הסיפור האישי של דניאל בנשי

היי חברים יקרים, קוראים לי דניאל בנשי, ועד לפני כמה שנים גם אני הייתי נתקע באנגלית. אני אספר לכם כאן בדיוק מה עשיתי כדי להפוך לדובר אנגלית שוטפת, אם תקראו את המאמר עד הסוף, אתם תבינו איך גם אתם יכולים להפוך את האנגלית מחיסרון ליתרון, ולקלוט את השפה מהר יותר ממה שחלמתם.

לפני שנגיע לכלים הפרקטיים של המאמר, אני רוצה שתבינו קודם למה עד היום, גם אם יש לכם איזשהו אוצר מילים בסיסי באנגלית וגם אם לא, עדיין יש לכם קושי לדבר אנגלית עם זרים.

בואו נסביר בפשטות מה הגורם לכך, לכולנו ברור שהאיבר החשוב ביותר בחיינו הוא המוח שלנו, מה שמנהל את החיים שלנו בתוך המוח נקרא "תת מודע", כל האמונות, זכרונות, רגשות וכמובן גם שפות, הכל נמצא בתוך תת המודע שלכם, מן הסתם שהשפה העברית יושבת בתוך תת המודע שלכם ותבועה עמוק בפנים, איך אני יודע? – אתם לא מתקשים להבין את המילים הללו כרגע, נכון? זה קורה אוטומטית ובקלות.. אבל עבורינו הישראלים, השפה האנגלית לעומת זאת – יושבת מחוץ לתת המודע, בחלק שנקרא "המודע".

הטעות שרוב האנשים עושים, היא שהם מנסים ללמוד אנגלית על ידי תרגום, אז בואו נניח שיש לי אוצר מילים של 100 מילים באנגלית בראש, ואני רוצה להרכיב משפט עם 5 מילים סה"כ.. אם אני מנסה להשתמש בשיטה של תרגום כל מילה ומילה.. יקח לי הרבה מאוד זמן להרכיב משפט, ואני כנראה אתקע ברגע שאנסה להגיד אותו.. וזאת הבעיה של רוב הישראלים שמנסים לדבר אנגלית.  כמובן שאותה בעיה בדיוק פועלת על לנסות להבין אנגלית – בשיחה או בהרצאה באנגלית, במקום תכלס להבין את מה שהצד השני אומר, אתם עסוקים בלתרגם מילה מילה.. ואז מאבדים את כל הפואנטה ולרוב האדם בצד השני כבר עבר למשפט הבא בזמן שאנחנו עוד עסוקים בתרגום של הקודם.

השיטה שפיתחתי, עוזרת להכניס את האנגלית לתת המודע בצורה פשוטה ונעימה, כמובן שזה לא קסם וזה דורש את ההתחייבות שלכם לתהליך,אתם בטח תוהים לעצמכם, איך קרה שבחור שלא ידע לסיים משפט אחד באנגלית עד גיל 23 פיתח שיטה כזאת, אסביר בקצרה איך הגעתי לזה..

לפני 3 שנים השתחררתי מהצבא, רציתי "לטרוף את העולם" – טסתי יחד עם חבר להולנד במטרה להקים עסק, אבל נאמר זאת בלשון המעטה, זה לא היה ורוד כמו שחלמנו. בגלל שלא ידעתי להגיד אפילו משפט אחד נכון באנגלית (ובטח שלא בהולנדית), לא הצלחנו למכור את המוצרים של העסק לאף אחד ומאוד מהר העסק שלנו קרס! הגענו למצב שאין לנו כסף לשלם שכר דירה וכמובן שהעיפו אותנו מהבית, ישנו באוטו למשך שבוע – והנה התמונה – פה באחורה של המיני ואן הזה העברתי שבוע מהחיים שלי, הומלס לכל דבר ועניין, אפילו התקלחנו בחדר כושר מקומי שהבעלים שלו ריחם עלינו ונתן לנו להיכנס תמורת כמה יורו בודדים.

"לישון שבוע שלם באחורה של האוטו הזה, חוויה טראומטית ששינתה את חיי לטובה" דניאל בנשי

המצב המטורף הזה גרם לי לקבל החלטה, שאני הולך לדבר אנגלית ויהי מה, לימדתי את עצמי בכל הזמן הפנוי שהיה לי, שהיה סה"כ בין חצי שעה לשעה ביום, ובשאר היום תרגלתי מול לקוחות בעבודה ומול אנשים מקומיים ותיירים. ניסיתי לדבר אנגלית בכל הזדמנות שהיתה, ומה שקרה זה שתוך פחות מ40 ימים מהרגע שנחתנו בהולנד, אני העברתי פרזנטציה ראשונה למקומיים שנמשכה במשך שעה ו15 דקות, וכמובן שאת כולה העברתי לגמרי באנגלית! אם הייתם אומרים לי עד אותו רגע שיש סיכוי שדבר כזה יקרה הייתי אומר לכם שאתם חולמים.

