איך מעבירים הרצאה באנגלית?

אין דבר יותר מרגש ומאתגר מאשר לעמוד מול קהל, ולהעביר הרצאה בנושא כזה או אחר. עליכם להראות בקיאות גבוהה, וידע נרחב בתחום עליו אתם הולכים לדבר ולהסביר. אם לא די בקושי, הסיפור הופך להיות מסובך בהרבה כאשר מדובר על הרצאה באנגלית. אם אינכם מדברים באנגלית כשפת אם, ככל הנראה תמצאו את עצמכם בהתמודדות לא פשוטה. לא רק שתמצאו את עצמכם ניצבים מול כמות גדולה של אנשים, אלא גם תצטרכו לדבר באנגלית. אך לא פעם יהיה עליכם לאזור אומץ, ולבצע את המשימה הקשה הזאת – הכוח להצליח נמצא בידיכם. 

מתי תצטרכו להעביר הרצאה באנגלית?

השפה האנגלית היא השפה המדוברת ביותר בעולם, שפה שתאפשר לכם לדבר עם אנשים מכל מדינה בעולם. זוהי הסיבה שבגינה ככל הנראה תמצאו את עצמכם במצב בו אתם תצטרכו לשלוט בה. הרצאות באנגלית נדרשות ברגע בו אתם ניצבים מול אנשים שאינם דוברים את השפה העברית על בוריה. כדי להעביר את המסר בצורה חד משמעית, חובה למצוא את השפה אותה כולם מבינים. בחלק גדול מהמקרים השפה שאותה כולם יבינו תהיה השפה האנגלית, השפה המוכרת ביותר. זה מה שככל הנראה יוביל אתכם למציאות בה הרצאה בשפה האנגלית עשויה לקרות בסבירות גבוהה.  

תתרגמו את ההרצאה מעברית לאנגלית

השלב הראשון כאשר מכינים הרצאה באנגלית הוא להכין את אותה ההרצאה בשפה העברית. יש כאלה שרואים את המהלך הזה כעבודה כפולה, אך התרומה שלו תהיה קריטית. ברגע שאתם מכינים את ההרצאה בעברית, תדעו בדיוק על מה אתם הולכים לדבר. כל הזמן בראש יהיה לכם את כל האינפורמציה בעברית, דבר שיקל עליכם להעביר אותה באנגלית. ברגע שאינכם עושים את התרגום בין עברית לבין אנגלית, הקושי יהפוך להיות גדול פי כמה. התרגום עצמו יהיה גם מאוד פשוט בהשוואה להכנת הרצאה בשפה האנגלית לגמרי מאפס. ברגע שיש שפה אחת שאתם בקיאים בה, אין ספק כי היא תקל עליכם מאוד את כל ההתעסקות בהמשך הדרך. לכן רגע לפני שאתם מכינים את ההרצאה באנגלית, תדאגו להכין את אותה ההרצאה בעברית.

תתנסו על אנשים שאתם מכירים

עומדים בקרוב להעביר הרצאה באנגלית? תזכרו כי עמידה מול אנשים שאינכם מכירים עשויה להיות מאתגרת. זוהי הסיבה שבגינה אנו מציעים לכם קודם כל לעמוד מול אנשים שאתם מכירים. כאלה שיזרקו לכם את המילה הטובה, וגם יתנו לכם הערות בונות להמשך הדרך. אל תביאו את עצמכם למצב בו אתם עושים את ניסוי הכלים על אנשים שאינכם מכירים. תחושת אי הנעימות וחוסר הביטחון עשויה להיות מורגשת, מיד יהיה אפשר להבחין בכך. לפיכך, תיקחו כמה אנשים שאתם סומכים עליהם ותציגו להם את ההרצאה. מכאן הסיכויים להצליח יהפכו להיות גבוהים, הם גם יגידו לכם מה צריך לתקן ומה חשוב לסדר. אחרי שתתנסו כמה פעמים על אנשים שאתם מכירים, יהיה קל להעביר את אותה הרצאה בכל מקום שהוא.

הכינו לעצמכם מצגת מלווה להרצאה

כדי להצליח להעביר הרצאה באנגלית חשוב שתהיה לכם מצגת שתלווה אתכם לכל אורך הדרך. המצגת היא המפלט שלכם במקרה בו לא תזכרו מה בדיוק יהיה עליכם להגיד. למראית עין נדמה כי המצגת הוכנה לטובת הצופים, אך בפועל היא הוכנה אך ורק בשבילכם. במצגת תוכלו להשתיל כל מיני נקודות חשובות שיסייעו לכם להגיד את האינפורמציה הנדרשת. יש כאלה שאפילו יקראו חלק מהדברים מתוך המצגת שמלווה את ההרצאה כולה. ללא מצגת תמצאו את עצמכם מתקשים להשיג את התוצאה הרצויה, והמשימה תהפוך להיות בלתי אפשרית. נדגיש כי המצגת חייבת להיות ידידותית, כך שהצופים לא ירגישו שהיא נועדה בשבילכם. ברגע שהצופים יראו את המצגת, כל מה שאתם מספרים להם במסגרת ההרצאה יהיה ברור וחד משמעי. אל תוותרו על הכנת מצגת להרצאה בשפה האנגלית, זה מה שיעשה את ההבדל בין הצלחה לכישלון. 

