איך לכתוב חיבור באנגלית – כתיבה באנגלית בצורה נכונה

ישנם אנשים שעבורם רק המחשבה על כתיבת חיבור באנגלית מעוררת בהם פחד וחשש. השפה האנגלית היא אחת מהשפות החשובות בעולם, יש כאלה אומרים שהיא החשובה מכולם. זוהי הסיבה שבגינה מוטב לשלוט בה על בוריה, ולא רק בדיבור נכון ותקני. כתיבה באנגלית היא קריטית וחיונית, לכן לא פעם תמצאו את עצמכם נאלצים לכתוב. מי שינסה להימנע מכתיבת חיבורים בשפה האנגלית עלול להתקשות להגשים את חלומותיו. אך לפני שאתם מתחילים לכתוב חיבור באנגלית מוטב כי תבינו איך עושים זאת כמו אלופים אמיתיים. גם אם עכשיו זה נשמע לכם בלתי אפשרי, אם תקראו את המאמר כולו – החלום יהפוך למציאות ברת השגה.

כתיבת חיבור באנגלית – איך מתחילים?

ההתחלה של כתיבת חיבור בשפה האנגלית חייבת להיות מושלמת ונוחה מבחינתכם. אם תרגישו לא בנוח בעת כתיבת החיבור, הקושי ישתלט עליכם ככל שתתקדמו במעלה הדרך. כדי להתחיל לכתוב חיבור באנגלית מוטב כי תמצאו מקום נוח ושקט לשבת בו. כתיבת חיבורים בכל שפה, בדגש על השפה האנגלית, תדרוש מכם ריכוז רב ומאמץ עילאי. מי שימצא את עצמו מתעסק עם כל מיני הסחות דעת, עלול להתקשות לסיים את המלאכה. לכן תבחרו את המקום לשבת בו, כזה שלא יגרום לכם להתקשות בעת הכתיבה עצמה. אחרי שתמצאו את המקום האידיאלי ניתן יהיה להתחיל את מלאכת הכתיבה עצמה.

מארגנים את המחשבות טרם הכתיבה

במהלך לימודי אנגלית יש טעות נפוצה בעת כתיבת חיבור והיא להתחיל לכתוב עוד לפני שיש לכם סדר בראש. אחרי שמצאתם את המקום הנכון לעבוד בו, יהיה עליכם לחשוב מה בדיוק תרצו לכתוב. אם הדברים יהיו מסודרים לכם בראש, אין סיבה שתתקשו לכתוב, אפילו אם אתם כותבים בשפה האנגלית. כל מי שמתנפל על הכתיבה, עלול לכתוב דברים לא מדויקים ואפילו לעצור ממש באמצע הכתיבה. תאפשרו לעצמכם להגיע למצב בו אתם מתחילים לכתוב כאשר סימני השאלה כבר מזמן הפכו לסימני קריאה. הדקות המועטות שתפנו לטובת החשיבה טרם הכתיבה יעשו את ההבדל בין הצלחה מסחררת לבין כישלון צורם.

תסתכלו על חיבור באנגלית לדוגמא

אנו מבינים שהזמן עשוי להיות אויב משמעותי בעת הכתיבה, חשוב שלא תמהרו לשום מקום. ברשת ניתן למצוא המון חיבורים באנגלית לדוגמא, כאלה שתוכלו להתבסס עליהם בעת הכתיבה. חיבור באנגלית מוכן ינחה אתכם איך נכון לכתוב, ועל אילו פרמטרים חובה לשים לב בזמן הכתיבה. אם לא תסתכלו על חיבור איכותי שכבר פורסם בעבר, לא בטוח שהכתיבה תתקדם בקצב הרצוי. החדשות המשמחות הן שאפשר פשוט לבחון עשרות רבות של חיבורים באנגלית שזמינים באינטרנט. אינכם צריכים ללכת למקומות מיוחדים או להמשיך לבזבז את הזמן שלכם טרם הקריאה. אחרי שראיתם חיבור באנגלית ברמה גבוהה, באפשרותכם לצאת לדרך ולהתחיל לכתוב.

