איך לנהל שיחה באנגלית כמו מקצוענים

חוששים להתחיל שיחה באנגלית? עליכם לדעת כי אתם ממש לא לבד. במקום בו אתם נמצאים ישנם ישראלים רבים שנמנעים עד כמה שאפשר מלשוחח באנגלית. אך לא תמיד אפשר לברוח מהאפשרות הזאת, בטח אם רוצים לבקר בחו"ל או לעשות רילוקיישן. בשונה ממה שמלמדים בבית הספר, שיחה בשפה האנגלית תהיה שונה בתכלית. צריך להכיר כל מיני מילים שאינן נלמדות במוסדות השונים, כך שההתייחסות הינה אחרת. אם ניהול שיחה באנגלית נראה לכם כמו משימה בלתי אפשרית, זה הזמן לקרוא כיצד ניתן להפוך את החלום למציאות. 

לימוד שיחה באנגלית – במה הוא שונה?

צריך להבין ששיחה באנגלית שונה בתכלית מכל מה שיצא לכם ללמוד עד כמה. האם יש לכם בכלל את הביטחון הנדרש כדי להתחיל לשוחח עם אדם מסוים באנגלית? לימוד שיחה באנגלית שונה בתכלית בהשוואה לכל מה שיצא לכם ללמוד עד כה. לא עוד מציאות בה אתם מגמגמים או מנסים לנהל שיחת חירשים עם אנשים אחרים. מצד אחד אתם תרצו לדעת שמבינים אתכם, ומצד שני תרצו להעביר את המסר המדויק. רק מי שילמד איך לבצע שיחה באנגלית ימצא את עצמו קוצר את הפירות בסופו של יום. זוהי הדרך הבטוחה להגיע למציאות בה אתם מסתדרים בכל מקום בעולם.

איך מבצעים בהצלחה שיחה באנגלית?

  • בחירת נושא השיחה הינה שלב קריטי בהצלחה כאשר בוחנים את התוצאה הסופית. אם תבחרו נושא קשה לשיחה, לא בטוח שיהיה לכם נוח להתמודד איתו. ישנם נושאים שאפילו בעברית יהיה לכם קשה עד כמעט בלתי אפשרי לנהל לגביהם שיחה.
  • תחשבו בעברית אילו משפטים חשוב לכם להגיד, ותנסו להגיד אותם באנגלית. אם גם תחשבו באנגלית, וגם תדברו בעברית, המשימה תהפוך להיות קשה פי כמה. המטרה היא להקל עליכם, אך באותה נשימה גם לאפשר לכם לשוחח באנגלית ללא שום קושי או בעיה. 
  • אתם חוששים להתחיל שיחה באנגלית? תרגול שיחה באנגלית עם אנשים זרים בהחלט יכול להביא אתכם להשגת המטרה הרצויה. אותם אנשים שמתרגלים אתכם ישפרו גם הם את ההבנה שלהם בתחום, ואתם מצידכם תקצרו את הפירות. מי שלא יתרגל ימצא את עצמו מתקשה לנהל שיחה אפקטיבית באנגלית. 
  • תעבדו על הביטחון העצמי שלכם, זה רלוונטי גם כאשר אתם מבצעים שיחה בעברית. תבינו כי לטעות זה אנושי, בטח אם אתם מנהלים שיחות באנגלית. לכן הביאו את עצמכם למצב בו אתם מבינים כי ככל שתתאמנו יותר, כך הביטחון יעלה.
  • עשיתם טעות? לא מדובר על סוף העולם, אפילו אם היא נראית לכם כמו טעות איומה. החוכמה בכל מה שנוגע לשיחות באנגלית היא ללמוד מהטעויות שלכם. תבינו בדיוק היכן טעיתם, ותעשו את מירב המאמצים לא לטעות שוב ולבצע את אותה הטעות פעם נוספת.

שיחה באנגלית למתחילים – איך צולחים את הקושי? 

אין נוסחת קסמים בכל הנוגע לנושא של שיחות באנגלית, עליכם לזכור כי מדובר על משימה לא פשוטה. בהתחלה זה יכול להיראות לכם כמו דבר בלתי אפשרי, משימה שאינכם יכולים לעמוד בה. אך עם הזמן תראו כיצד הקושי הופך לאתגר, ואיך הדיבור נהפך לשגור בפיכם. זוהי הסיבה שבגללה המון אנשים שמתקשים לשוחח עם אחרים באנגלית מעדיפים לעבור למדינה בה מדברים באנגלית. המציאות בה אתם תאלצו לדבר באנגלית היא מציאות שתחייב אתכם ללמוד את השפה. אפילו אם בהתחלה קיים קושי, חובה להתמודד איתו, ולנסות ללמוד מילים חדשות כל הזמן. תחשבו איך אתם הופכים את הקושי לבר השגה, ולא נשברים בכל פעם שישנו משבר.

