איך לכתוב קורות חיים באנגלית

חשבתם לעצמכם שכתיבת קורות חיים בעברית היא משימה קשה? ככל הנראה שלא יצא לכם לנסות עדיין לכתוב קורות חיים באנגלית. מכיוון שלא מדובר על שפת האם שלכם, הכתיבה הופך להיות מורכבת בהרבה. עם זאת יהיה עליכם להשלים את כתיבת קורות החיים, כך שתוכלו להגיש מועמדות למשרות שונות. לא תמיד קורות חיים בעברית יהיו מספקים, בטח אם אתם מתמודדים על תפקידים מעבר לים. אז מה אתם צריכים לדעת על כתיבה של קורות חיים בשפה האנגלית? הכנו לכם את המדריך המלא שמרכז בתוכו את כל מה שחובה לדעת. כך אתם תוכלו להיות בטוחים כי לא רק שתצלחו את המשימה, גם תעמדו בציפיות שלכם. תוכלו לכתוב קורות חיים שיפתחו בפניכם דלתות שעד כה היו סגורות. גם אם אינכם הולכים להשתמש בקורות החיים האלה, טוב שהם יהיו בהישג יד לכל מקרה.

אפשר לתרגם את קורות החיים בעברית לאנגלית?

יש כאלה שחושבים כי כתיבת קורות חיים בשפה שונה זוהי לא חייבת להיות משימה מסובכת. הרי אפשר לקחת את קורות החיים בעברית, ופשוט להפוך אותם לכאלה שכתובים בעברית. אך עליכם לקחת בחשבון כי לקורות החיים שתגישו באנגלית יש סטנדרטים שונים. הנראות של קורות חיים בשפה אחרת תהיה שונה בהשוואה לקורות החיים בשפה העברית. כך שגם אם מדובר על רצון הגיוני, הוא לא בהכרח יספק את המטרות שלכם. כדי שתצליחו לכבוש את המטרות יהיה עליכם לדאוג לכתוב קורות חיים באנגלית. כאלה שנכתבו מתוך כוונת תחילה בשפה האנגלית, כך שהם יספקו בדיוק את השאיפות מבחינתכם. 

מדוע שאצטרך קורות חיים בשפה האנגלית?

בעולם של היום הגבולות כבר לא קיימים, כך שמרחב האפשרויות מתעצם בפניכם. עובדים רבים עובדים מהבית, מה שמאפשר להם לעבוד בחברות שונות מעבר לים. כל זאת מבלי שהם צריכים לעבור למדינה אחרת או לשנות את התוכניות שלהם. קורות חיים באנגלית יהיו קורות חיים שאותם תוכלו להגיש למשרות מעבר לים. מעבר לכך המון חברות בין לאומיות פועלות בארץ, ומחפשות עובדים ישראליים. קורות חיים בשפה האנגלית יוכיחו לאותה חברה כי אתם מגיעים מוכנים לעבודה בחברה. אותן חברות מן הסתם יידרשו מכם לשלוט באנגלית בצורה טובה, לכן הציפייה היא שלא תגישו קורות חיים בעברית. תמיד טוב שיהיה לכם בהישג יד קורות חיים בשפה האנגלית שאותם תוכלו להגיש לכל מיני משרות אטרקטיביות שונות.

האם אתם חייבים לכתוב את קורות החיים בעצמכם?

כתיבת קורות חיים היא משימה מורכבת, וזה לא משנה באיזה שפה תכתבו אותם. לפיכך כתיבת קורות חיים באנגלית אינכם מחויבים לעשות בעצמכם, תוכלו לפנות לחברה חיצונית. אותה חברה תדאג לקחת מכם את האינפורמציה הרצויה לכתיבת קורות החיים. כך שבסוף תוכלו לקבל מוצר מוגמר שיהיה תואם לדרישות שלכם. אך למרות זאת חובה עליכם להבין כי ישנה אחריות לשקף בצורה אמיתית את שליטתכם באנגלית. אל תנסו לעגל פינות, כי בסוף זה עלול להעמיד אתכם בסיטואציה לא נעימה. אחרי שתשלחו קורות חיים בשפה האנגלית, יהיה עליכם לעבור ראיון עבודה באנגלית. מה שאומר ששם לא תוכלו לפנות לחברה חיצונית שתעזור לכם לעבור אותו בהצלחה. אחרי שתקראו את הטיפים השונים יכול להיות שתצליחו לכתוב קורות חיים באנגלית לגמרי לבד.

