Present Perfect | הווה מושלם

לא כולם מצליחים ללמוד אנגלית, אחת מהסיבות לכך היא שיש דברים שונים ומוזרים בהשוואה לעברית. אך כל מי שיבצע השוואה בין אנגלית לעברית יגלה כי Present Perfect יכול להיות הכי מבלבל. מדובר על אחד מהזמנים הנפוצים ביותר באנגלית, אך בעברית סוג הזמן הזה אינו קיים. אך אין זה אומר שאתם צריכים להרים ידיים, תרגול של הזמן הזה יאפשר לכם להכיר אותנו. אנו כאן כדי להסביר לכם בדיוק איך תזהו אותו, וכיצד תוכלו לתרגל את הזמן הזה באופן המיטבי. גם אם היום הוא האויב הגדול ביותר שלכם, בעוד זמן קצר תבינו כי השד לא כל כך נורא. אחרי שמכירים את הזמן הזה, המון דברים אחרים באנגלית נראים ברורים ומובנים מאליהם. 

Present Perfect הסבר – מה זה הזמן הזה?

ההגדרה הרשמית של Present Perfect היא הווה מושלם, אך להמון ישראלים דוברי עברית ההגדרה אינה אומרת דבר. מכיוון שאין זמן כזה בשפה העברית, לא ניתן להבין מתי בדיוק משתמשים בחוקיות הספציפית הזאת. בפרזנט פרפקט משתמשים בעיקר כאשר רוצים לדבר על פעולה שמתרחשת בין עבר להווה. הדוגמה הכי ברורה היא כאשר נרצה להציג בראיון עבודה את הניסיון שלנו בתחומים השונים. במקרים רבים הניסיון התחיל בעבר אך ממשיך עד ימינו אנו, לפיכך חשוב להשתמש בהווה מושלם. באמצעות הגייה נכונה ניתן יהיה להסביר כי לא מדובר על ניסיון שנוגע רק לעבר אלא גם להווה. את הזמן הזה לומדים עוד בבית הספר, והשימוש בו הופך לאינטנסיבי ככל שמתקדמים בחיים.

מדוע חשוב להקפיד על שימוש בפרזנט פרפקט? 

כל אחד יכול לשים את האצבע על סיבות שונות בגינן ישנה חשיבות גבוהה להשתמש בזמנים המדויקים. בהקשר של Present Perfect הקפדה עליו הכרחית כי הוא מסביר טוב יותר את דבריכם. ברגע שתשתמשו רק בזמן עבר, מי שימצא מולכם יחשוב כי מה שאמרתם אינו נוגע גם להווה. ברגע שעושים שימוש בזמן הנכון והמדויק, המשפטים הופכים בשניות ספורות למובנים וחד משמעיים. מעבר לעניין הזה, חשוב להקפיד על שימוש נכון בזמנים למען הרושם עליכם. אם נדרשתם לדבר באנגלית ככל הנראה שיש לכך סיבה, ולכן מוטב כי תקפידו על הדברים הקטנים. מי שלא מקפיד על הדברים הקטנים עשוי להצטייר באור פחות טוב, והרושם עליו יהיה בהתאם.

המצבים העיקריים בהם נשתמש ב- Present Perfect

למען המצבים שנתאר בפניכם כאן, יכולים להיות מצבים נוספים בהם תצטרכו להשתמש בפרזנט פרפקט. אך מדובר על המצבים הכי שכיחים, לפחות אחד מהם יעסיק אתכם במהלך חייכם. לכן מוטב כי בראש שלכם תימצא הידיעה כי במצבים כאלה ואחרים השימוש בזמן המתאים חיוני. Present Perfect אינו מורכב כמו שנדמה לכם, אל תיתנו לו להפוך להיות לזמן מאיים ומפחיד.

פעולות שנעשו בעבר ועדיין משפיעות על ההווה

פעולות רבות שעשינו בעבר משפיעות בצורה עקיפה או ישירה על מה שאנו עושים בהווה. כדי להסביר לאנשים שנמצאים מולכם כי הפעולה שעשיתם היום קשורה לפעולה שעשיתם בעבר, משתמשים בפרזנט פרפקט. לדוגמה אם תגידו שאיבדתם את המחברת שלכם (בעבר), וכתוצאה מכך לא הכנת את שיעורי הבית (בהווה) תאלצו להשתמש בזמן הספציפי הזה.

הצגת ניסיון חיים בראיונות עבודה

כמו שאמרנו קודם לכן בראיונות עבודה ישנה חשיבות מכרעת להסביר היטב מה עשיתם בחייכם עד כה. המון דברים שעשיתם בחייכם בתקופה האחרונה מושפעים מדברים שעשיתם בעבר הרחוק. השימוש בזמן Present Perfect בראיונות עבודה נפוץ מאוד, ולכן חשוב שבשלב הזה תכירו את החוקיות שלו. פתאום תבינו עד כמה הזמן הזה חיוני וחשוב, וכמה פעמים הייתם אמורים להשתמש בו ולא עשיתם זאת.