4 דרכים לתרגול שיחה באנגלית

  • תשוחחו עם בני משפחה וחברים באנגלית – הדרך הכי פשוטה להתחיל לדבר באנגלית תהיה פשוט לשוחח עם בני המשפחה או החברים. הסביבה הקרובה אליכם תשמח לסייע לכם לשפר את הבקיאות בשפה על ידי תרגול העניין הזה.
  • תרגול עצמי – סימולציית שיחה – אינכם צריכים להיות בקרבת בני משפחה או חברים כדי לתרגל שיחה באנלית. תרגול שיחה יכול להיות באופן דמיוני, כזה שאתם קובעים איך הוא יראה ומה בדיוק תהיה התוצאה שלו.
  • שיעורי שיחה באנגלית עם מורה פרטייכול להיות שכל מה שאתם צריכים כדי להתחיל לשוחח באנגלית זה לפנות למורה מיומן. המורה יספק לכם את הליווי הדרוש, וישוחח אתכם באנגלית, ויספק לכם משוב בסופה של הדרך.
  • אפליקציות לניהול שיחה באנגלית – ישנם המון אנשים מעבר לים שנמצאים פחות או יותר באותה סיטואציה בה אתם נמצאים. מדוע שלא תתחילו לשוחח גם איתם באנגלית? כיום תוכלו למצוא אפליקציות שעושות בדיוק את החיבור הספציפי הזה.

שיחה באנגלית למתקדמים – איך בכל זאת משתפרים?

אנו מבינים את תחושת התסכול לפיה קשה להמשיך להתקדם אם כבר נמצאים ברמה גבוהה. אך המחויבות שלכם תהיה תמיד לנסות להשתפר, אפילו אם נדמה לכם שאין לאן. שיחה באנגלית למתקדמים מביאה איתה קושי שונה, כיצד בכל זאת מצליחים להתעלות? על מנת להקשות עליכם תוכלו לנסות להתעסק בנושאים מורכבים וסבוכים. כאלה שמן הסתם יחייבו אתכם להשתמש בכל מיני מילים שלא השתמשתם בהן עד כה. מעבר לעניין הזה, תוכלו לנסות להיכנס לשיחה עם מספר דוברים בעת ובעונה אחת. הצורך לחלק את הקשב בין מספר אנשים יכול להיות מאתגר, בטח אם מדובר על שיחה באנגלית. תמיד תחשבו באיזה אופן תוכלו להביא את עצמכם אל קצה גבול היכולת האישית שלכם.

מהם היתרונות של תרגול שיחות באנגלית?

אף פעם לא תוכלו לדעת בדיוק כיצד תראה השיחה אותה תרצו לקיים באנגלית. אך תרגול של שיחה באנגלית בהחלט יכול לקדם אתכם עוד צעד אל עבר המטרה. ראשית ככל שתתרגלו יותר, כך תחושת הביטחון העצמי תעלה באופן טבעי. תוכלו להביא את עצמכם למצב בו אינכם חוששים מהשיחה באנגלית, אלא מצפים לה. בו בזמן תוכלו להתרגל לכל מיני שיחות בכל מיני נושאים, בחלקם אולי תיפגשו ביומיום. יש כל מיני נושאי שיח באנגלית שכולנו נתמודד איתם, תוכלו להכין את עצמכם להתמודד עימם. ברגע שכבר התמודדתם עם הנושא הזה, לא אמורות להיות הפתעות לא נעימות. ישנה סבירות גבוהה כי תגיעו למצב בו אתם משחזרים כמה מהמשפטים או מהאמירות שאמרתם שם. זה בהחלט פלוס גדול שיקדם אתכם עוד צעד אל עבר מציאות בה אתם מדברים באנגלית ללא קושי.

לימוד שיחה באנגלית דורש סבלנות

זה בדיוק הזמן להגיד כי אף אחד לא לומד איך לדבר באנגלית כעבור תקופת זמן קצרה. אנו מדברים על דברים שיכולים לקחת תקופה ממושכת, תיקחו את זה בחשבון טרם תחילת הלמידה. ברגע שתהיו פנויים ללמידה, תראו כיצד כל הדברים שאתם לומדים נכנסים היטב לראשכם. מי שירצה לראות תוצאות על המקום, עשוי להתבאס מכך שהדברים לוקחים זמן. הדיבור באנגלית ידרוש מיומנויות שונות שאינן קיימות בכתיבה בדיוק באותה השפה. נציין כי מי שיש לו סבלנות יכול לראות את האור בקצה המנהרה כעבור תקופה סבירה. ההתקדמות היא אישית, אל תנסו להשוות את ההתקדמות שלכם להתקדמותם של אחרים. הביאו את עצמכם למצב בו אתם משתפרים ביחס לעצמכם בלבד. 

קורסים נוספים שלנו

מגוון רחב של שיעורי אנגלית למתחילים שיעזרו לכם כבר מהרגע הראשון ללמוד את הבסיס ולהפסיק לגמגם כאשר אתם רוצים לדבר.

אין גיל להתחיל ללמוד אנגלית, גם בגיל מאוחר, השיטה של ספיזי עובדת בצורה מיוחדת ככה שהיא מותאמת לגל גיל ולכל רמה.

לימודי אנגלית למתקדמים, לאלו מכם שרוצים להזניק את הקרייה, להתפתח בעבודה ולשדרג את חווית האנגלית שלכם לרמה חדשה.

התוכנית שתעזור לך לקבל פטור\הקלות באנגלית, בלי לשנן אלפי מילים בבאסה ובלי לשרוף מלא כסף על מועדי ב' וקורסים נוספים שרק יעמיסו עליך בתקופת הלימודים.

מעוניינים לקבל מידע נוסף?