איך לשנן מילים באנגלית?

למידת שפה חדשה היא אחת המשימות הקשות והמורכבות ביותר הניצבות לפניכם. לימודי אנגלית הם בגדר חובה, בטח אם בא לכם לפתוח לעצמכם אפיקי התקדמות נוספים. לא סתם השפה האנגלית נחשבת לשפה החשובה ביותר בעולם, כמעט בכל מדינה בעולם משתמשים בה. אך כדי שתוכלו ללמוד שפה חדשה יהיה עליכם קודם כל ללמוד מילים חדשות ושימושיות בשפה. מכאן עולה השאלה, איך לשנן מילים באנגלית? הרי קיימות עשרות אלפי מילים שונות, ולכל אחת מהן חשיבות אחרת. במאמר הבא נסביר לכם כיצד תוכלו להרחיב אוצר מילים באנגלית בהצלחה רבה, ובלי לשבור את הראש.

1. משחק זיכרון עם מילים חדשות

אין סיבה שתלמדו אוצר מילים באנגלית בדרך שלא תהיה לכם נוחה או נעימה. זוהי הסיבה בגינה אנו מציעים לכל מי ששואל איך לשנן מילים באנגלית, להכין משחק זיכרון. במהלך משחק תוכלו לפתח את היצר התחרותי מצד אחד, ומצד שני גם תלמדו מילים חדשות. בכל פעם יהיה עליכם להפוך מילה באנגלית, ואת הפירוש שלה בעברית. עם הזמן תוכלו להרחיב את המשחק על ידי הוספת כרטיסיות חדשות עם מילים שימושיות. השיטה הזו תחייב אתכם לזכור את המילים שכבר למדתם, ותצריך מכם ללמוד מילים חדשות.

2. שימוש באסוציאציות

עוד דרך מצוין ללמוד מילים חדשות באנגלית היא פשוט להשתמש באסוציאציות מגוונות. הדרך הזו מוכיחה את עצמה בכל פעם מחדש, והרבה משתמשים בה שלא במודע. מה בדיוק יהיה עליכם לעשות? לחשוב על אסוציאציה מסוימת שהמילה יוצרת אצלכם מיד כאשר אתם שומעים אותה לראשונה. ברגע שאתם זוכרים את המילה בזכות אסוציאציה שהיא יוצרת אצלכם, יהיה לכם קל לזכור אותה. גם אם תשכחו אותה, אותה אסוציאציה תזכיר לכם מיד איך להגות את המילה בצורה מדויקת.

3. תנהלו שיחה עם מילים חדשות

עד היום העדפתם לנהל את השיחות שלכם בעברית? הגיע הזמן לעשות חישוב מסלול מחדש. לשאלה איך לשנן מילים באנגלית יכולות להיות כל מיני תשובות, אך חובה עליכם ליישם זאת דרך קבע. הדרך הכי טובה לשנן מילים חדשות תהיה לשלב אותן בתוך שיחה שאתם מנהלים עם בני משפחה או חברים קרובים. ברגע שאתם מעמידים את עצמכם עם הגב לקיר, לא תהיה לכם ברירה אלא ללמוד. תמצאו את עצמכם במצב בו אתם מעשירים את הידע בכל פעם עם מילה חדשה.

4. שמיעת שירים וצפייה בסרטים

עוד דרך מהנה להעשיר את אוצר מילים באנגלית תהיה פשוט להתחיל לשמוע שירים או לצפות בסרטים באנגלית. בכל פעם תיכנס לכם לראש מילה חדשה אותה יהיה עליכם לפרש לעברית. עם הזמן תראו שאתם מצליחים להעשיר את הידע שלכם, ולהכיר מילים שקודם לכן לא הכרתם. ככל שתשמעו יותר שירים או תצפו ביותר סרטים, כך כמות המילים החדשות תגדל גם כן. תוכלו להביא את עצמכם למצב בו אתם הופכים את הבקיאות שלכם לגבוהה פי כמה.

5. שיבוץ מילים חדשות במשפטים

רגע לפני שאתם מתחילים ללמוד מילים חדשות באנגלית, יש עוד דרך אחת שיכולה להיות מעניינת לחלקכם. הכינו לעצמכם משפטים באנגלית בהם חסרה מילה אחת שתצטרכו להשלים. בכל פעם מחדש יהיה עליכם להשלים את אותו המשפט עם מילה אחרת, אך שהמשמעות תהיה הגיונית. בהתחלה זה אולי יהיה לכם קל, אך עם הזמן מרחב האפשרויות ייגמר. בשלב מסוים לא תהיה ברירה אלא להכיר מילים חדשות שלא שמעתם עליהן. בין רגע תבינו עד כמה אוצר מילים באנגלית רחב, וכמה זה חשוב להכיר כמות גדולה של אלטרנטיבות.

קורסים נוספים שלנו

מגוון רחב של שיעורי אנגלית למתחילים שיעזרו לכם כבר מהרגע הראשון ללמוד את הבסיס ולהפסיק לגמגם כאשר אתם רוצים לדבר.

אין גיל להתחיל ללמוד אנגלית, גם בגיל מאוחר, השיטה של ספיזי עובדת בצורה מיוחדת ככה שהיא מותאמת לגל גיל ולכל רמה.

לימודי אנגלית למתקדמים, לאלו מכם שרוצים להזניק את הקרייה, להתפתח בעבודה ולשדרג את חווית האנגלית שלכם לרמה חדשה.

התוכנית שתעזור לך לקבל פטור\הקלות באנגלית, בלי לשנן אלפי מילים בבאסה ובלי לשרוף מלא כסף על מועדי ב' וקורסים נוספים שרק יעמיסו עליך בתקופת הלימודים.

מעוניינים לקבל מידע נוסף?