פעולות שעדיין לא הסתיימו

הסיבה השלישית והאחרונה להשתמש בפרזנט פרפקט היא להדגיש כי ישנה פעולה שעדיין לא הסתיימה. כלומר אתם עדיין עושים אותה, ולכן יש להמתין עד שהיא תסתיים במלואה. זה יכול לחסוך המון שאלות נוספות, ולמנוע מאנשים לבוא אליכם בטענות. הדיוק בזמן יהפוך את המשפט להרבה יותר ברור, ואת הכוונה שלכם לחד משמעית.

Present Perfect חוקים – מה חשוב לדעת?

נציין כי תרגול רב יאפשר לכם לדייק היטב בזמנים, ולא לפספס את העניין הזה. כמו בכל זמן אחר, גם בפרזנט פרפקט יש כמה חוקים חשובים שיסייעו לכם. ההיכרות עם החוקים היא חשובה והכרחית, אך היא אינה אמורה לבוא על חשבון התרגול. גם אם הבנתם מהי החוקיות שעומדת מאחורי הזמן הזה, תזכרו כי בסופה של הדרך יהיה עליכם לשבת בבית ולתרגל פעם אחר פעם. החוק של הזמן הזה קובע כי הנושא של המשפט (החלק העיקרי עליו דיברתם) חייב לבוא באחד מכינוי הגוף. בו בזמן, חובה להשתמש בפועל העזר have (רבים) או has (יחיד). ואת הפועל הראשי יהיה עליכם לציין בצורתו השלישית – v3, כלומר פועל בצורת עבר.

עד כמה קשה ללמוד Present Perfect | הווה פשוט?

כמו כל דבר אחר באנגלית עליכם לזכור כי לא קיימים קיצורי דרך בהקשר הזה. ניתן להכיר את הזמן הזה, אך העבודה שלכם מעבר לשיעורי האנגלית הכרחית למדי. Present Perfect מגיע בתבנית קבועה, כמו שאתם רואים ומבינים בפסקה למעלה. היכרות עם התבנית, והבנתה לעומק יאפשרו לכם להשתמש בזמן הזה בצורתו הנכונה. בו בזמן עליכם להבין מהי הצורה השלישית של כל הפעלים המוכרים והשימושיים ביותר. הרי ברגע שאתם מציינים משפט בזמן הזה, ישנה חשיבות מכרעת לדייק בפועל בו אתם משתמשים. אחרת מי שנמצא מולכם לא יבין למה אתם מתכוונים או לא יבין כי מדובר על משפט שנאמר בזמן הווה מושלם.

Present Perfect Simple תרגול – כך עושים זאת

שאלתם את עצמכם איך תוכלו לתרגל את הזמן הזה? אז החלטנו להביא לכם שלושה טיפים שימושיים לתרגול Present Perfect באופן מהותי ומדויק. אם עד היום לא הצלחתם ליישם את הזמן הזה במשפטים השונים, כעת המצב הולך להשתנות. פתאום תבינו כי זה לא כל כך מסובך כמו שזה נשמע, ואחוזי ההצלחה יעלו בהתאם – והרושם עליכם ישתפר ללא היכר.

התחילו לקיים שיחות באנגלית 

אולי אמרו לכם את זה כבר, אך שיחות בשפה האנגלית יאפשרו לכם לתרגל את כל הזמנים. בין היתר תוכלו לתרגל גם Present Perfect, ולוודא כי אתם אכן משתמשים בו. מוטב כי תנהלו את השיחות עם אנשים שבקיאים בשפה האנגלית, כך הם יסבו את תשומת ליבכם לטעויות השונות.

תכתבו באנגלית בכל הזדמנות

הכריחו את עצמכם לכתוב מכתבים או סיפורים העוסקים בפעולות שעדיין קורות בהווה. ברגע שאתם מכריחים את עצמכם לכתוב דברים בזמן הווה מושלם, לא יהיה מנוס מלהשתמש בו. את מה שכתבתם תוכלו לתת לאנשים לקרוא, כך הם יגידו לכם מה לא נכון או מדויק.

שימוש במשחקים ובאפליקציות

דרך מהנה ללמוד Present Perfect תהיה שימוש בכל מיני משחקים ואפליקציות. כיום ישנם משחקי קופסה והמון אפליקציות שיסייעו לכם להכיר את הזמנים השונים. היתרון של הדרך הזו היא שאתם גם נהנים באמצעותה, ולא רק לומדים לשם הלמידה. כמובן שחשוב שתוודאו כי המשחקים שמים דגש על זמנים באנגלית.

קורסים נוספים שלנו

מגוון רחב של שיעורי אנגלית למתחילים שיעזרו לכם כבר מהרגע הראשון ללמוד את הבסיס ולהפסיק לגמגם כאשר אתם רוצים לדבר.

אין גיל להתחיל ללמוד אנגלית, גם בגיל מאוחר, השיטה של ספיזי עובדת בצורה מיוחדת ככה שהיא מותאמת לגל גיל ולכל רמה.

לימודי אנגלית למתקדמים, לאלו מכם שרוצים להזניק את הקרייה, להתפתח בעבודה ולשדרג את חווית האנגלית שלכם לרמה חדשה.

התוכנית שתעזור לך לקבל פטור\הקלות באנגלית, בלי לשנן אלפי מילים בבאסה ובלי לשרוף מלא כסף על מועדי ב' וקורסים נוספים שרק יעמיסו עליך בתקופת הלימודים.

מעוניינים לקבל מידע נוסף?