אבל זו היתה רק ההתחלה, בזכות היכולת החדשה שלנו לדבר אנגלית כמו שצריך! הקמנו עסק מצליח בהולנד שעבר מחזור מכירות של 40 אלף יורו בחודש, בשנתיים שאחר כך העברתי עוד מאות הרצאות בכל אירופה ואפילו במדינות רחוקות כמו תאילנד, ויאטנם וארה"ב, והכל כמובן באנגלית!

אתם בטח שואלים את עצמכם איך עשיתי את זה? איך הגעתי למצב שבו אני מדבר אנגלית שוטפת מבלי ללמוד בשום כיתה ומבלי להשקיע יותר מחצי שעה – גג שעה ביום? עוד רגע אתם הולכים להבין הכל.

אם עד היום ניסיתם ללמוד אנגלית מדוברת ועדיין לא הצלחתם לדבר אנגלית שוטפת, אני לא מאשים אתכם.. השיטה שבה לימדו אותנו בבית ספר היא שגויה מהיסוד. לימדו אותנו איך לעבור את המבחן ולא איך לדבר, נתנו לנו לשנן אלפי מילים וללמוד אותן להכתבות, וכמובן שניסו להכניס לנו את מאות חוקי הדקדוק של השפה האנגלית, וכל זה בלי שבכלל לימדו אותנו לדבר.

אז מה הפתרון? הפתרון זה לעשות את מה שאנחנו עושים בספיזי (Speasy), השם של השיטה אומר "Speak Easy", – תהליך הלימוד שלנו נמשך 42 יום ועוזר להכניס את האנגלית ישירות לתת המודע שלך ולהפוך אותה לחלק מהחיים שלך ממש, וגם אם לא תספיקו לסיים את כל התוכנית תוך 42 ימים.. אין מה לדאוג, התוכנית האינטרנטית נשארת זמינה לכם לכל החיים ותוכלו לחזור ללמוד ממנה בכל שלב שתרצו.

חשוב להבין, ברגע שאנגלית הופכת לחלק ממני, אני לא צריך לעצור ולתרגם כל דבר, אני לא נתקע יותר.. אני חושב אוטומטית באנגלית והופ – מוציא את המשפט שאני רוצה להגיד.

אני פשוט לא יכול לתאר לכם כמה זה כיף אחרי שנים שלא הצלחתי להבין כמעט שום דבר באנגלית, פתאום להיות במצב שתוך פחות מ40 ימים, אני יכול לשמוע הרצאות באנגלית, לדבר עם אנשים זרים בחו"ל בכיף ובביטחון.. הכי חשוב לי בתהליך הזה, היה להוכיח לעצמי שאני יכול! ואם אתם קוראים את המילים האלו עכשיו, הדבר הכי חשוב זה שקודם כל תאמינו שגם אתם יכולים!

אני בטוח שחלקכם ניסיתם כבר ללמוד אנגלית בעבר, אז אני רוצה להבהיר נקודה אחרונה חשובה מאוד.

דניאל בנשי מתוך אחת הפרזנטציות הראשונות שהעביר באנגלית באמסטרדם, הולנד.

גם אני למדתי אנגלית כמו כולם לאורך כל השנים בבית הספר, אבל מבחינת לדבר? היה לי 0 ביטחון ו0 יכולת.. גם אם חשבתי שאני יודע איך להגיד את המשפט – הייתי מתבייש בטירוף, ואני לא לבד.. קחו את מנדל לדוגמא.. התחיל ללמוד אצלי בספיזי בתור חייל בן 20, הוא לא ידע לחבר 2 מילים נכון באנגלית, והוא ממש לא ציפה שהשיטה שלי הולכת להיות כל כך מדוייקת בשבילו, הוא התחיל בתוכנית שלי רק כי לא היה לו את האלפי שקלים לשלם על קורסים אחרים שיש בתחום.. ואחרי חודש וחצי בלבד – הבן אדם דיבר שוטף, בביטחון, אחרי תהליך כיפי ומרתק של קליטת השפה האנגלית והטמעתה בתוך תת המודע.

ומישהי שהיום כבר הפכה לחברה טובה, חיה בת 21, היום גרה בקליפורניה ועובדת שם, לפני חצי שנה הגיעה אליי לשיעור עם אנגלית ברמה מאוד נמוכה, היא ממש גימגמה בהתחלה והיתה נבוכה.. אחרי חודשיים בתוכנית, קיבלתי ממנה טלפון, באנגלית כמובן.. והיא סיפרה לי שהיא קיבלה את הצעת העבודה בארה"ב והיא טסה בעוד שבוע… אין לכם מושג כמה זה מרגש אותי לראות את התהליכים שתלמידים שלי עוברים.

