לימודי אנגלית לילדים – כל שאתם צריכים לדעת!

בתור הורים, אנו מודעים לחשיבות הרבה של השפה האנגלית לחיינו. ישנם אנשים מבוגרים רבים שלומדים אנגלית, למרות שהם מרגישים שזה נעשה באיחור. אך מה לגבי הילדים? הם בשלב הראשון לא מבינים לעומק את חשיבות השפה האנגלית. מבחינתכם ללמוד אנגלית זה חלק מהמשימות המוטלות עליהם בבית הספר. רק חלק קטן מהם מבין לעומק עד כמה חשוב להשקיע בשיעורי אנגלית ולהכיר את השפה מבסיסה. לימודי אנגלית לילדים זה דבר לא קל, בטח אם הילדים מתקשים להכיר שפה נוספת. אנו כאן על מנת להסביר לכם כיצד תוכלו לעשות זאת בצורה טובה ואפקטיבית. אומנם כל ילד הוא עולם שלם בפני עצמו, אך יש כמה דרכים יעילות שהוכיחו את עצמן כאפקטיביות. בא לכם להבין איך תוכלו ללמד את ילדכם אנגלית? כל מה שיהיה עליכם לעשות זה לקרוא את המדריך הבא.

מדוע חשוב ללמוד אנגלית בגיל צעיר?

נדגיש ונאמר כי ניתן ללמוד אנגלית בכל גיל, אך ישנה חשיבות ללמידת אנגלית בגיל צעיר. לימודי אנגלית לילדים יעילים בהרבה בהשוואה ללימודי אנגלית למבוגרים. בעוד מבוגרים מתקשים לקלוט שפה חדשה, אצל ילדים היכולת תהיה גבוהה פי כמה. בו בזמן ילדים שילמדו אנגלית בגיל צעיר יגיעו עם ביטחון לבית הספר ולבגרויות בעתיד. בעוד ככל שמתחילים ללמד אותם בגיל מתקדם, כך הביטחון העצמי יהיה מעט נמוך. הביאו את עצמכם למצב בו אתם מאפשרים לילדיכם להוציא את המירב. אין סיבה שילדים לא ילמדו אנגלית כל עוד אפשר לעשות זאת בצורה יעילה. 

הסבירו לילדים את החשיבות

אם ילדכם מספיק בוגרים תוכלו להסביר להם את חשיבות השפה האנגלית לחיינו. לימודי אנגלית לילדים מבלי להסביר את חשיבות השפה זה לא בהכרח יהיה אפקטיבי. הילדים הבוגרים יבינו כי הם יכולים לצאת מרווחים מכך שהם לומדים וחוקרים את השפה. אפילו אם קשה להם בשלב כזה או אחר, הם תמיד יזכרו את הסיבה שבגללה הם עושים זאת. אל תחכו שהמורים בבית הספר יסבירו את החשיבות או שהילדים יגלו על החשיבות בעצמם. תהיו אלה שמתווים להם את הדרך ומסבירים להם את החשיבות של למידת השפה.

תהיו מודל לחיקוי עבורם

ביקשתם מילדכם לדבר אתכם רק בשפה האנגלית? תזכרו כי הם רואים אתכם בתור מודל לחיקוי. לכן מה שאנו מציעים לכם לעשות זה להיות אלה המשמשים להם דוגמה. תוכלו לדבר גם באנגלית, כל עוד אתם נמצאים בקרבתם והם מקשיבים לכם. בו בזמן תוכלו להיות אלה המייעצים להם איך לבצע את הלמידה בצורה טובה ונכונה להם. אל תיתנו להם להתמודד עם הלמידה לבד, הרי בסוף הם צריכים אתכם מאחוריהם. ברגע שתהיו מודל נכון ואפקטיבי, תראו כיצד הילדים לומדים בצורה טובה ורציפה. אם אינכם יודעים אנגלית תוכלו ללמוד יחד עם ילדכם כחוויה משותפת.

