5 טיפים לעבור ראיון עבודה באנגלית בהצלחה

בעידן הנוכחי השליטה באנגלית היא לא עניין של מה בכך. לא מעט מקומות עבודה מעדיפים כיום לבצע את ראיון העבודה בשפה האנגלית. עבור מי שעבורו האנגלית היא לא שפת אם, מדובר על מכשול שקשה מאוד לצלוח אותו. אך אין סיבה כי העניין הזה יגרום לכך שתוותרו על החלומות השונים שלכם. מותר לכם לחלום בגדול, אפילו אם עומד לפניכם ראיון עבודה באנגלית. אם תכינו את עצמכם כמו שצריך לקראת ראיון העבודה, אין סיבה שלא תעברו אותו בהצלחה. במאמר הבא תקבלו את כל המידע הרלוונטי לכם טרם ההגעה לראיון עצמו.

האויב מספר אחת שלכם הוא החששות והפחדים לקראת ראיון העבודה. הפחדים והחששות עלולים לשלוט בכם גם כאשר תיגשו לראיון עבודה בעברית. כל דבר שהוא לא ידוע או לא ברור בצורה חד משמעית עלול להיות מפחיד מנקודת מבטכם. מהסיבה הזאת בדיוק החלטנו להרים את הכפפה על מנת להסיר את כל הערפל. כעת תוכלו להבין אחת ולתמיד איך להתמודד עם ראיון עבודה שמבוסס על השפה האנגלית.

חשיבות ההכנה לראיון עבודה

זה לא באמת משנה אם מדובר על ראיון עבודה באנגלית או בעברית, ההכנה לקראתו היא קריטית במיוחד. אם תגיעו מוכנים לראיון, אין סיבה אמיתית שלא תצליחו לעבור אותו. הביטחון העצמי שתפגינו במהלך אותו ראיון עבודה הוא זה שיביא איתו את התשובה החיובית. כל מראיין שמראיין את העובדים בשפה האנגלית רוצה לראות כי הם בטוחים בעצמם. לרוב מדובר על עסקים שרוב העבודה שלהם היא בשפה האנגלית, ולכן ישנו צורך שהעובדים יכירו את השפה. אם העובדים שמגיעים לעבודה לא יכירו את השפה האנגלית על בוריה, זה עלול לפגוע בעסקים. רק מהסיבה הזאת קיימים כל מיני בעלי עסקים המעדיפים לראיין את העובדים באנגלית. כך הם מונעים מעצמם מצב שבו עובד מגיע לעבודה ולא שולט בשפה הנדרשת.

הגיע הזמן לשפר את האנגלית

ראיון עבודה באנגלית זוהי רק סיבה שבעקבותיה תוכלו להתחיל לעבוד על האנגלית שלכם. אפילו אם ראיון העבודה לא יהיה מאוד מוצלח, תוכלו להשיג הזדמנות לשלוט בשפה. השפה האנגלית היא אחת השפות הכי חשובות שיש, שפה שיכולה לפתוח לכם דלתות רבות. לא מן הנמנע כי עוד ראיונות עבודה שתגיעו אליהם בעתיד יהיו בשפה האנגלית. כבר עכשיו אתם שותלים את הפירות שתוכלו לקצור אותם בעתיד הקרוב. אתם תראו איך ההכנה לקראת אותו ראיון עבודה באנגלית פתחה לכם דלתות רבות. דלתות שעד כה היו סגורות בפניכם, וכעת הדלתות הללו פתוחות לרחבה. כל מה שאתם צריכים לעשות זה רק לבחור את הנתיב הנכון לכם.

איך מתנהלים במהלך ראיון עבודה באנגלית?

ההכנה לקראת ראיון העבודה צריכה להיות ספציפית לקראת התפקיד המיועד. עליכם להכיר את התפקיד הספציפי שעליו הגשתם מועמדות. אם לא תכירו את התפקיד, זה עלול להיות מאוד בעייתי בזמן ראיון העבודה עצמו. בנוסף אם ראיון העבודה מתבצע בשפה האנגלית, יכול להיות כי המראיין הוא לא ישראלי. עליכם להכיר את המנטליות המקומית על מנת שלא יתפסו אתכם לא מוכנים. הרי המנטליות הישראלית היא שונה בהשוואה למנטליות במדינות שונות. אם לא תתאימו את עצמכם למראיין שיראיין אתכם, ראיון העבודה עלול להסתיים עוד לפני שהוא התחיל. אין סיבה שתיפלו על דברים קטנים מהסוג הזה.

ראיון עבודה בשפה האנגלית – כמה זמן הוא נמשך?

אין תשובה חד משמעית לשאלה הספציפית הזאת. כמו שאתם יכולים לתאר לעצמכם, כל ראיון עבודה באנגלית יהיה שונה האחד מן השני. מהסיבה הזאת בדיוק אורכו של כל ראיון ישתנה, ועלול להיות מאוד לא אחיד. יש ראיונות עבודה שיכולים להימשך 10-15 דקות בסך הכל. אפשרות אחרת היא שתגיעו לראיון עבודה שיימשך למעלה מחצי שעה. אין חוקיות לנושא הזה, ואתכם לא אמור לעניין כמה זמן נמשך ראיון העבודה. אתם צריכים להראות בקיאות בכל מה שקשור לאנגלית ולהפגין ביטחון. אם תעשו את העבודה כמו שצריך, אין סיבה שאותו ראיון עבודה ייקח זמן רב. הרי את הרושם החיובי אתם תשאירו כבר על ההתחלה.

