present simple – הווה פשוט

כדי לשלוט בשפה האנגלית יהיה עליכם להכיר את צורות הזמן השונות. בדיוק כמו שאנו נוהגים להשתמש בצורות הזמן בעברית, כך יש צורך להשתמש בצורות הזמן באנגלית. שימוש לא נכון בצורת הזמן עלול להפוך את המשפט ללא הגיוני או לא ברור. Present Simple או פרזנט סימפל היא אחת מצורות הזמן הכי חשובות שיש. הפירוש בעברית הוא הווה פשוט, צורת זמן שאותה אנו לא מכירים בשפה המדוברת שלנו. עם זאת כל מי שלמד קצת אנגלית יודע כי יש הבדל בינה לבין העברית. לא כל מה שיש לו בעברית יש גם באנגלית, זה רלוונטי גם לכיוון ההפוך. אם אתם רוצים לדבר אנגלית כמו שצריך יהיה עליכם להכיר את ההווה הפשוט על בוריו. במאמר הבא ננסה להסביר לכם את כל הדברים החשובים שאותם חובה להכיר.

מתי משתמשים בפרזנט סימפל?

גם מי שמבין כיצד משתמשים בפרזנט סימפל צריך להשתמש בו בתזמון הנכון. שימוש בתזמון לא נכון עלול להיות כזה שרק יסרבל עוד יותר על המשמעות. במקום שתסבירו את עצמכם בצורה טובה, תסבירו את הרצונות שלכם בדרך עקלקלה. אז מתי נהוג להשתמש ב- Present Simple? השימוש נעשה כאשר רוצים לתאר התרחשות הקורת באופן תדיר, כזאת שחוזרת על עצמה. כלומר אם אתם עושים פעולה חד פעמית, לא תצטרכו להגיד אותה בזמן הזה. אך אם מדובר על פעולה שאתם עושים כל יום או כמעט כל יום יהיה עליכם להגיד אותה בהווה פשוט.

כיצד יודעים מתי להשתמש ב- Present Simple?

באופן כללי כאשר משנים את צורות הזמן ישנה חשיבות גבוהה לזהירות ומחשבה. כמו שהבנתם בחירה לא נכונה בזמן עלולה לשבש את המשמעות ואת הכוונה כולה. מתי תצטרכו להשתמש בהווה פשוט? ראשית כאשר מדברים על פעולה שמתרחשת בהווה. אם מדובר על פעולה שעשיתם אותה או כזאת שתעשו אתה, לא ניתן להגיד אותה בהווה פשוט. מעבר לכך כמו שהבנתם הפעולה צריכה להיות פעולה שחוזרת על עצמה. אם מדובר על פעולה שמתרחשת לעתים נדירות, לא נכון יהיה להגיד אותה בהווה פשוט. עם זאת זה לא יהיה כזה נורא, אך עדיין זה לא דבר שהוא נהוג.

present simple חוקים שחובה להכיר

עכשיו אתם כבר מוכנים להכיר את החוקים השונים של פרזנט סימפל. אם תשלטו בחוקים ותכירו את התזמון שבו משתמשים בהווה פשוט לא יהיו בעיות. אז אילו חוקים הם החוקים החשובים ביותר כאשר מדברים על prezent simple? 

  • הטיית פעלים: כמו בזמנים אחרים באנגלית, גם בפרזנט סימפל יהיה עליכם להטות את הפעלים. במקרה הזה ההטיה של הפעלים היא יחסית פשוטה בשונה מאשר בזמנים אחרים. כל מה שעליכם לעשות זה להשמיט את המילה to שמצטרפת לפעלים השונים. כך שאם תרצו להגיד שאתם אוהבים לאפות יהיה עליכם להגיד: I like to bake.
  • הוספת האות "S": עבור שלושת הגופים: He, She, It נצטרך להוסיף את האותS  לפועל שעבר הטיה. לרוב נעשה זאת כאשר נדבר על אדם ספציפי או על קבוצה של אנשים שמבצעים את הפעולה. איך זה יראה בתוך משפט? אם נרצה להגיד שיוסי אוהב לאפות נצטרך להגיד Yossi likes to bake.
  • הוספת אות "ES": באנגלית ישנם מקרים חריגים שבהם יהיה צורך להוסיף ES במקום להוסיף S. מתי זה קורה? כאשר אנו נרצה לבצע את ההוספה לפעלים המסתיימים באותיות שורקות: O, X, SH, CH, SS.
  • הוספת אות "IES": ישנו עוד מקרה יוצא מן הכלל, חוץ מהמקרה שאותו תיארנו לפני כן. מדובר על מצבים שבהם צריך להוסיף IES במקום S או ES. מתי תעשו את זה? כאשר הסיומת של הפועל כוללת את האות Y ולפניה עיצור.
present simple תרגול
present simple תרגול

