מילות קישור באנגלית – מדוע הן כל כך חשובות?

כאשר אנו מדברים על הבסיס של השפה האנגלית, מה עולה לכם מיד לראש? כל אחד יכול לחשוב על אלמנטים שונים, אך נדמה כי מילות קישור הן הבסיס. בלי מילות קישור בשפה מודרנית יהיה קשה עד כמעט בלתי אפשרי להבין את הכוונה המקורית. החלפה של מילת קישור אחת במילת קישור אחרת יכולה לשנות את המשמעות של ההקשר כולו. מכאן אנו למדים כי מילות קישור באנגלית הן הבסיס לשפה, חובה להכיר את המילים החשובות האלה. אם אינכם מכירים את מילות הקישור הבולטות בשפה האנגלית, יש מה לעשות בנידון. עליכם להבין כי עדיין לא מאוחר מדי לבצע מהלכים ופעולות שיסייעו לכם ללמוד את המילים הללו. ברגע שתכירו את מילות הקישור החשובות יהיה ניתן להתקדם אל עבר השלב הבא בלמידת השפה. 

למה חשוב להכיר את מילות הקישור?

הכרה מוקדמת של מילות הקישור תאפשר לכם להבין טוב יותר את הטקסט אותו תקראו. כמו שאמרנו לכל מילת קישור תהיה משמעות ייחודית, כזו שמשנה את ההקשר. אם לא תהיו בטוחים במילת הקישור ומשמעותה תתקשו לשייך לה את ההקשר המתאים. פתאום תמצאו את עצמכם במצב בו אתם קוראים טקסט בצורה שונה לגמרי. במקום להבין משמעות אחת, תבינו מהטקסט משמעות אחרת שיכולה להיות הפוכה. גם אתם בעצמכם תוכלו לשים מילות קישור באנגלית במקומות הנכונים בעת הכתיבה. אין ספק כי היכרות מוקדמת עם מילות הקישור היא כוח שלא ניתן להיות אדיש אליו.

מעבר לעניין הזה, כולנו מבינים כי הבנת השפה האנגלית בנויה על ביטחון עצמי. מה קורה כאשר לא תכירו מילות קישור באנגלית? יהיה לכם קשה להבין תחומים אחרים שתדרשו להכיר אותם. מי שילמד היטב את מילות הקישור באנגלית, ימצא את עצמו מבין נדבכים נוספים בשפה הזו. היכרות עם השפה האנגלית היא אבן דרך משמעותית בחיים של כל אחד וכל אחת מאיתנו. בלי שתהיו בקיאים בשפה האנגלית יהיה קשה להתקדם ולהשיג את המטרות אותן תציבו לעצמכם. האם זה קל ללמוד את כל מילות הקישור הקיימות בשפה האנגלית? לא, אך עם הטיפים הנכונים ניתן יהיה לעשות זאת בצורה מוצלחת ומהירה.

מי צריך ללמוד את מילות הקישור באנגלית?

כל מי שמעוניין לשלוט בשפה האנגלית מחויב להכיר את מרבית מילות הקישור באנגלית. אף אחד לא מצפה מכם להכיר את כל מילות הקישור, בכל זאת מדובר על עשרות רבות. אך כן יהיה עליכם להכיר את מילות הקישור הנפוצות ביותר, אלה שמשתמשים בהן באופן קבוע. ישנן מילות קישור שהן הבסיס של השפה, בדיוק כמו שאומרים על מילים אחרות באנגלית. מילות קישור באנגלית יכולות להראות כי אתם בקיאים בשפה על בוריו ויודעים לשלוט בה. כמו שתצטרכו להכיר אותיות ABC כדי שתוכלו להרגיש את הביטחון המיוחל. לכן אם אתם רוצים להרגיש בנוח לדבר באנגלית מוטב כי תתחילו בלמידת מילות הקישור. אל תהיו בלחץ, יש לכם זמן רב להכיר את כל מילות הקישור ולשלוט ברוב המכריע. 

1 – לא מנסים ללמוד הכל ביחד

אחת מהטעויות הנפוצות היא לנסות ללמוד את כל אותן מילות קישור באנגלית במכה אחת. במציאות כזו יהיה לכם כמעט בלתי אפשרי להכיר את כל המילים החשובות באמת. תזכרו כי זה שאתם מנסים ללמוד את כל המילים ביחד זה לא בהכרח יקרב אתכם לתוצאה הרצויה. מה שנכון לעשות זה לחלק את מילות הקישור לקבוצות שעל פיהן תלמדו אותן בצורה קבועה ורציפה. ברגע שהחלוקה תהיה חלוקה ברורה והגיונית, יהיה קל להשיג את התוצאה הרצויה. תוכלו למצוא את עצמכם במצב בו אתם מצליחים להפנים ולזכור את המילים.

