כיצד ללמד בהצלחה אנגלית אחד על אחד

כיצד ללמד בהצלחה אנגלית אחד על אחד

בין אם אתה מחפש להגדיל את המשכורת שלך או רוצה לעבור ללוח הזמנים של הוראה גמיש יותר, אולי אתה שוקל להיות מורה פרטי אנגלית. שיעורים פרטיים יכולים להיות חוויה מתגמלת ביותר. בואו הבין ביחד את היתרונות והחסרונות של הפיכתך למורה פרטי ולגלות כיצד להתחיל.

לפני שאתה מתחיל בכלל, חשוב לודא שהתפקיד הזה הכן מתאים לך. שקול את היתרונות והחסרונות של התפקיד כדי להחליט אם האחריות הנוספת של הוראה פרטית היא משהו שאתה מוכן לקחת על עצמך.

יתרונות בלהיות מורה פרטי לאנגלית

ישנם יתרונות רבים בשיעורי אנגלית פרטיים. עבור רבים, שיעורים אלו כוללים את הגמישות, הניסיון והרווחים שהעבודה זו.

גְמִישׁוּת
הוראה אחד על אחד מכל סוג בנויה סביב לוח הזמנים שלך. בין אם הדרכה היא העבודה היחידה שלך או יותר הכנסה צדדית, השיעורים מועברים בזמן שלך.

ניסיון
עצם האופי של שיעורים פרטיים מחייב אותך להתאים את ההוראה לצרכי התלמידים. הניסיון שתקבל שונה עבור תלמיד בודד – ניצול מתמיד של סגנונות למידה ואינטליגנציות – הוא בעל ערך רב ותשפר את התרגול שלך.

רווחים
מובן מאליו שתרוויח יותר כסף אם תתחיל לעבוד יותר, אבל כמה מורים במשרה מלאה אפילו מרוויחים כמו מורים בזמן שהם עובדים פחות שעות. ישנם משתנים רבים המעורבים אך שיעורים פרטיים הם יחסית משתלמים.

חסרונות בללמד אנגלית באופן פרטי

להדרכה יש גם חסרונות. בין אלה ניתן למנות את הנסיעות, חוסר היציבות והאי-חיזוי שמגיעים עם שיעורים פרטיים.

נסיעות
לרוב המורים יש מספר לקוחות. תלוי איפה אתה גר ומה אתה מלמד, הלקוחות שלך יכולים להיות מאוד מפוזרים. מורים רבים מבלים הרבה זמן בנסיעות אל בתי התלמידים. אם זו בעיה, ייתכן שהשיעורים אינם מתאימים לך.

חוסר יציבות
עבודת הדרכה יורדת ועולה. לא תמיד יהיה לך זרם קבוע של עבודות, במיוחד כשאתה מתחיל. אם אתה מסתמך על הכנסה יציבה או על לוח זמנים קבוע, כנראה שלא כדאי לך להמשיך בהוראה פרטית.

בלתי צפוי
בסיס לקוחות מגוון מגיע עם אי-חיזוי. תלמידים מתבטלים, התוכניות משתנות, ואתה צריך להכיל את התלמידים שלך ואת משפחותיהם לעתים קרובות כשאתה מורה על מנת לשמור עליהם כלקוחות. תפקיד זה אינו מיועד למי שלא מסתגל היטב לשינויים.

תחילת עבודה בהדרכה

אם שקלת את היתרונות והחסרונות של תפקיד זה ואתה בטוח שאתה רוצה להיות מורה פרטי לאנגלית, אתה יכול להתחיל להתכונן לתלמידים הראשונים שלך.

תצטרך להבין מה כל אחד מהלקוחות שלך דורש על מנת לעצב הוראה פרודוקטיבית העונה על הצרכים שלהם – הדרך הטובה ביותר להתחיל היא על ידי ביצוע ניתוח צרכים. משם, תוצאות הניתוחים שלך יעזרו לך לתכנן שיעורים.

כיצד לבצע ניתוח צרכים
ניתוח צרכים יכול להיות רשמי או לא פורמלי ככל שתרצו. בכל אופן שתבחר להעריך את התלמידים שלך, זכור כי

 • א) לכל אחד מהתלמידים שלך יהיו צרכים שונים מאוד
 • ב) ייתכן שהתלמידים שלך לא יוכלו לומר לך מה הם צריכים. התפקיד שלך הוא לגלות מה הלקוחות שלך מקווים להפיק מהשיעורים גם כשהם לא יכולים להשמיע זאת בעצמם ואיזו רמת ניסיון יש להם באנגלית האם הם צריכים רמת אנגלית למתחילים או אולי אנגלית מתקדמת יותר.

עליך להתחיל את ניתוחי הצרכים שלך עם השאלון הזה כדי לקבוע עד כמה לתלמידים שלך נוח עם השפה. חלקם למדו אנגלית רבות בעבר וכבר מתקרבים לדבר אנגלית שוטפת בעוד שאחרים עשויים רק להתחיל. ההוראה האישית שלך צריכה להמשיך בכל מקום שבו תלמידיך הפסיקו.