present simple תרגול

דפי present simple תרגול תוכלו למצוא בכל מיני מקומות שונים. עם זאת תלמידים לא מבינים את החשיבות של תרגול על מנת להעשיר את הידע שאותו הם צברו. באופן עקרוני תרגול באנגלית הוא קריטי על מנת שתוכלו ללמוד את השפה החדשה. אף אחד לא נולד כאשר הוא מכיר את השפה על בוריה, תמיד צריך ללמוד את השפה. עם זאת בהקשר של זמנים התרגול הופך להיות הרבה יותר חשוב וקריטי. מדוע? כי אם לא תתרגלו את הזמנים, לא תדעו כיצד להשתמש בהם בצורה נכונה.

ככל שתעשו יותר תרגולים, כך תוכלו למצוא את עצמכם במצב שבו העניין יושב לכם בראש כמו שצריך. מי שלא יתרגל את הזמנים השונים בדגש על הווה פשוט ימצא את עצמו הולך לאיבוד במראה. כמו שראיתם יש כמה חוקים שונים ואפילו מספר מקרים שהם יוצאים מן הכלל. אם לא תעברו על דפי תרגול כל הזמן לא תצליחו לעשות זאת בצורה טבעית. איך תדעו שאתם עשיתם את מה שאתם נדרשים לעשות? כאשר כל העניין של זמנים יישב לכם בראש בצורה כמו שזה צריך לשבת.

איפה תוכלו למצוא דפי present simple תרגול? האמת היא שלא חסר מקומות שבהם תוכלו לתרגל את העניין הזה. ראשית תוכלו למצוא אצלנו באתר רשימה ארוכה של דפי תרגול שמחכים רק לכם. מה שאתם צריכים לעשות זה רק לבחור את הדפים שיהיו הכי מתאימים לכם. מעבר לכך תוכלו למצוא גם תרגול בחוברת שאיתה אתם עובדים באופן שוטף. עם כל זה לא מספיק תוכלו לעשות תרגול גם בצורה מקוונת בכל מיני אתרים שונים. ויש כאלה שמכינים לעצמם תרגול על ידי שימוש בכל מיני משפטים שונים. העיקר שתביאו את עצמכם למצב שבו אתם לא מפסיקים לתרגל את העניין של הווה פשוט.

Present Simple Tense

Affirmative – חיובי Negative – שלילי Interrogative
Full Short Full Short Am I?
I am I’m I am not Are you?
You are You’re You are not You aren’t Is he?
He is He’s He is not He isn’t Is she?
She is She’s She is not She isn’t Is it?
It is It’s It is not It isn’t Are we?
We are We’re We are not We aren’ Are they?
They are They’re They are not They aren’t Is this?
This is This is not This isn’t Is that?
That is That’s That is not That isn’t  

קורסים נוספים שלנו

מגוון רחב של שיעורי אנגלית למתחילים שיעזרו לכם כבר מהרגע הראשון ללמוד את הבסיס ולהפסיק לגמגם כאשר אתם רוצים לדבר.

אין גיל להתחיל ללמוד אנגלית, גם בגיל מאוחר, השיטה של ספיזי עובדת בצורה מיוחדת ככה שהיא מותאמת לגל גיל ולכל רמה.

לימודי אנגלית למתקדמים, לאלו מכם שרוצים להזניק את הקרייה, להתפתח בעבודה ולשדרג את חווית האנגלית שלכם לרמה חדשה.

התוכנית שתעזור לך לקבל פטור\הקלות באנגלית, בלי לשנן אלפי מילים בבאסה ובלי לשרוף מלא כסף על מועדי ב' וקורסים נוספים שרק יעמיסו עליך בתקופת הלימודים.

מעוניינים לקבל מידע נוסף?