2 – בוחרים מילות קישור מוכרות

יש מילות קישור באנגלית שמוכרות לכם? נצלו זאת על מנת ללמוד אותן, ולא לנסות ללמוד מילות קישור שאינכם מכירים בכלל. היכרות מוקדמת עם מילות הקישור תאפשר לכם ללמוד באותו הזמן עוד מילות קישור נוספות. תמיד יהיה לכם רצון טבעי להעשיר את הידע ואת כמות מילות הקישור הנמצאות באמתחתכם. בחירה נכונה של מילות קישור יכולה לקדם אתכם עוד צעד אל עבר השגת המטרה הרצויה. קל למצוא רשימה ארוכה של כל מילות הקישור אותן צריך ללמוד או חשוב להכיר. אחרי שתבחנו את הרשימה היטב תוכלו להוציא ממנה את הרשימה של מילות הקישור שיהיו הכי מתאימות ונכונות בשבילכם. כמובן שאם יהיה לכם קל ללמוד את המילים הללו, תוכלו להוסיף מילים נוספות. 

3 – השתמשו במילות הקישור במשפטים

הרצון לשנן את מילות הקישור הוא רצון מובן, אך תתקשו מאוד לזכור אותן באופן הזה. הדרך המוכחת ללמוד מילות קישור באנגלית תהיה פשוט לשלב אותן במשפטים. בכל פעם מחדש יהיה עליכם לנסות לשלב מילה חדשה או מילה דומה לזו שכבר השתמשתם בה. בין רגע תראו איך אתם מצליחים לזכור ולהפנים את כל המילים החשובות באמת. תוכלו לגבש כל מיני משפטים מגוונים עם אותה מילת קישור. באופן הזה יהיה לכם קל גם לזכור את המשמעות של מילת הקישור ואת הדרך הנכונה להשתמש בה.

4 – תקבעו זמני למידה קבועים ורציפים

אל תתנו לזמן לעשות את שלו כאשר זה נוגע ללמידת מילות קישור באנגלית. עליכם לזכור כי חובה עליכם להקפיד על למידת כל מילות הקישור בזמנים קבועים וללא עצירות מרובות. אם תעצרו זמן רב ולא תלמדו, תמצאו את עצמכם במצב בו ייווצר פעם שלא ניתן יהיה להשלימו. לכן אנו מציעים לכם לקבוע לוחות זמנים קבועים שעל פיהם תלמדו את כל מילות הקישור. ברגע שיהיה זמן עבודה קבוע תדעו כי אתם לא מפספסים את הטיימינג הנכון. מי שלא יבנה לעצמו לוח זמנים קבוע ורציף עלול להתאכזב מהשורה התחתונה. 

5 – תתרגלו עם בני משפחה וחברים

מילות קישור באנגלית תרגול יכול להתבצע בעזרתם של אנשים שקרובים אליכם. מדוע שלא תעזרו בבני משפחה או חברים קרובים הבקיאים בתחום הזה? הם יכולים לשוחח אתכם באנגלית ועד הדרך להקפיד על העניין הזה. את כל השיחות היומיומיות יכולות להיות אלה שיסייעו לכם להטמיע את העניין בצורה מיטבית. התרגול עם האנשים הקרובים אליכם יהיה אפקטיבי בהרבה לעומת תרגול עם אנשים זרים. לכן תעשו לעצמכם טובה ותבחרו בצורה נכונה ומדויקת את האנשים שתתרגלו איתם. הם ילוו אתכם עד שתצליחו לזכור את מרבית מילות הקישור אותן תרצו להכיר.  

6 – תעבדו עם מורה פרטי או קורסים

נדמה לכם כי המשימה לזכור את כל אותן מילים באנגלית תהיה בלתי אפשרית? ישנם אנשי מקצוע שישמחו לסייע לכם כדי להפוך את הקערה על פיה. מדובר על מורים פרטיים לאנגלית שמכירים כל מיני טכניקות לגרום לכם לזכור טוב יותר. כמובן שיהיה עליכם ליזום על מנת לפנות אליהם מראש ולקבל מהם עזרה. בו בזמן תוכלו למצוא קורסים באנגלית שיכולים להתמקד בעניין הספציפי הזה. קורסים לתרגול מילות קישור באנגלית שיביאו אתכם לנקודה הרצויה. מה שהיה נראה לכם בלתי אפשרי יהפוך למציאותי, דבר שתוכלו להפוך לבר השגה. 

קורסים נוספים שלנו

מגוון רחב של שיעורי אנגלית למתחילים שיעזרו לכם כבר מהרגע הראשון ללמוד את הבסיס ולהפסיק לגמגם כאשר אתם רוצים לדבר.

אין גיל להתחיל ללמוד אנגלית, גם בגיל מאוחר, השיטה של ספיזי עובדת בצורה מיוחדת ככה שהיא מותאמת לגל גיל ולכל רמה.

לימודי אנגלית למתקדמים, לאלו מכם שרוצים להזניק את הקרייה, להתפתח בעבודה ולשדרג את חווית האנגלית שלכם לרמה חדשה.

התוכנית שתעזור לך לקבל פטור\הקלות באנגלית, בלי לשנן אלפי מילים בבאסה ובלי לשרוף מלא כסף על מועדי ב' וקורסים נוספים שרק יעמיסו עליך בתקופת הלימודים.

מעוניינים לקבל מידע נוסף?