תחפשו משחקים באנגלית

ילדים אוהבים לשחק במשחקים, בטח אם מדובר על משחקים באינטרנט. לימודי אנגלית לילדים אונליין יכול לבוא לידיי ביטוי במשחקים מקוונים. לכל ילד יכול להתאים משחק אחר, כזה שהוא מתאים לו ונכון עבורו. אחרי שהילד ישחק במשחק הוא יעשיר את ההיכרות עם השפה מבלי שהוא מודע לכך. אינכם מחויבים להגיד לילדכם כי מדובר על דרך בה הם לומדים את השפה האנגלית. ישנם ילדים שמכירים מילים מסוימות באנגלית רק בגלל שהם שיחקו במשחקים מסוימים. כיום ישנה רשימה ארוכה של משחקים בהם ניתן לשחק ואותם אפשר לבחור. בכל פעם שילדכם משחק במשחק תדאגו שהכיתוב בו יהיה כיתוב באנגלית. 

תפנו למורים פרטיים לאנגלית

בא לכם להעשיר את עולמם של ילדכם? תוכלו לפנות למורים פרטיים לאנגלית שילמדו אותם את השפה. חשוב לבדוק כי מדובר על מורים פרטיים שיודעים איך ללמד אנגלית לילדים. לימודי אנגלית לילדים צריכים להיות מותאמים עבורם. השיעורים צריכים להיות מעניינים ומרתקים עבורם, אחרת יהיה קל מאוד לאבד אותם. ברגע שהמורים הפרטיים עושים את העבודה בצורה טובה, האפקטיביות של השיעורים תהיה משמעותית. הילדים יוכלו ללמוד הרבה מעבר למה שהם היו לומדים בכיתה או בכל מקום אחר. כמובן השיעורים הפרטיים צריכים להיעשות בהלימה עם החומר שנלמד בכיתה עצמה. 

תתחילו לדבר בבית באנגלית

בא לכם שילדכם ילמדו אנגלית בצורה טובה ומהירה? יהיה עליכם להתחיל לדבר איתם בבית באנגלית. אם השיחות בבית יהיו בשפה האנגלית, תוכלו לראות את הילדים מתאמצים ומשתדלים. בתוך שבועות ספורים ניתן יהיה לראות את הילדים לומדים מילים חדשות ומנסים לחפש מילים נוספות ללמוד. ברגע שהילדים יהיו מחויבים לדבר אנגלית בבית, יהיה ניתן לראות את ההשתדלות שלהם ללמוד. כאשר אנשים נמצאים עם הגב אל הקיר, הם מחויבים להתאמץ על מנת ללמוד. הילדים מבחינתם ידברו באנגלית כדרך אגב, ולכן הם לא יעבדו קשה על מנת ללמוד את השפה. בשלב מסוים תוכלו לראות שיפור ניכר, כזה שלא דמיינתם שיכול לקרות.

קורס אנגלית לילדים

לילדים אין חשק ללמוד עם מורה פרטי? הם עסוקים עד מעל הראש עם חוגים וכל מיני עיסוקים נוספים? קורס אנגלית אונליין עבור ילדים יפתור את כל הבעיות הללו. קורס אנגלית לילדים יכול לספק לילדכם את הידע הנדרש מהם. לימודי אנגלית לילדים אונליין יכולים להשתלב בכל שגרת חיים, גם לילדים שעסוקים עד מאוד. בו בזמן הלימודים יהיו לימודים המותאמים לילדים, כאלה שגם אמורים לעניין אותם. הרי המשימה הקשה באמת תהיה להשאיר את הילדים מרוכזים לכל אורך השיעור. אך אם בוחרים את הקורס הנכון יהיה ניתן לעשות זאת בצורה יעילה. תזכרו כי השיעור תמיד יהיה מוקלט והילדים יכולים לצפות בו פעם נוספת במידת הצורך. 

3 סיבות ללמוד אנגלית כבר מגיל צעיר

1. לא מפחדים לעשות טעויות – כמו בכל נושא שאפשר ללמוד ולהשתפר בו בחיים, יש הרבה ניסוי וטעייה בדרך להצלחה. זה חלק מהדרך!