כמה זמן מראש להתכונן לפני ראיון עבודה באנגלית?

תעשו לעצמכם טובה, ואל תתחילו להתכונן לראיון עבודה ברגע האחרון. כל עוד יש לכם זמן להכין את עצמכם לראיון כמו שצריך, תדאגו לנצל זאת. לא תמיד יהיו לכם כמה שבועות להכין את עצמכם לראיון עבודה, לעיתים ההתראה עשויה להיות קצרה. בדיוק מהסיבה הזאת יש כאלה שמכינים את עצמם בכל מקרה לראיונות עבודה באנגלית. כך שאם תגיע הזדמנות בעתיד, הם לא יוותרו עליה רק בגלל שהם לא יהיו מוכנים. לא מעט חברות בתחומים שונים התחילו לבצע ראיון עבודה באנגלית, ולכן מוטב כי תהיו מוכנים לכל תרחיש. כך תדעו כי ראיון העבודה לא יהיה מה שיפיל אתכם או ימנע מכם להגשים את החלומות.

לא עברתם? תמיד תהיה אפשרות נוספת

זה אף פעם לא נעים לקבל תשובה שלילית, וזה לא באמת משנה באיזה הקשר היא מגיעה. ראיון יכול להתפתח לכיוון חיובי, אך בו בזמן הוא גם יכול להתפתח לכיוון שלילי. עליכם לקחת בחשבון כי אף אחד לא יכול להבטיח לכם כי תעברו את ראיון העבודה על הפעם הראשונה. לעיתים על מנת שתוכלו לצלוח את הפגישה, יהיה עליכם לנסות לגשת למספר ראיונות עבודה שונים. עם הזמן תמצאו את עצמכם לומדים מטעויות ומצליחים גם להשתפר. אל תורידו את הראש לאחר ראיון עבודה לא מוצלח, תמיד תנסו לראות איך תוכלו להשתפר לפעם הבאה.

טיפים יעילים לקראת ראיון עבודה באנגלית

  • מנוחה לפני הפגישה: הטיפ הזה יהיה רלוונטי בין אם תיגשו לראיון עבודה בעברית או באנגלית. אל תגיעו לראיון עבודה כאשר אתם עייפים ומותשים, קל מאוד לראות את זה. עליכם להגיע לראיון עבודה רעננים ואנרגטיים, זה מיד יביא רושם ראשוני חיובי. תזכרו כי הרושם הראשוני הוא זה שבסופו של דבר יכול לשנות את התמונה כולה.
  • תדעו לספר על עצמכם: כל ראיון עבודה באנגלית ידרוש מכם לספר על עצמכם בשפה האנגלית. מי שמראיין אתכם ירצה להכיר אתכם עוד לפני שהוא ישאל שאלות נוספות. תדעו לספר על עצמכם בצורה עמוקה וטובה, כך תוכלו להתחיל את אותו ראיון עבודה ברגל ימין. לאחר מכן יהיה לכם יותר קל להתפתח עם השאלות האחרות.
  • בשום פנים ואופן אל תאחרו: אחת מהבעיות הגדולות ביותר היא איחורים לראיונות עבודה. אף מעסיק לא ירצה לקבל למקום העבודה שלו עובדים שמאחרים. לכן אם אתם מאחרים לאותו ראיון עבודה, זה מיד יראה אתכם באור מעט שלילי. תשתדלו לצאת לראיון עבודה מוקדם ככל האפשר על מנת שלא לאחר אליו.
  • תמיד תוכלו לשפר את האנגלית: ראיון עבודה באנגלית לא מביא איתו שפה גבוהה או מושגים מיוחדים. אך הוא עדיין מחייב אתכם להגיע אליו מוכנים ככל האפשר. גם אם אתם בטוחים באנגלית שלכם, זה לא אומר שלא תוכלו למצוא מה לשפר. תמיד יש מה לשפר, תמיד יש דברים שתוכלו להתכונן עליהם בהקשר של ראיונות עבודה.

קורסים נוספים שלנו

מגוון רחב של שיעורי אנגלית למתחילים שיעזרו לכם כבר מהרגע הראשון ללמוד את הבסיס ולהפסיק לגמגם כאשר אתם רוצים לדבר.

אין גיל להתחיל ללמוד אנגלית, גם בגיל מאוחר, השיטה של ספיזי עובדת בצורה מיוחדת ככה שהיא מותאמת לגל גיל ולכל רמה.

לימודי אנגלית למתקדמים, לאלו מכם שרוצים להזניק את הקרייה, להתפתח בעבודה ולשדרג את חווית האנגלית שלכם לרמה חדשה.

התוכנית שתעזור לך לקבל פטור\הקלות באנגלית, בלי לשנן אלפי מילים בבאסה ובלי לשרוף מלא כסף על מועדי ב' וקורסים נוספים שרק יעמיסו עליך בתקופת הלימודים.

מעוניינים לקבל מידע נוסף?