יש עוד המון ישראלים בדיוק כמוהם שנכנסו לתהליך המדהים של ספיזי – ונתנו לעצמם את המתנה של ללמוד אנגלית תוך 42 יום.

וכל זה במחיר שהוא ב80% יותר נמוך מכל המוסדות האחרים בתחום, שדורשים להגיע אליהם פיזית פעמיים בשבוע, ולוקחים את התלמיד דרך שיטות ישנות כמו מה שלימדו אותנו בבית ספר – אתם אולי תדעו חוקי דקדוק ותרחיבו את אוצר המילים שלכם עם המון מילים מסובכות.. אבל תכלס לדבר?. לא תלמדו שם.. וזה לא אני אומר את זה, הרבה מהתלמידים שלי, בדרך כלל המבוגרים מבניהם..

הגיעו אחרי שניסו ללמוד במשך חצי שנה או יותר באחד מהמוסדות האלו.. ובשורה התחתונה אומרים לי – אין מה להשוות, שיטת הלימוד של ספיזי פשוט פי כמה יותר טובה, אני לא אוהב להשתחצן.. אבל זה הם אומרים, לא אני.

אני שומר מחיר מיוחד ל20 הנרשמים הראשונים של המחזור הזה, מחיר מטורף שאני כבר אומר מראש, הוא לא הולך לחזור על עצמו שוב.. אני מאמין שתוך דקות בודדות מהרגע שנפתחת ההרשמה למחזור החדש, 20 המקומות הראשונים ייתפסו ואז המחיר חוזר לקדמותו.. אל דאגה, גם במחיר המלא הקורס הזה שווה הרבה יותר ממה שאפשר לדמיין.. תלמידים שלי שכבר סיימו ומדברים אנגלית חלק – אומרים שאי אפשר למדוד את זה בכסף.

דבר אחרון, ואנשים אומרים לי שאני לא נורמלי שאני עושה את זה, אבל בנינו להיות נורמלי זה משעמם… אני נותן לך תעודת אחריות יישום מלאה, שאומרת שאם עשית את התוכנית, ראית את השיעורים ומילאת את המשימות של הקורס בזמן בתוך 42 ימים..

ומכל סיבה שהיא אתה אומר לנו שאתה לא מרוצה מרמת האנגלית שלך – אתה מקבל מאיתנו את כל הכסף חזרה עד השקל האחרון.

ויותר מזה, אני גם אתקשר אליך באופן אישי להתנצל אם בזבזתי לך את הזמן. אני נותן אחריות כזאת מטורפת, כי אני באמת מאמין ויודע שזה הקורס האחרון שאי פעם תצטרך לקחת בנושא של דיבור אנגלית, מבחינתי אם אתה עשית את החלק שלך, השקעת ונתת מעצמך ובסוף ה42 יום אתה לא מדבר אנגלית – אז אני נכשלתי והאמת שלא מגיע לי לקבל על זה כסף.

עכשיו אתם יודעים שאתם מוגנים מכל הכיוונים.

אז אם חשוב גם לכם ללמוד לדבר אנגלית שוטפת בצורה פשוטה, קלה ונעימה, כל מה שנותר לכם לעשות זה פשוט ללחוץ על הכפתור כאן למטה, למלא את הפרטים שלכם, לעבור לדף תשלום מאובטח ולהצטרף למשפחה של Speasy עוד היום, אני אפגוש אתכם בצד השני בתוך הקורס, מתרגש מאוד בשבילכם, נתראה באתר הקורס!

מוכנים?… ממריאים.

קורסים נוספים שלנו

מגוון רחב של שיעורי אנגלית למתחילים שיעזרו לכם כבר מהרגע הראשון ללמוד את הבסיס ולהפסיק לגמגם כאשר אתם רוצים לדבר.

אין גיל להתחיל ללמוד אנגלית, גם בגיל מאוחר, השיטה של ספיזי עובדת בצורה מיוחדת ככה שהיא מותאמת לגל גיל ולכל רמה.

לימודי אנגלית למתקדמים, לאלו מכם שרוצים להזניק את הקרייה, להתפתח בעבודה ולשדרג את חווית האנגלית שלכם לרמה חדשה.

התוכנית שתעזור לך לקבל פטור\הקלות באנגלית, בלי לשנן אלפי מילים בבאסה ובלי לשרוף מלא כסף על מועדי ב' וקורסים נוספים שרק יעמיסו עליך בתקופת הלימודים.

מעוניינים לקבל מידע נוסף?