תזכרו כי הצופים לא יודעים את מהלך ההרצאה

אחד מהפחדים הגדולים ביותר יהיה להתמודד עם בלקאאוט במהלך ההרצאה עצמה. מה שאתם שוכחים זה שהצופים אינם יודעים מה המשפט הבא שאתם הולכים להגיד. זה שאתם מכירים את מהות ההרצאה, אין זה אומר דבר על הצופים שהגיעו להאזין לדבריכם. זוהי הסיבה שבגינה מותר לכם לאלתר, גם אם האלתור לא תמיד יהיה לשביעות רצונכם. מה שחשוב זה לא להראות כי שכחתם מה אתם צריכים לומר או מה היה המשפט הבא אותו רציתם להגיד. המשיכו להסביר בצורה פשוטה את עיקרי הדברים, כך שאף אחד לא ידע כי מדובר על בלקאאוט. בלקאאוט הוא חלק בלתי נפרד מכל הרצאה באנגלית, כמעט כולם מתמודדים איתו. אפילו אנשים מאוד מנוסים, מוצאים את עצמם לא פעם מתמודדים עם מצבים שכאלה. 

הכינו רשימה של ביטויים חשובים וקריטיים

הרצאה באנגלית ככל הנראה תהיה קשורה לתחום מסוים, כזה שחובה עליכם לשלוט בו. אך מה לעשות שלא פעם תגלו עד כמה הביטויים בעברית שונים בתכלית בהשוואה לביטויים באנגלית. כיום ישנם המון חיבורים באנגלית שיכולים לספק לכם אינפורמציה על תחומים שונים. תחפשו חיבור באנגלית שעוסק בתחום עליו אתם הולכים לדבר, תיקחו ממנו ביטויים משמעותיים. כאלה שחובה עליכם להכיר ולהגות אותם בצורה הנכונה כדי שהצופים יבינו. תעברו בעיקר על הביטויים האלה, ותראו כי אתם מכירים אותם בצורה טובה ומקיפה. ברגע שאתם שולטים בביטוי המפתח, אין סיבה שכל שאר המילים הפשוטות יסרבו להתחבר. נזכיר כי לכל מילה באנגלית קיימות חלופות רבות בהן תוכלו להשתמש גם כן. העיקר שבביטויים החשובים תשלטו, ותראו כי אינכם מגיעים עם פער מסוים בהקשר הזה. 

איך מעבירים הרצאה באנגלית? עוד טיפים חשובים!

אם כל האינפורמציה שקיבלתם עד כה לא מספיקה לכם, ישנם עוד כמה טיפים חשובים. המטרה היא שבסופה של הדרך תמצאו את עצמכם עומדים בביטחון מלא מול הצופים. הרצאה באנגלית יכולה להיות יוצאת מגדר הרגיל, בתנאי שאתם מגיעים אליה מוכנים וערוכים. אז הינה עוד כמה טיפים שיכולים להצעיד אתכם אל עבר ההצלחה.

  • תנסו תמיד ללמוד עוד דברים חדשים על הנושא שעליו הינכם עומדים לדבר. ככל שתהיו עם יותר ידע, כך הסיכוי שלכם להעביר את המסר גדל בהתאם. מי שיסתפק בידע מועט עשוי למצוא את עצמו עומד בפני שלאות מאתגרות בהמשך הדרך.
  • תתרגלו את ההרצאה כל הזמן, ברגע שאתם תהיו מספיק מתורגלים – שום דבר לא יעצור אתכם. תוכלו להביא את עצמכם למצב בו אתם מוציאים מהלימון לימונדה, ומדקלמים אותה בעל פה. לעיתים קל יותר לזכור את הדברים בעל פה, ולהיות ערוכים לכל תרחיש.
  • תנסו להקליל את האווירה כבר בתחילת הערב, כך שכל ההרצאה לא תהיה רשמית מדי. רשמיות תהיה בעוכריכם, בטח אם אתם חוששים להיתקע באמצע הדיבור. אם הדברים מאוד קלילים, גם אם תתקעו יהיה קל לצאת מהסיטואציה הזו. 
  • תזכרו כי להעביר הרצאה באנגלית זה לא דבר קל, בטח אם לא מדובר על שפת האם שלכם. לכן אל תצפו מעצמכם מעבר למה שבאמת תוכלו להשיג. בסוף גם אם הרצאה אחת הייתה פחות טובה, אין זה אומר דבר לגבי ההרצאה שתבוא אחריה. 

קורסים נוספים שלנו

מגוון רחב של שיעורי אנגלית למתחילים שיעזרו לכם כבר מהרגע הראשון ללמוד את הבסיס ולהפסיק לגמגם כאשר אתם רוצים לדבר.

אין גיל להתחיל ללמוד אנגלית, גם בגיל מאוחר, השיטה של ספיזי עובדת בצורה מיוחדת ככה שהיא מותאמת לגל גיל ולכל רמה.

לימודי אנגלית למתקדמים, לאלו מכם שרוצים להזניק את הקרייה, להתפתח בעבודה ולשדרג את חווית האנגלית שלכם לרמה חדשה.

התוכנית שתעזור לך לקבל פטור\הקלות באנגלית, בלי לשנן אלפי מילים בבאסה ובלי לשרוף מלא כסף על מועדי ב' וקורסים נוספים שרק יעמיסו עליך בתקופת הלימודים.

מעוניינים לקבל מידע נוסף?