אותו בחרתם יכיל אותן. 

קודם כל, לווי חי. לא, לא חייב לווי חי, אישי ומותאם לכל תלמיד על ידי מורה. הכוונה בליווי חי הוא שיש לווי של מורים לאנגלית ברמה גבוהה (אפילו ברמת שפת אם! בכל זאת, קורס אנגלית למתקדמים) שיספק לכם מענה על שאלות, תהיות, טכניקות וכל מה שרק יעלה לכם לראש! אם הגעתם לשלב שאתם רוצים ללמוד אנגלית מתקדמת, השאלות שלכם יהיו ברמה גבוהה הרבה יותר מאנגלית בסיסית, ולכן עליכם לוודא שראשית יש מענה בכלל, ושנית שיש מענה מתאים ברמה גבוהה.

בנוסף, חשוב שצורת הלימוד תהיה מהנה. כן, אתם יכולים ללמוד אנגלית בצורה רגילה, נחמדה, לשנן חוקים, לשלב טכניקות למידה וכדומה… אבל למה להתאמץ כל כך עד כדי לשבור את הראש? כשאפשר פשוט להפוך את התהליך להרבה יותר מהנה, כזה שגם ישפיע על חווית הלמידה שלכם לטובה. 

לכן, עליכם לוודא שחווית הלימוד תהיה לכם טובה ומשמעותית! אם הלמידה נעזרת בקריאה מרובה של ספרים ומאמרים? האם זה מתאים ומהנה בשבילכם?

אם הלמידה נעזרת בהקשבה לשירים וצפייה בתוכניות טלוויזיה? האם זה מתאים ומהנה בשבילכם?

אם הלמידה נעזרת בתרגול טלפוני מול דובר אנגלית שפת אם? האם זה מתאים ומהנה בשבילכם?

בואו ניקח לדוגמה, אדם שאוהב מאד להקשיב לשירים… הוא אוהב לשיר, הוא אוהב את הקצב, הוא אוהב את האתגר של ללמוד את ה"ראפ" בשיר…  והוא החליט ישר בלי בכלל להפעיל שיקול דעת לקנות קורס אנגלית למתקדמים… אך הקורס שהוא רכש מתמקד בלמידה דרך קריאת מאמרים? כנראה שהשילוב בניהם לא יהיה השילוב המנצח.

ברגע שבו הקורס יתאים לכם מספיק כדי שתיווצר חווית למידה מהנה, כבר אז יהיה לכם את המפתח הראשון להצלחה בכיסכם.

נוסף על כך, עליכם לוודא כי קיים תרגול, ואם כן אז איך הוא מתבצע? האם התרגול מתאים לכם? כי הרי יש המון צורות שונות של תרגול! אפשר לתרגל בכתב, לכתוב חיבורים על חיבורים… אפשר לתרגל בעל פה, שיחות של שעות על גבי שעות… אפשר לתרגל באופן כזה שישלב את השגרה היומיומית שלכם ואת המשימות ביחד… בואו נודה בזה – אי אפשר להתחבר לכל צורות התרגול הקיימות, יש צורות יצירתיות ויצירתיות פחות. על כן, גםצורתהתרגול צריכהלהתאיםלכם

מה ההבדלים בין קורס אנגלית למתחילים לקורס אנגלית למתקדמים

אז ככה, קורס אנגלית למתחילים מתמקדים בדרך כלל בדיבור נכון, שימוש נכון בזמנים הבסיסיים והשונים באנגלית, חוקי הדקדוק הבסיסיים, מעבר המכשול שעוצר את התלמיד מלדבר אנגלית בביטחון, אוצר מילים בסיסי ונפוץ בשפה האנגלית ועוד. 

לעומת זאת, בקורס אנגלית למתקדמים מתמקדים בנושאים שונים כגון כתיבה אקדמאית, ספרותית, העשרת אוצר המילים מעבר למילים הנפוצות ביותר בשפה, שימוש נכון בזמנים המתקדמים (גם בזמנים עצמם יש רמות אתגר והבנה שונות מאחת לשניה), חקר השפה וחוקיה, מבטא ועוד.

מי מבין השניים נראה לכם יותר מתאים בשבילכם? 

חשוב לזכור: הרמה בין הקורסים שונה משמעותית כמו כן גם השפה, הביטויים, הדרישות והציפיות מכם!

בקורס אנגלית למתחילים ידרשו פחות מתלמיד ברמת מתחיל, ברמה נמוכה ובסיסית יותר, בצורה רחבה ופשוטה יותר, עם המון סבלנות.

כנגד זה, בקורס אנגלית למתקדמים ידרשו יותר מתלמיד ברמת מתקדם, ברמה גבוהה ומורכבת יותר, בצורה לפעמים מצומצמת יותר על מנת שיסיק לבד כי הוא יכול… ולפעמים (לא תמיד!) עם פחות סבלנות לאינספור שאלות.

יכול להיות שעכשיו מעט התבלבלתם ואתם לא בטוחים בדיוק מהי הרמה שלכם לאנגלית – וזה בסדר! זה אומר שאתם באמת מתעמקים ומנסים להבין את עצמכם! אם אתם עדיין מבולבלים גם עכשיו כשכבר הגענו לסוף הכתבה, אני מזמינה אתכם לקרוא את הכתבה "קורס אנגלית למתחילים" כדי להרחיב את ההבנה וההשקפה שלכם על קורסי האנגלית השונים. בעזרת הרחבת הידע שלכם תוכלו לעזור לעצמכם לעשות סדר בראש. 

לסיכום, בכתבה הזו, קיבצתי לכם מספר נקודות חשובות שעליכם לקחת בחשבון לפני בחירת הקורס אנגלית למתקדמים הרלוונטי והנכון בשבילכם. הפנימו והשתמשו בנקודות האלו! הן סופר חשובות על מנת כדי שתוכלו להגיע לתוצאה הכי טובה בסוף התהליך!

אהבתם את הכתבה, ספרו לחברים
מה למדנו בשיעור זה
כתבות נוספות

מזלות באנגלית

רוצים ללמוד איך לבטא את כל המזלות באנגלית ובעברית להבין את הסימנים ומה התאריכים, הטבלה למטה היא בדיוק עבורכם, תהנו.

ימות השבוע באנגלית

בטבלה למטה תוכלו לתרגל את ימי השבוע באנגלית לפי הסדר מראשון עד שבת כולל ימים וחודשים באנגלית. מילים באנגלית תרגום לעברית Sunday יום ראשון Monday

קבלו עכשיו הדרכת וידאו שתאפשר לכם לקבל כלים לשיפור האנגלית שלכם בחינם.