איך לכתוב קורות חיים באנגלית?

אם שאלתם את עצמכם איך לכתוב קורות חיים באנגלית? החלטנו להביא לכם כמה טיפים חשובים שיאפשרו לכם לצלוח את המשימה לגמרי לבד. גם אם אינכם מכירים את כל הטכניקות הקיימות, תוכלו לכתוב את קורות החיים באופן עצמאי. במקרה שבו יתעורר קושי מסוים תוכלו לפנות לחברות מקצועיות שמספקות שירותי כתיבת קורות חיים באנגלית.

  • התאימו את קורות החיים לחברה שאליה הם מיועדים. המטרה שלכם תהיה לקלוע בול לדרישות השונות שאותן החברה דורשת. הרי לכל חברה יהיו את הדרישות שלה, ולכל תפקיד יהיו את הסטנדרטים שלו. המטרה היא שקורות החיים יהיו כאלה שקולעים בול לכל פרמטר שקיים.
  • קורות החיים אמורים להעביר מידע טכני, אך בו בזמן גם קצת מידע אישי עליכם. מוטב כי מי שיקרא את המסמך יכיר אתכם בצורה טובה יותר. כך תוכלו להגדיל את הסיכויים שלכם להתקבל לכל מיני תפקידים שונים שהביקוש לאותם תפקידים גבוה.
  • תעבדו על הניסוחים שלכם בשפה האנגלית כדי שהם יהיו כאלה שיביאו אתכם למקום הרצוי. הרי כל ניסוח בעייתי בתוך הקורות חיים עצמם עלול להעמיד אתכם בבעיה. תזכרו כי מי שקורא את אותם קורות חיים, ככל הנראה שולט היטב בשפה האנגלית על כל רבדיה. 
  • קורות חיים באנגלית יהיו שונים מקורות חיים בעברית. המבנה של קורות החיים צריך להיות מבנה שתואם למדינה שאליה הם מיועדים. לכן תבחנו היטב למי אתם שולחים את קורות החיים כך שהם יהיו אידיאליים. כתיבת קורות חיים מחייבת אתכם תמיד לעשות התאמות שונות.

אחרי שליחת קורות החיים מגיע ראיון העבודה

שליחת קורות החיים זה שלב מהותי בדרך לקבל התפקיד הנשחק. עם זאת לאחר שיקראו את קורות החיים שלכם יזמנו אתכם לראיון עבודה. ראיון עבודה באנגלית ידרוש מכם לשלוט בשפה גם בדיבור, ולא רק בכתב. הרי יש כאלה שנעזרים בכל מיני תוכנות שונות לכתוב באנגלית על פי הסטנדרטים השונים. במהלך ראיון עבודה באנגלית לא יהיו לכם עזרים או כל מיני שפנים שונים שתוכלו להוציא מהכובע. יהיה עליכם להכיר את השפה האנגלית על בוריה, ולדעת לענות בצורה טובה ועניינית. לפני שאתם מורידים את האפשרות הזאת מהפרק, יהיה עליכם לדעת כי יש טיפים גם לראיון עבודה בשפה האנגלית. אחרי שהבנתם איך לכתוב קורות חיים באנגלית, כעת הגיע השלב לצלוח ראיון עבודה באנגלית.

קורסים נוספים שלנו

מגוון רחב של שיעורי אנגלית למתחילים שיעזרו לכם כבר מהרגע הראשון ללמוד את הבסיס ולהפסיק לגמגם כאשר אתם רוצים לדבר.

אין גיל להתחיל ללמוד אנגלית, גם בגיל מאוחר, השיטה של ספיזי עובדת בצורה מיוחדת ככה שהיא מותאמת לגל גיל ולכל רמה.

לימודי אנגלית למתקדמים, לאלו מכם שרוצים להזניק את הקרייה, להתפתח בעבודה ולשדרג את חווית האנגלית שלכם לרמה חדשה.

התוכנית שתעזור לך לקבל פטור\הקלות באנגלית, בלי לשנן אלפי מילים בבאסה ובלי לשרוף מלא כסף על מועדי ב' וקורסים נוספים שרק יעמיסו עליך בתקופת הלימודים.

מעוניינים לקבל מידע נוסף?