חיבור באנגלית בנושא אופנה

In your English class you have been talking about the fashion industry. Write an essay using all the notes and giving reasons for your point of view.

 

Some people say the fashion industry has a bad effect on people’s lives.
Do you agree?

Write about:
1. whether people’s appearance is important
2. the price of clothes
3. …………………… (your own idea)

חיבור באנגלית בנושא סביבה

In your English class you have been talking about the environment. Write an essay using all the notes and give reasons for your point of view.

 

Every country in the world has problems with pollution and damage to the environment.
Do you think these problems can be solved?

Write about:

1. transport
2. rivers and seas
3. ………………………… (your own idea)

חיבור באנגלית בנושא היסטוריה

In your English class you have been talking about learning history at school. Now, your English teacher has asked you to write an essay.

 

Write an essay using all the notes and giving reasons for your point of view.

‘Everyone should be taught the history of their own country.’ Do you agree?

Write about:
1. what people can learn from the past
2. it’s more important to think about the future
3. …(your own idea)

דגשים חשובים במהלך כתיבת חיבור באנגלית

  • תתבססו עם מספר רב של מקורות ופרטי מידע

החלטתם לכתוב חיבור באנגלית בנושא מסוים? ברחבי הרשת ניתן למצוא מגוון רחב של מקורות ופרטי מידע עליהם תוכלו להתבסס בכתיבתכם. על סמך אותם מקורות ניתן יהיה לדייק את הפרטים, ולשכנע את מי שהולך לקרוא את החיבור אותו כתבתם.

  • אפשר ומומלץ להיעזר בכלי בינה מלאכותית

כיום הטכנולוגיה הפכה להיות לפרמטר שאף אחד לא מסוגל להישאר אדיש אליו. במקום לראות את הטכנולוגיה כאויבת שלכם, תראו אותה בתור הידידה הכי טובה שלכם. היעזרו בכלי בינה מלאכותית לכתיבת החיבור, השימוש באותם כלים מתקדמים יחסוך לכם זמן יקר ועבודה מרובה.

  • תחשבו מה הקוראים ירצו לקרוא בחיבור

במהלך כתיבת חיבור באנגלית חשוב שתנסו לחשוב מה הצד השני ירצה לשמוע או לקרוא בעת קריאת החיבור. אל תחשבו רק מנקודת המבט שלכם כי זה עלול לשעמם את מי שיקרא אותו. נדגיש כי כתיבה מוצלחת כי כתיבה שמתבצעת תוך כדי חשיבה מחוץ לקופסה.

  • תכתבו בצורה פשוטה שקל להבין אותה

כל מי שמנסה להתחכם במהלך כתיבת חיבור באנגלית עשוי למצוא את עצמו מתחרט על כך. חיבור מוצלח באנגלית יהיה חיבור שכתוב בשפה פשוטה, כזאת שלא מסובך להבין אותה. מבנה חיבור באנגלית צריך להיות קליל ונוח, כזה שלא יגרום לקורא לתפוס את הראש.

החשיבות של מבנה חיבור באנגלית

עוד לפני שהקורא מתחיל לקרוא את החיבור הוא מסתכל פחות או יותר כיצד הוא נראה. הנראות של החיבור בהתאם לחלוקה לפסקות ולשורות ברורות ישפיע על הרושם הראשוני. חיבור שלא נראה טוב יגרום לכך שהקוראים אינם יהיו מעוניינים לעבור עליו. לעומת זאת את החיבור נראה ידידותי לעין, אין שום סיבה שהקורא לא יתחיל את הקריאה. כמובן שבהמשך יהיה עליכם לנסות לעניין את הקורא על ידי שילוב כל מיני טריגרים בכתיבה. אך ברגע שהקורא יתחיל את הקריאה כבר עשיתם משהו טוב שאמור לגרום לכם לטפוח לעצמכם על השכם. חיבור באנגלית שלא יראה טוב יהיה כזה שאף אחד לא באמת ירצה לקרוא אותו. 