היופי כשאנחנו צעירים הוא שיש בנו הרבה פחות פחד לעשות טעויות, והסיבה היא פשוטה: כי אין לנו מה להפסיד! עוד לא פיתחנו תדמית של אמא, אבא, מנהלת, אדם מצליח. ככל שאנחנו מתגברים האגו שלנו יכול להפוך ליותר ויותר רגיש ואנחנו יכולים לפחד יותר ויותר לעשות 'פאדיחות'. יודעים על מה אני מדבר? 

זו למעשה הסיבה העיקרית, הסיבה מספר אחת, ולמעשה אולי אפילו הסיבה היחידה, שיותר קל ללמוד שפה בגיל צעיר. מחקרים הראו שהיכולת של מבוגרים ללמוד לא פחותה מזו של ילדים ואף גבוהה יותר (דבר שלא מפתיע בכלל אם חושבים על זה קצת). להאמין אחרת זו אמונה מגבילה.

2. אפקט הדומינו – לדעת עוד שפה נותן ביטחון עמוק ופותח אפשרויות ודלתות, ובעיקר שפה כמו אנגלית שנמצאת בכל מקום: בפלאפונים שלנו, בטלוויזיה, על שלטים, במדריכים שונים, ביוטיוב, בסרטים ועוד.

אנחנו, המבוגרים, נוטים על 'פתיחת אפשרויות ודלתות' במובנים של עבודה וקריירה, אבל למעשה זה מתפרש על הרבה מעבר לזה.

ידיעת אנגלית מגיל צעיר יותר יכולה לעזור ב:

  • להשתתף ביותר פעולות בית ספריות
  • ללמוד יותר באופן עצמאי מהאינטרנט (במקום להיות מוגבל רק לידע שיש בעברית שמהווה אחוז קטן מאוד מהידע בעולם) 
  • לפתח קשרים משמעותיים ולשתף פעולה עם אנשים מכל העולם
  • להעלות את ממוצע הבגרויות, לחסוך שעות רבות בשבוע באוניברסיטה ואלפי שקלים בהמשך על למידת אנגלית.

3. יותר זמן לתרגל – בסופו של דבר, ככל שנתרגל יותר אנגלית, וככל שננצל את הימים בחיינו ללמוד עוד אנגלית (כי תמיד יש לאן להשתפר) ככה יהיה יותר טוב.

באנגלית יש מאות אלפי מילים אבל לא צריך לדעת את כולן בשביל להתנהל בעולם. בכלל לא, אפילו לא קרוב. למעשה מחקרים מצאו ש80% מהזמן משתמשים רק ב1,000 מילים. זה כלום! ואפשר ללמוד אותן מהר מאוד.

למידה של עוד 2,000 מילים (עדיין כלום באופן יחסי) מכסה כבר קרוב ל 99% מהשימוש היומיומי באנגלית. ומאז כל מילה רק הופכת אותנו ליותר מרשימים ורהוטים.

קורסים נוספים שלנו

מגוון רחב של שיעורי אנגלית למתחילים שיעזרו לכם כבר מהרגע הראשון ללמוד את הבסיס ולהפסיק לגמגם כאשר אתם רוצים לדבר.

אין גיל להתחיל ללמוד אנגלית, גם בגיל מאוחר, השיטה של ספיזי עובדת בצורה מיוחדת ככה שהיא מותאמת לגל גיל ולכל רמה.

לימודי אנגלית למתקדמים, לאלו מכם שרוצים להזניק את הקרייה, להתפתח בעבודה ולשדרג את חווית האנגלית שלכם לרמה חדשה.

התוכנית שתעזור לך לקבל פטור\הקלות באנגלית, בלי לשנן אלפי מילים בבאסה ובלי לשרוף מלא כסף על מועדי ב' וקורסים נוספים שרק יעמיסו עליך בתקופת הלימודים.

מעוניינים לקבל מידע נוסף?