לאחר ניהול השאלון, בצע את השלבים הבאים כדי לסיים את ניתוח הצרכים שלך

 1. לנהל שיחה באנגלית. התחמם איתם עם שיחה סתמית. נסו לדבר אנגלית סטנדרטית ככל האפשר (למשל הימנעו משפה מקומית, סלנג וכו') כדי להתחיל ולאחר מכן לעבור לסגנון של התלמידים כשהם מתחילים לדבר.
 2. שאל מדוע הוא מחפש לשפר את האנגלית שלו. השתמש במניעים של הלקוחות שלך כדי לכוון את ההוראה שלך. עבודה ונסיעות הן סיבות נפוצות לשיפור מיומנויות האנגלית. אם התלמיד אינו מסוגל להביע את מטרותיו, הציעו הצעות. עודדו את הלקוחות שלכם לספק כמה שיותר פרטים עבור התשובה הזו.
 3. שאל אותו על החוויה שלו עם השפה אנגלית. האם התלמיד למד שיעורי אנגלית במשך שנים? או הוא אולי לא שיעורים בכלל? האם הם גדלו בבית שדיבר רק אנגלית בסיסית והם מקווים לפתח משהו קרוב יותר לאנגלית מדוברת? אם הם עברו אי פעם מבחני אנגלית, נסה להשיג כמה שיותר מידע.
 4. תן תרגיל קצר בהבנת הנקרא. דיבור וקריאה באנגלית הן שתי משימות שונות מאוד – גלה באיזו מידה התלמידים שלך יכולים לעשות את שניהם. תן להם תרגיל קריאה והקשבה קצר כדי להעריך את הבנת הנקרא שלהם.
 5. ניהול משימת כתיבה. אינך צריך לתת לתלמיד משימה זו באופן מידי אם הוא מפגין כישורי אנגלית מוגבלים מאוד – המטרה הראשונה שלך עבורו הוא לפתח את האנגלית המדוברת שלו.
 6. אסוף תוצאות. אסוף את הנתונים מכל המבדקים שהזכרתי למעלה לסיכום מקיף של יכולותיו של כל תלמיד ותלמיד.

עיצוב מטרות למידה

השתמש בתוצאות של ניתוחי הצרכים שלך כדי לקבוע יעדי למידה עבור התלמידים שלך. באופן כללי, לכל שיעור צריכה להיות מטרת למידה או שתיים. שתף את המטרות האלה עם התלמידים שלך לפני שתתחיל להפוך כל מפגש למטרה. היה מפורט וספציפי בעת כתיבת מטרות אלו. להלן כמה דוגמאות למטרות לימוד אחד לאחד בשיעור אנגלית.

בסוף שיעור זה, התלמיד יוכל:

 • זהה נכון את נושא המשפט הנאמר או הכתוב.
 • הפגינו קשר עין, אינטונציה נכונה, קצב מתאים וביטחון עצמי בעת ההצגה.
 • נתח את השפה לשימוש נכון ובצע תיקונים לפי הצורך.
 • להפגין מיומנות בדיבור אנגלית לא רשמית בהקשר של קניות במכולת.

ככל שמטרות הלמידה שלך מדויקות יותר, כך גדל הסיכוי שהתלמידים שלך יגיעו אליהם. מטרות למידה חזקות עוזרות לתלמידים שלך לתקשר את מה שהם לומדים ועוזרות לך לשמור על ההוראה שלך מותאמת ליעדים ארוכי טווח.

תכנון למידה
כשמטרות הלמידה שלך מתאפיינות, אתה יכול לבחור פעילויות ותרגילים מרתקים עבור התלמידים שלך לתרגל כדי להגיע אליהם.

מגוון הפעילויות לבחירה כאשר עובדים אחד על אחד עם תלמיד הוא אינסופי. למד על תחומי העניין של התלמידים שלך ונצל את זה במהלך השיעור הפרטי. אם זה לא עובד, פשוט נסה משהו אחר.

אהבתם את הכתבה, ספרו לחברים
מה למדנו בשיעור זה
כתבות נוספות

יתרונות ללמוד אנגלית

לימוד שפה חדשה הוא תמיד רעיון מצוין. זה מספק לך יתרונות מדהימים שמגיעים עם הגיבוי של המדע! אחת השפות השימושיות ביותר ללימוד היא אנגלית. 1.5

איך לשפר את אנגלית

איך אני יכול לשפר את האנגלית שלי? זוהי שאלה שאני מקבל המון בימים האלה, הרבה אנשים מרגישים שהם הגיעו לתחושת מיצוי בשפה ואין להם יותר

קבלו עכשיו הדרכת וידאו שתאפשר לכם לקבל כלים לשיפור האנגלית שלכם בחינם.