תקראו איך כותבים באנגלית חיבור

זה שאתם כאן מנסים להבין איך לכתוב חיבור באנגלית זה לא עניין של מה בכך. כל מי שמסתקרן כיצד כותבים חיבורים באנגלית ימצא את עצמו משתפר בכל פעם מחדש. אנשים שחושבים שהם יודעים הכל, יגלו בדרך הקשה כי המציאות רחוקה מקו המחשבה שלהם. תמיד יש דברים חדשים שאפשר ללמוד, השאיפה והרצון ללמוד הם חשובים מאין כמותם. תוכלו לראות איך כל חיבור שאתם כותבים באנגלית טוב יותר בהשוואה לחיבור שכתבתם קודם לכן. סיימתם לכתוב זה עתה חיבור באנגלית? מיד תנסו לקרוא מידע נוסף כל כתיבת חיבורים באנגלית.

אל תתעקשו לכתוב חיבור ארוך ומעיק

תזכרו תמיד כי ישנם אנשים שאמורים לכתוב את מה שאתם מחליטים לרשום. לכן הטיפ שלנו אליכם הוא לא לנסות להתעקש בכתיבת חיבורים ארוכים חסרי כל ביסוס. החיבור שתרשמו חייב להיות מספיק מקיף, כזה שבאמצעותו ניתן יהיה להבין את השורה התחתונה. למרות זאת, תוודאו כי מספר המילים אינו הופך להיות האויב הכי גדול שלכם. כל מי שכותב חיבורים באנגלית ארוכים ומתישים, עשוי לאבד במהירות את אהדת הקהל. גם אם החיבור שלכם מוצלח מאוד, אין זה אומר כי חובה לרשום אותו באלפי מילים. כמות המילים המתאימה למרבית החיבור באנגלית מתחילה ב-500 מילים, ויכולה להגיע עד 1000 מילים. אם אתם חורגים מהיקף המילים הזה, תחשבו היטב עד כמה זה נחוץ ונכון.

בסוף הכתיבה תקראו את מה שכתבתם

עוד מנהג חשוב שחובה עליכם לסגל לעצמכם הוא לקרוא את כל מה שאתם כותבים פעם נוספת. מי שמפרסם את החיבור בלי לקרוא אותו בשנית עשוי לגלות רק בדיעבד טעויות רבות. במהלך הכתיבה לא תמיד שמים לב לטעויות הקטנות שעשויות להתפספס להן ולחמוק מתחת לרדאר. ברגע שאתם מתפנים לקריאה נוספת בסוף הכתיבה, באפשרותכם לשים את האצבע על אותן טעויות. אחרי שתתקנו את הטעויות, יהיה קל לקרוא את החיבור, והרושם עליכם יהיה בהתאם. עליכם לגרום לכל מי שקורא את החיבור שכתבתם לחכות בקוצר רוח עד הפעם הבאה בה תכתבו חיבור נוסף.

קורסים נוספים שלנו

מגוון רחב של שיעורי אנגלית למתחילים שיעזרו לכם כבר מהרגע הראשון ללמוד את הבסיס ולהפסיק לגמגם כאשר אתם רוצים לדבר.

אין גיל להתחיל ללמוד אנגלית, גם בגיל מאוחר, השיטה של ספיזי עובדת בצורה מיוחדת ככה שהיא מותאמת לגל גיל ולכל רמה.

לימודי אנגלית למתקדמים, לאלו מכם שרוצים להזניק את הקרייה, להתפתח בעבודה ולשדרג את חווית האנגלית שלכם לרמה חדשה.

התוכנית שתעזור לך לקבל פטור\הקלות באנגלית, בלי לשנן אלפי מילים בבאסה ובלי לשרוף מלא כסף על מועדי ב' וקורסים נוספים שרק יעמיסו עליך בתקופת הלימודים.

מעוניינים לקבל מידע נוסף?